1. Sayfa - Toplam 2 Sayfa var 12 SonuncuSonuncu
Toplam 19 sonuçtan 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.
    Blog Girişleri
    13

anadolu liseleri hakkında bildiklerinizi paylaşır mıydınız?

genel foruma açıyorum, daha fazla yoruma ihtiyaç var çünkü

barış kabataş erkek lisesinin kapılarını zorlayacak gibi görünüyor.
    kabataş dahil kazanması muhtemel okullar hakkında araştırma yapıyorum, okulları da dolaşacağız ama kendisi ya da yakını bu okullarda olanlar olumlu-olumsuz deneyimlerini ve bilgilerini paylaşırlarsa çok mutlu olacağım..

1-kabataş erkek lisesi
    2-kadıköy anadolu lisesi
    3-hüseyin avni sözen anadolu lisesi
    4-sakıp sabancı anadolu lisesi
    5-atatürk anadolu lisesi
    6-vefa lisesi

tabii bu arada özel liselere de bakıyoruz.
    avusturya lisesi için güzel şeyler duyuyoruz..
    ama tabii burs alabiliyor olması lazım ve bursu devam ettirmesi lazım ki bu da hem cocuga hem aileye stres yükleyecek bir durum..
    kafalar karışık..

Re: anadolu liseleri hakkında bildiklerinizi paylaşır mıydınız?

Tebrik ederim, okullar hakkında bilgim kulaktan dolma ama hepsi en iyiler arasında. Gurur tablosu maaşallah

Nuraycım nezamandır yazacağım ama bizim de telaşımızdan yazamadım.
    Öncelikle Barış'ı ve seni tebrik ederim.
    Kadıköy Anadolu benim de listemde olan bir okul,doğma büyüme Kadıköylü olmam mı Çarşısının harika olması ve gene bu ilçede yaşamanın keyfinden midir nedir oldu bitti o okulu severim,150 yıllık eski adı Maarif Koleji olan okul oldu bitti çalışkan,alçakgönüllü öğrenci yetiştirmiştir.
    Tabi şu an ki halini bilmiyorum,devletin nekadar bütçe ayırdığı ve eski hocalardan kalmış mıdır bilmiyorum,yabancı öğretmen yok galiba özetle son durumu araştırmak lazım...Gene de son günlerde artan şımarık ve tembel öğrenci kitlesiyle karşılaşmamak için biz de Anadolu Lisesi veya Fen Lisesine rotayı kırabiliriz.
    Tekrar tebrikler,Gloriadaki fındıklı kahve ve olağanüstü manzarayla sohbetinin tadı hala damağımda en kısa zamanda yenilemek üzere
    Sevgilerimle...

Barış ı kutlar ve onada ,sanada geçmiş olsun demek isterim öncelikle Nuraycığım.Tüm yorgunluğunuzu atacağınız bir yaz tatili dilerim öncelikle.

1-kabataş erkek lisesi
    Burayı kazanmak istediğini biliyorum,Tuğcanın dershaneden 2 arkadaşı ve ilk dönem Fen lisesi zor gelip buraya geçen 1 arkadaşı Kabataşta okuyor.Okul dil ve yurtdışı sınavlarına daha önem verdiği için ÖSS de çocukların zorlandığı ve hoca kalitesinin çok iyi olmadığı duyumlarını alıyorum.

2-kadıköy anadolu lisesi
    Çok samimi bir arkadaşı(Ege) burada ve Tango için okul kızları bizim okulumuza geldiği için pek popüler bir okul Tuğcan ve arkadaşları için.Ege miz ve annesi çok memnunlar okuldan.
    Münazara ve olimpiyatlarda adını sık duyduğumuz ve giderek iyi olduğunu bildiğimiz bir okul.
    Tavsiye edilmiyor
    5-atatürk anadolu lisesi
    Tuğcanın 3 yıl birlikte okuduğu arkadaşı bu okulda ,memnunlar.
    6-vefa lisesi
    Memnun olan kimse duymadım.

Okullar hakkındaki bilgilerimi paylaşmak istedim,sizin için hayırlısı ne ise o olsun.

Blog Girişleri
    13

antigone yazdı:
    Tebrik ederim, okullar hakkında bilgim kulaktan dolma ama hepsi en iyiler arasında. Gurur tablosu maaşallah

Blog Girişleri
    13

esragülsün yazdı:
    Nuraycım nezamandır yazacağım ama bizim de telaşımızdan yazamadım.
    Öncelikle Barış'ı ve seni tebrik ederim.
    Kadıköy Anadolu benim de listemde olan bir okul,doğma büyüme Kadıköylü olmam mı Çarşısının harika olması ve gene bu ilçede yaşamanın keyfinden midir nedir oldu bitti o okulu severim,150 yıllık eski adı Maarif Koleji olan okul oldu bitti çalışkan,alçakgönüllü öğrenci yetiştirmiştir.
    Tabi şu an ki halini bilmiyorum,devletin nekadar bütçe ayırdığı ve eski hocalardan kalmış mıdır bilmiyorum,yabancı öğretmen yok galiba özetle son durumu araştırmak lazım...Gene de son günlerde artan şımarık ve tembel öğrenci kitlesiyle karşılaşmamak için biz de Anadolu Lisesi veya Fen Lisesine rotayı kırabiliriz.
    Tekrar tebrikler,Gloriadaki fındıklı kahve ve olağanüstü manzarayla sohbetinin tadı hala damağımda en kısa zamanda yenilemek üzere
    Sevgilerimle...
    kadıköy anadolu için tek kişi kötü demedi, herkes çok çok memnun..
    orada barışın kankalarından biri okuyor aslında biri de kabataşta..
    kadıkoy anadoluda okuyan arkadasının annesi her gördüğünde bana aynı şeyi söyledi, okuldan çok memnunuz, harika,insallah barıs da orayı kazanır vs.. tabii harika ile ne demek istiyorlar, hangi kriterlere göre beğenileri, bunları da araştırıyor olacağım. okulları tek tek gidip göreceğiz..

ortaköy'e beklerim yine, sohbet eşliğinde boğaz turu yapabiliriz mesela fındık aromalı kahve de sonrasında cila olur

Blog Girişleri
    13

elifgencer yazdı:

Barış ı kutlar ve onada ,sanada geçmiş olsun demek isterim öncelikle Nuraycığım.Tüm yorgunluğunuzu atacağınız bir yaz tatili dilerim öncelikle.

1-kabataş erkek lisesi
    Burayı kazanmak istediğini biliyorum,Tuğcanın dershaneden 2 arkadaşı ve ilk dönem Fen lisesi zor gelip buraya geçen 1 arkadaşı Kabataşta okuyor.Okul dil ve yurtdışı sınavlarına daha önem verdiği için ÖSS de çocukların zorlandığı ve hoca kalitesinin çok iyi olmadığı duyumlarını alıyorum.

2-kadıköy anadolu lisesi
    Çok samimi bir arkadaşı(Ege) burada ve Tango için okul kızları bizim okulumuza geldiği için pek popüler bir okul Tuğcan ve arkadaşları için.Ege miz ve annesi çok memnunlar okuldan.
    Münazara ve olimpiyatlarda adını sık duyduğumuz ve giderek iyi olduğunu bildiğimiz bir okul.
    Tavsiye edilmiyor
    5-atatürk anadolu lisesi
    Tuğcanın 3 yıl birlikte okuduğu arkadaşı bu okulda ,memnunlar.
    6-vefa lisesi
    Memnun olan kimse duymadım.

Okullar hakkındaki bilgilerimi paylaşmak istedim,sizin için hayırlısı ne ise o olsun.
    inşallah tüm çocuklar için en hayırlısı olur elifcim..
    doğru tercih yapmak önem kazandı bu aşamada.. bu yüzden görüş almak önemli..
    bugün bir arkaşımla konuştum, o da st, joseph ve dame de sion'u öneriyor fransız okulları içinde.
    barış almanca eğitim istemiyor bu yüzden avusturya ve alman liseleri elendi.
    fransızcaya da ısındırmak lazım..
    kabataş ve kadıköy hedefi ama tüm seçenekleri birlikte gözden geçirip en doğru seçimi yapacağız inşallah..

yazan tüm arkadaşlarımın ve senin görüşleriniz ve önerileriz kıymetli..
    teşekkürler

Blog Girişleri
    13

özel okullar 8. sınıf sonuçlarına göre öğrenci alacaklar malum..
    bu yıl tam puan alan ya da 1-2 yanlış sonuc bekleyen çocukların çoğu özel okullara kayacak diye düşünüyorum.

barış söylüyor, herkes amerikan robert'i istiyor, diye..
    bu yüzden kabataş ya da kadıköy'ün puanları düşebilir değil mi?

Nuray'cım, ben sadece başarılar demek istedim.

Barış'ın ve Sizin gönlünüzüe göre olsun herşey

Robert 110 kız ,110 erkek öğrenci alacağı vegeçen yıllarda da kontenjanını doldurduğu için düşmez YÜZDELİK DİLİMLER.
    Her yıl 1 milyon civarında çocuk sınava girip,tüm okullarında kontenjanları doluyor Nuraycığım.Kabataşta, %0,014-0,15; Kadıköyde %0,017-0,18 ile öğrenci alır her yıl birşey değişmez yani.

NRY yazdı:

özel okullar 8. sınıf sonuçlarına göre öğrenci alacaklar malum..
    bu yıl tam puan alan ya da 1-2 yanlış sonuc bekleyen çocukların çoğu özel okullara kayacak diye düşünüyorum.

barış söylüyor, herkes amerikan robert'i istiyor, diye..
    bu yüzden kabataş ya da kadıköy'ün puanları düşebilir değil mi?