1. Sayfa - Toplam 2 Sayfa var 12 SonuncuSonuncu
Toplam 16 sonuçtan 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.

yapi kredi bireysel emeklilik yaptıran var mi? memnun olan / olmayan?

Musteri temsilcisi gecenlerde bana bayagi bir reklamını yaptı, gerci ben baska bir soru sorup kredi kartindan otomatik olarak altin alinabiliyor mu diye sormustum ya neyse...Bireysel emeklilik esas olarak mantikli geldi ama acaba yaptiranlardan olumlu/olumsuz dusunenler var mi diye ogrenmek istedim... ustelik kredi kartindan otomatik odeme olabiliyormus...Diyelim yaptirdik, bir de hangi fonu secmek mantikli olur, onerileriniz var mi? teşekkürler...

Re: yapi kredi bireysel emeklilik yaptıran var mi? memnun olan / olmayan?

Arkadşım ben yaptırdım.Eşim Yapı kredi çalışanı.Karı olmasa sırf bankasına böyle bir kıyak geçmez diyorum ) Neyse her ay kredi kattımdan ödeniyor.3 yıl bitti.İstersen ödemeleri arttırabiliyorsun.Şöyle düşünüyorum.Öbür türlü bir yere bir şey koyulabiliyor mu ? Hayır.Bu şekilde 10 yıl sonra çocuklarımın eğitimi için bir birikimi olur diyorum.Benimki büyük oğlum için.Küçük oğlum için de eşim ödeme yapıyor.

sorması ayıp hangi fonları seçtiniz? size bankadan öneride bulundular mı?
    7 tip fon var internet sayfalarında (https://www.e-emeklilik.com/YKEFon/)

Tesekkurler...

pardon 11 tane fon var...

Koç_Allianz var. Nar hesabı, memnunum.

Fon filan seçmedim,kredi kartımdan beni sarsmayacak dolar karşılığı tlyi her ay çekin dedim,fena birikmedi,mert üniversiteyi bitirince 24 aylık ev kira+yakıtı benden,eğitim bursu ondan,cep harçlığı babadan ne olsun daha Tavsiye ederim,pratik,faydalı..

merhaba ,

bizde yillar once Commercial Union'dan birikim sigortasina grmistik. 3 sene parani cekemiyorsun. 3 senenin sonunda cekebiliyorsun. sonra bir ev alma isimiz cikti paramizi cekelim dedik ve ne gorelim. ciddi bir kesinti oldu ben zaten o parayi her ay yastik altinda biriktirsem hicbirsey kesilmeyecekti. sigortaya sordugumuzda da aldigimiz yanit verginin devlet tarafindan kesildigi ve kendilerinin birsey yapamadigi. o zamanin parasinla 1800 $ alacakken gelen para $ 1000 gibi bir rakam oldu.

sizden ricam devlet kesintisinin ne kadar olacagini mutlaka sorun. yok falan diyorlar ilk once ama ustelerseniz bunun hakkina o zaman bilgi veriyorlar. ben ondan sonra bir daha kesinlikle yaptirmadim...

Hiiiç tavsıye etmem.

sıze tavsıyem cocugunuz ıcın altın yada Tl bırıkımı yapın.
    Yıllarca 400 dolar yatırdık. (x bankayla)anlaşmazlıgımız oldu bankayla, çekelım dedık. aldık üçün bırını.
    cok kesıntı yaptılar.

tavsıye etmem.
    derhal benım hesabımı da lav edıp yıne buyuk kesıntıyle hesabı kapadık.
    Bız kendımız bırıkım yapsaydık daha karlı ıdık.( sonuc olarak bankalar kendılerıne de bırıktıttırıyorlar)

Su an esım avukata verdı. kesılen meblağ ıcın hakkımızda varmıs.
    ugrasıyoruz durmadan.

nerdogan yazdı:
    Koç_Allianz var. Nar hesabı, memnunum.
    Bizim 2 şirketten var, biri bu, çok memnunuz belli bir rakam ödersen kesintisi az oluyor, diğeri de kendi sigorta şirketimden.

Her zaman derim, her nereden olursa olsun yaptırın faydalı.
    Sadece kesintilerin miktarına dikkat edin.
    Geçen sene ev alırken, 2005'de başlattığımız tüm bireysel emeklilik poliçelerini iptal ettirip, evin peşinatının büyük bir kısmını hallettik, yani anlayacağınız o kadar faydalı. Para geldiğinin ertesi günü yeni poliçelerimizi yaptırdık.

Nurcan sana katılmıyorum !

Bir kere eskinin hayat sigortaları ise bahsettiğin bu sistemden çok farklı , bir de Commercial'dan yaptıran arkadaş o tarihlerde bireysel emeklilik yoktu. Eskinin poliçeleri ile bugünün poliçesini sakın karşılaştırıp, ön yargılı olmayın. Ben yıllardır bu sektörün içindeyim, bireysel emeklilik acentesi olmamama rağmen, sistemin doğru işlediğini fark ettiğimden etrafımda kim varsa yaptırın diyorum. Ama özellikle 1998-1999 yıllarında ve öncesinde, sistem çok kötü işlediğinden insanlar mağdur oldu ve ne yazık ki ? bunu bu hale getiren de şirketler, acenteler ve müşteri temsilcileri oldu !

hiç unutmam 1987 yılı idi, şu an sigorta şirketlerinin liderlerinden birinin temsilcisi bana o zaman 40.000 TL'ye çalışırken, milyarlar telaffuz ediyordu ki çok büyük rakamlardı, açıkcası güven vermediğinden yaptırmamıştım.

İyi araştırın, kesintilerine bakın.

Bende ykb bıreysel emeklılık yaptırdım. 3 sene ödedım. Sonra geçen sene yapılan kesıntılere bır baktım hakıkaten fazla, cıktım, çıkarkende zaten kesıntı yaptılar. kendım bırıktırebılıyorum ben o parayı..

subbota yazdı:

Hiiiç tavsıye etmem.

sıze tavsıyem cocugunuz ıcın altın yada Tl bırıkımı yapın.
    Yıllarca 400 dolar yatırdık. (x bankayla)anlaşmazlıgımız oldu bankayla, çekelım dedık. aldık üçün bırını.
    cok kesıntı yaptılar.

tavsıye etmem.
    derhal benım hesabımı da lav edıp yıne buyuk kesıntıyle hesabı kapadık.
    Bız kendımız bırıkım yapsaydık daha karlı ıdık.( sonuc olarak bankalar kendılerıne de bırıktıttırıyorlar)

Su an esım avukata verdı. kesılen meblağ ıcın hakkımızda varmıs.
    ugrasıyoruz durmadan.

merhaba bebisim,

bizimki de cok uzun zaman once degildi zaten. 2002 ve 2005 tarihinde yaptirdik. ama ikisinde de ciddi kesintiler oldu. zaten sigorta sirketi bu kesintiler icin birsey demiyor devlet kesti diyorlar bitiyor. ben yine de yaptiran arkadaslara bu kesintileri kesin sorun diyorum ve biraz zorlayinca sirketler evet kesinti var diyorlar. ama tabi herkesin kendi karari yaptirip yaptirmamak. bence her ay kenara bir miktar $ yada kucuk altin alip atmak daha cok isime yaradi...