1. Sayfa - Toplam 2 Sayfa var 12 SonuncuSonuncu
Toplam 16 sonuçtan 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.

İstanbul'daki devlet ve özel ilköğretim okulları

merhabalar,2 yıldır her okulu araştırmış ve çeşitli okullarda öğretmenlik yapmış biri olarak sizinle okullar hakkındaki düşüncelerimi paylaşmak isterimUmarım bir faydam dokunur.
    ÖZEL OKULLAR
    BİLFEN-EYÜPOĞLU:En pahalı okullar arasında bulunurlar.fakat bana gore verdıgınız paraya deymez.gösterişli binaların dısında diğer ozellerden hıç farkı yok.sbs de basarı gostermıs devlet okulu cıkıslı cocukları alarak 1 veya 2 sene burs verırler.daha sonrada kendı basarılarıymıs gibi ilanlar verırler.çok aktıvıtelerı vardır ama ınanın cocukların bunu kullanacakları zamanları yoktur.orda okuyan bır ogrencı haftada yalnız 1 ders pıyano alır.cocukları ders konusunda oldukca sıkarlar.çocukluklarını yasamaları ımkansız.bırcok öğretmenı devlet emeklısıdır.yanı zamanında devlette okuttukları öğrencılerı bu kez paralı okuturlar.kişiler aynıdır-eğitim aynıdır ama para oldukça fazladırseneliği herşey dahil:18.500 http://www.bilfen.com/
    http://www.eyuboglu.k12.tr/tr/Default.aspx

İSTANBUL İNTERNATİONAL SCHOOL:Beğendiğim bir okul.acıbadem-kısıklı-altunizade ayrımında bulunuyor.bugune kadar yalnızca anne veya babanın yabancı uyruku olması sartı vardı.fakat 1 sene once turklerıde almaya basladılar.avrupa eğitim sistemini baz alır.okulda çokça yabancı cocugun bulunması cocugu dil konusunda yetıstırır ve dunya görüşünüde olumlu yonde etkıler diye düşünüyorum.seneliği hersey dahil:16.500 http://www.istanbulint.com/
    türkler ayrı sınıfta eğitim goruyor.

KÜÇÜK PRENS:Maddı ımkanı olanlar için iyi ve kalıtelı bır okul.öğretmenlerı secerek alır.fakat yıne cok sıkı bir eğitimi vardır.burda da bır cocugun-cocuk-gibi olamayacagını düsünüyorum.

SEV:üsküdarda bulunur.çok pahalı ama buna değecek bir okul bence.

MODAFEN:Seneliği 19.500..bence cok ıyı ve kalıtelı bır okul.yelkencilik kulüpleri cok başarılı.özellikle fen-mat alanında cok ıyı öğrencıler yetıstırıyor.kadıköy modada bulunuyor.tavsiye ederım.http://www.modafen.com.tr/#/home

İSTEK:Bedrettin Dalana ait bır okul.yalnızca ılk 5 sene tavsiye ederım.yedıtepe özel und de aynı kıye aıt bır okul ve ıstek cıkışlılara ufak bir indirim yapılıor.bu yüzden cocuklar özel unv ye endeksli yetişiyor ve gercektende oradan cıkan yedıtepede okuyor.devlet unv gayelerı kırılıyor.ayrıca okul bınalarını cok sevimsiz buluyorum.eski binaların uzerı yalnızca kaplanmış ama bence bu bile işe yaramamış.

DENİZATI:Kayışdağında..fıyatının uygun oldugunu ve ıyı egıtim verdıgını duydum.ölçülü bir okul.eğitim-aktivite tutarlı gıdıyor.çantasız eğitim vermelerı hosuma gidiyor.cocuklar okullarına severek gidiyor.fakat kayıt yapmak için cok önceden davranmanız gerek.bu sene ılkokul 1.sınıfa dısardan hıc kayıt almadılar.anaokul mezunları doldurdu kontenjanı.anaokulundan vermek daha mantıklı.http://www.denizati.net/

ÜTOPYA İLKÖĞRETİM:Çekmeköyde bulunuyor.bana göre en guzel okullarda biri.butik bir okul..avrupa sistemıyle işliyor.ormanın içinde cekıcı bır yapısı var..yabancı bır okulun türk versiyonu..yabancı dil konusunda ve eğitimde mukemmeller.yalnız fiyatı cok pahalı.senelik 20 milyar civarı.ama maddı ımkan varda değer bence.http://www.utopyaokullari.com/onbilgi.html

Re: İstanbul'daki devlet ve özel ilköğretim okulları

Diğer okullar için yorum yapamayacağım ama, oğlum küçükprensde 8. sınıfa gectiği için, küçük prensle ilgili yorum yapabilirim.

Oldukça iyi bir eğitim verir.Sosyal faliyet yoktur. Sıkıdır. Spor faliyeti olarak sadece basketbol ve biraz da hentbol vardır. Ders notlarıyla hiç oynamaz, o yüzden de SBS de çocuklar (1. hariç ) sınavda 500 alsalar bile, okul başarı puanları nedeniyle Bilfen gibi okullara nazaran daha düşük puana sahip olurlar.

Buradaki çocukların çocuk gibi olamayacağı tezine çok katılmıyorum, bu veliye ve çocuğa bağlı.En azından kendi oğlum için konuşabilirim, hafta içi, hiç ödev verilmediği için, haftada 5 gün okul dışında sutopu yapabiliyor. Hafta sonları hava güzelse sokakta ya da arkadaşlarıyla evde oynayabiliyor. Ve bunları yaparken okul basarı sıralamasında, ilk 3-5 arasında. Sbs sınavındaki yabancı dil karmasası yasamasaydı, 500 tam puan alabiliyor. Aynı anda, ingilizce, fransızca biliyor, İtalyanca'yı cat pat da olsa anlayabiliyor.

Okulumuzun iyi ve kötü yanlarını yazdım, umarım yardımcı olabilmişimdir

tsk Yeşim hanım..Küçük Prens belirttiğim gibi kusur bulamadığım okullarda biri..Bir veli olarak okul hakkında daha doğru bilgilere sahip olduğunuza eminim.

O kadar cok okul var ki yazmak istedığım çünkü bazılarında calıştım,bazılarında öğrencılerım oldu.bu iş benı gercekten yordu.istiyorum ki veliler olarak gördüğünüze kanmayın.ben bırcok okulda cocugumu okutmayı hayal etmıştım ama oralarda calışınca gerceği cok net goruyorsunuz.ben ara ara diğerlerını anlatmaya devam edeceğim..Sonra devlet okullarını anlatmaya gececegim

OKYANUS:Yeşil sermaye
    FATİH KOLEJİ:Yeşil sermaye ki bu okullarda cıkanlar için askeriyenın ve devletle ilgili konuların sorun teşkil edecegıne ınanıyorum ileride.özellikle erkek cocukları için.

ATACAN:Kuzenim gitmişti ve hiç memnun kalmadık eğitiminden

DOĞAN KOLEJİ:öğretmen kadrosunun nerdeyse hepsi emekli..kadroyu hiç değiştirmeyen bir okul.üsküdar-doğancılarda bulunuyor.kadro değiştirmeyince başarıdan dolayı sanmıştım ama araştırınca alakası olmadıgını ogrendım.okulun binası cok sıkıcı ve eski.bahçesi küçük.önden bitişik nizam..bahce arkada..yalnız dısıplınlı bır okul.öğrencilerini okul dısında hiç goremedık

DOĞUŞ:hiç sevmediğim okullardan biri.acıbademde gercekten kotu bır mahalle gırısınde bulunuyor.eskiden cok daha iyiydi ama eğitimi cok zayıfladı..

EFDAL:binasını saymazsak ıyı,basarılı,kusursuz bır okul

FAZİLET İLKÖĞRETİM:Branşımda açık olduğu halde bir türlü alınmadığım,görüşmeye birinin aracılığı ile gittiğim ve cok kotu karsılandığım bir okul.sonrada öğrendim ki tarikat dışından öğretmen almıyorlarmış.BURÇ KOLEJLERİDE öğretmen alımına aynı şekilde kendi içlerinden gerçekleştiriyolar

Merhaba, acaba Dragos'taki Günhan Koleji ile ilgili bilginiz var mıdır? Çok teşekkürler

5. Re: İstanbul'daki devlet ve özel ilköğretim okulları

Merhaba, benim de oglum bu yıl anasınıfına gidecek...
    Fevziye Erenköy ışık koleji için ne diyebilirsiniz acaba?
    bir iki yerden olumlu bilgiler edindik, kararsızız..

Günaydın,

Devlet okulları ile ilgili düşüncelerinizi, tecrübelerinizi bizimle paylaşmanızı bekliyorum.
    Özellikle bu iki okul hakkındaki düşünceleriniz,
    Reşat Nuri İlköğretim Okulu ve
    Halil Türkkan Etüt ve Beslenme İlköğretim Okulu

Benim oğlum bu sene Reşat Nuri İlköğretim okulunda 4.sınıfa geçti, Halil Türkkan'a kaydını almak istiyorum.
    Hata yapar mıyım? Bu konuda çok kararsızım.
    Şimdiden teşekkürler;

Mrhabalar denizdoruk..bahsettiğiniz iki okulda bana çok yakın.REŞAT NURİ GÜNTEKİN zaten benim iyi okul listemde bulunuyor.o okuldan çok başarılı öğrencilrim oldu.sbs de toplamda 1 yanlış-4 yanlış yapan tanıdıklarım oldu.bu yüzden olumlu bakıyorum bu okula.HALİL TÜRKKAN etütlü bir okul.eğer çalısan bir anne iseniz düşünülebilir tabii.HALİL TÜRKKAN için kötü birşey duymadım.yalnızca ben binasını hiç begenmıyorum okadar..benım bırde boyle bır takıntım var çünkü..yenı ve az katlı olması benım için olumlu oluyor..depremi çabuk unuttuk ne yazık kı..kısacası cocugunuz zaten ıyı bır okulda okuyor.4.sınıfa bellı bır ogr-ve arkadaslarla gelmiş zaten.eger benım cocugum olsaydı bu sene yer değiştirmezdim.ama dediğim gibi calışan bır anne isenız ve etütlü okula almak istiyorsanız 6.sınıfta HALİL TÜRKKANI düşünebilirsiniz.tabıı benım gibi bina takıntınız yoksa..

GÜNHAN KOLEJİ'nin iyi bir okul oldugunu duymuştum..Öğretmenlerini seçerek alıyor.Yanlış hatırlamıyorsam ya müzik ya da drama öğretmenleriydi bayağa isim yapmış bir bayandı.Bence binası da güzel.düşünülebilir

Işık Türkiye'de ki en kalteli okullardan biri bence.Özellikle nişantaşı kampüsü..Erenköy'de çok iyi.benim bir öğretmen arkadaşım önceden nişantaşı kampüsünde çalışmıştı.ondan çok dinledim yeni çalıştığımız kolejde...Nerde ışıık nerde bu kolej diyorduışık çok disiplinli bir okul.hani eski ve katı ama bır okadarda olumlu eğitim şekli vardır ya..işte ışık hala o yolda ilerleyen nadir okullardan biri..öğrencilerin çorap boyundan,ayakkabı rengine kadar konrol ediliyor hergün..Saçlar toplu,makyaj falan imkansız..eğitimde cok ıyı..ŞİMDİ BİR SAÇMALIK ÇIKARDILAR ÖĞRENCİ ODAKLI EĞİTİM)Buna sadece gülüyorum çünkü bizim ülkemizde ne yazıkkı yanlış anlaşılıyor bu..bizim okullarda bunun uygulanış şekli:öğrencinin yönettiği okul oluyor..
    öğretmene idareciler tarafından söz hakkı tanınmıyor..kızların saçları açık,minicik bir etek,full makyaj,takılar,forma dışında t-shirtler,cep telefonları..birşey diyecek oluyorsunuz.müdür hemen karsınıza dikiliyor:ÖĞRENCİ ODAKLI EĞİTİM SİSTEMİ UYGULUYORUZ HOCAM,MÜDAHALE ETMEYELİM!!!
    işte böyle bir eğitim sistemimiz var gözde hanım..öğrenci açısından sonuçlarını siz düşünün..işte IŞIK böyle okulların arasından sıyrılıp hala disiplin anlayışını,kurallarını koruyan bir okuldur.Gönül rahatlığıyla düşünebilirsiniz..iyg

10. Re: İstanbul'daki devlet ve özel ilköğretim okulları

Merhaba,
    Marmara Eğitim Koleji ile ilgili bilginiz var mı acaba?
    Sevgiler...