1. Sayfa - Toplam 4 Sayfa var 123 ... SonuncuSonuncu
Toplam 31 sonuçtan 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.

ETÜTLÜ, UZUN ZAMANLI OKUL VE ÇOCUK

Özellikle tam gün yada tam güne yakın okula giden çocuklarda okuldan bıkma oluyor mu?
    Malum oğlum 2010-2011 döneminde ilkokula başlayacak ve ben çalışıyorum. Ya işi bırakacağım sadece yavrumla ilgileneceğim yada devletin etütlü okuluna yazdırmaya çalışacağım.
    Şimdi sıkıntım şu; Etütlü okullarda çocuk sabahtan akşama okulda kalacak. İleriki zamanlarda bu çocuk için sıkıntı olur mu? Çocuk okuldan ve öğretmenlerden bıkar mı? Etüt de santranç gibi aktivitelerle uğraştıklarınıda biliyorum. Şu anda da oynuyor zaten ama şimdi hobi olarak canı istediği için uğraşıyor. O zaman yaptığı aktiviteler zorunluluk olacak. Çocuk sabahtan akşama sıra üzerinde helak olur mu
    Sonra etütlü okullarda 8. sınıfa kadar tüm çocuklar sonuçta bir arada olacak. Bu çocuklar teneffüs, kantin yada tuvaletlerde karşılaşabilir ve küçükleri ezebilirler. Böyle durumlar olur mu, olmaz mı? Dahası beynimi kurcalayan o kadar konu var ki?
    İşi bırakmak istemiyorum, çocuğuma da eziyet etmek istemiyorum. Bu durumda ne yapmalı, ne etmeli bilemiyorum. Uyku uyuyamaz oldum. Akıl istiyorum...

Re: ETÜTLÜ, UZUN ZAMANLI OKUL VE ÇOCUK

Yukarı alayım,

3. Re: ETÜTLÜ, UZUN ZAMANLI OKUL VE ÇOCUK

2 sene kreşe 1 sene anaokula giden bir kız annesi olarak.

Etüdlü okul çocuğu bunaltır diye düşünüp yarım günlük bir okula verdim.

Ama şuan pişmanım.Çünkü okul uzak yol 1saat 15 dakikayı bulunca kız tüm gününü bitiriyor.

Gelecek sene kurs vs. gönderemeyeceğim, Haftasonlarına yükleneceğim diye şuan kara kara düşünüyorum.

Bende aynı durumdayım. Etütlü okul iyi okul oluyormuş genelde diye versem mi diyorum, ama bir yandanda ben bile 6ya kadar o forma içinde o tahta üzerinde sıkılırdım diyorum. Hele de anaokulundan başlayarak. Birde sonuçta devlet okulu buralar ya biz etütte derslerini yaptı anlamadıklarını anladı derken, onlar etütlerinde kağıttan uçak yapıp birbirlerine atarlarsa o zaman ne olur?

MRB, BENIM KIZIM DAHA 3YASINDA VE 2-3SENESI VAR DAHA ILKOKULA AMA BIZI BILE SIMDIDEN SARDI BU DOGRU ILKOGRETIM OKULU SECME KONUSU BU SEHRIN YABANCISIYIZ MEMUR TAYINI ILE GELDIK YENI... AMA HALAMIN KIZI ATAKOY 60.YIL ETUD-BESLENMELI DEVLET OKULUNDA OGRETMEN VE KENDISINDEN COK YONLENDIRME ALIYORUZ, VE COK TECRUBELI VE COK COK IYI BI OGRETMEN... SIRF O DEDIGI ICIN EVDE BAKICI YERINE DAHA 1.5YASINDA KRESE VERDIK COCUGUMUZU VE INANILMAZ MEMNUNUM BU DURUMDAN, BIZE DEDIGI COCUKLAR INANILMAZ ENERJI KUPUDUR, COCUGUNA ACIYAN HAYATTA YARISTA KAYBEDER VE DIGERLERINE FARK ATAMAZ... TUM GUN ETUD-ODEVDEN GELIYOR, BI DE AKSAMA ODEV VERIYORSUNUZ DIYE KIZIYORMUS VELILER KENDINE TELEFON ACIP, HANGI ZAMAN DILIMINDE YAPTIRACAZ ODEVLERINIZI YAZIK BU COCUGA DIYORLARMIS, KESINLIKLE BOYLE DUSUNENLERIN COCUKLARININ BUNU KULLANDIGINI VE BASARI SEVIYESININ ENGELLENDIGINI SOYLUYOR... COCUGU NE KADAR ISLERSEN O KADAR KARSILIK ALIRSINIZ, ONEMLI OLAN BOS BILGILER ILE ISLEMEMEK, ODEV-TV-YEMEK-OYUN SAATLERINI DENGELEYIP AYARLAMAYI DAHA KUCUK YASTA SIKIYA GELMEYI OGRENECEK DIYOR, ANNE-BABALARI COCUKLARIN DERSLERI ILE ILGILENMEYE MECBUR ETMEK ICIN OZELLIKLE AKSAMA ODEV VERDIGINI SOYLUYOR, CUNKU EN BASTA BIZLER HAZIRCI OLMAK ISTIYORMUSUZ, COCUGUN DERSLERI ILE MUTLAKA ILGILI OLMALIYMISIZ, SU YAZILIDAN KAC ALDIN YADA NEDEN O NOTU ALDINLA ILGI OLMUYORMUS, BIREBIR IGI GORUNTUSU COCUGA GEREKLIYMIS, KENDINI TELEFONLA ARAYANLAR ASLINDA COCUGA ACIDIGI ICIN DEGIL, KENDI OTURUP DIZI IZLEYEMEYECEGI ICIN KENDINI ARIYORMUS:) 4.SINIFTA INGILIZCE BASLADIGI ZAMAN MUTLAKA HAFTASONU INGILIZCE-DERSANEYE GITMELI, DAHA 5.SINIFTA SBS-SINAV HAZIRLIK KURSLARINA BASLAMALI DIYOR, OYUNUN KURALI BU, ILERDE UNIVERSITEDE ODTU-BOGAZICI VS IYI YERLERI LISEDE DAHIL KAZANANLAR ANCAK BOYLE YETISEN COCUKLAR, COCUKLARINA ACIYANLAR BASARIDAN ODUN VERMEYI GOZE ALSINLAR DUYGUSALLIKLA BIYERE GELINMEZ DIYOR... BEN DE CALISAN BI ANNE OLARAK ETUDLU BESLENMELI TAM GUN OKUL KURASI CIKMAZ ISE SABAHCI-OGLENCI MEFHUMU OLMAYAN TEK TEDRISAT YAPAN MUMKUN OLDUGUNCA COCUGUN UZUN SURELER OKULDA KALACAGI BI OKUL SECECEGIM.(TABII BU SEHIRDE YARIM GUN OKULDAN GELINCE ILGILENECEK HICKIMSEM OMADIGI ICIN BUNA MECBURUM DA O AYRI, AMA KENDI ANNEM OLSA IDI YAN KAPIMDA OTURSAYDI BILE TAM GUNE VERIRDIM) KESINLIKLE OZELE VERMEM BU KONUDA TAKINTIM VAR, O YASTA OZELE GEREK YOK, ADAM GIBI PUAN TUTTURUP KAZANABILIYORSA LISEDE GIDER BELKI OZELE AMA BEN DE NORMAL ILKOKUL MEZUNU MESLEK LISESI MEZUNU OLARAK TAS GIBI ODTU-IKTISATI NASIL KAZANABILDIYSEM USTELIK GAYET ANADOLU BI SEHIRDEN, GIDIP ANKARA TED-KOLEJLILER ILE AYNI BOLUMLERDE OKUDUM, HAA ONLAR RAHAT SINIF GECTILER BEN COK ZORLANDIM BELKI AMA OLMICAK SEY YOK ISTENIRSE O DA YAPABILIR DIYE DUSUNUYORUM, ONA HIC OLMAZSA BU SANSI YANI BIRAZ KENDINI KASMASI VE HAZIRCILIKTAN UZAK OLMASI ICIN UGRAS VERMESINI OGRETMELIYIZ, AMA COCUGUN MAYASINDA KARAKTERINDE YOKSA RUHU TEMBEL VS ISE BOYLE HAYALLRE DE GEREK YOKTUR TABII, COCUGUNA GUVENEN BIRI OLARAK BEN BOYLE DUSUNUYORUMDUR... KUCUKLERIN VE BUYUKLERIN TENEFUS SAATLERI VE BAHCELERI MUMKUN MERTEBE FARKLI TUTULMAYA CALISILIYORMUS DIYE DUYUYORUM... ETUDLU OKULA IKAMETGAHINIZ TUTUYOR ISE YADA KURADA CIKAR ISE HIC SORGULAMAYIN VE BU IMKANI KULLANIN, ARAYANIN ELINE GECMIYOR ETUDLU TAM GUN VS OKUL... SIZ BILIRSINIZ, HEDEFLEDIGINIZ OKULLARI IYI ARASTIRMAK DAHA ONEMLI BENCE, BASARI SEVIYESI, OKUL ICI ORTAM VS... SELAMLAR /// SEVGI B.

Emir,1. sınıfı özel okulda,17 kişilik sınıfta okudu..Bu yıl,ortak aldığımız kararla etüdlü okula verdik..Açıkçası geçen yıl böyle bir karar almadığım için çok pişman oldum..Evet,akşam 6 ya kadar okul ortamında olmak bunaltıcı gibi görünüyor ancak sürekli ders yapmıyorlar..Çok çeşitli etkinlikleri var.Haftada 4 saat satranç oynuyor,6 saat İngilizce dersi alıyor,futbol oynuyor,tiyatro yapıyor ve eve geldiğinde hiç dersi kalmamış oluyor..Akşamları da kitap okumaya ya da dinlenmeye vakti oluyor..
    Ben okuldan,öğretmenden ve ilgiden çok memnunum..

hiç bişey olmaz.kafanı bu kadar meşgul etme bence.ilk kızımda benimde böyle kaygılarım vardı ama şu an bunların hiçbirini taşımıyorum.bir şekilde öğrenecek.etüdlü okullarda sadece ders yapılmıyor.çeşitli aktivitelerde yapılıyor.rahat ol.bence etüdlü bir okula yolla.

sevgili zehra
    benim kızım 4 yaşından itibaren yuvaya gitti. sonrasında da 3 yıldır etüdlü beslenmeli bir okulda okuyor. Bu sitenin en sevdiğim yanı bu. Bu site olmasaydı böyle okullar olduğunu bilmeyecektim. İlk sene çok zorlandık. Kuzumun incecik pembecik topukları sararmaya başlamıştı, akşamları dersinin başında uyukluyordu 1.sınıfta. Ben de vicdan azabından ölüyordum. Ama inan çok memnunum, kuzum emin ellerde ve iyi bir eğitim alıyor. Bütün gün bilgisayar, çizgi film. başında kalsaydı daha mı iyi olacaktı. Okulda eğleniyorlar ve öğreniyorlar. Pek çok da sosyal aktiite oluyor ve ne yazıkki bu kuzular herşeye alışıyor. Tüm çalışan anneler tavsiyemdir. Umarım kurrayı da kazanır ve kuzunuz ve siz mutlu olursunuz.

9. Re: ETÜTLÜ, UZUN ZAMANLI OKUL VE ÇOCUK

Ben de bu sene anasınıfı kurasına sokacağım Ardayı umarım kazanır. Kendim de etüt beslenmeli okulda okuduğum için ilkokulu kaygım yok. Eşimse yakın ilkokullara öğlenci bir okula verip sabah bakıcıya bırakma yönünde düşünüyor. ev hanımı olsaydım yarım gün verir dersleriyle ben ilgilenmek isterdim kesin.Eksiklerini daha rahat görüp takip etme imkanım olurdu. Bu yüzden de çalışmadığı halde kendini çalışıyor gösterip çocukları etütlüye verenlere de şaşırmıyor değilim

Etütlü okul sistemi bu sene kaldırıldı gibi bir dedikodu duydum ve internette bu konuda bilgi bulamadım.
    Ayrıca ikametgaha dayalı sistemi delip geçerek uzaktaki etütlü bir okula nasıl verilir çocuk?
    ben halkalı atakentteyim floryadaki etütlü okula gitsin istiyorum ama bunu yapabilir miyim?yasal mı?
    2005 doğumlu kızıma okul arıyorum.

bizim oturduğumuz siteyi cumhuriyet ilköğretime atıyorlar.Ama ben etütlü iyi kaliteli bir okulda öğrenim görmesini istiyorum.yani e-kayıt sistemine karşı gelinebiliyor mu?