1. Sayfa - Toplam 152 Sayfa var 1231151101 ... SonuncuSonuncu
Toplam 1515 sonuçtan 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.

Bu "Oje"Kapışılıyor.///En trendy OJE FORUMU /(ilk sayfaya resimleri ekledim)

Bu forum 2010 Eylül ayında açıldı .Şu anda 100 ü geçti sayfa sayısı .Vaktiniz varsa ,tek tek her sayfayı okuyun .Son sayfalarda ,en guncel renkler paylaşılıyor ...
    Resmlerin çoğu google görsellerden alıntıdır
    15 Ocak 2011

Chanel 505 nolu Ojeden bahsediyorum .

İlk olarak yaz başında Sephorada iki kadının kavgasına sahit oldum .Önce anlamadım dertlerinin ne oldugunu.Kıza sordum"Ojeyi paylaşamıyorlar" dedi
    (oje tek kalmış.önce birisi ok demiş,parfum tarafına yonelmiş.o sırada ikinci kadın gelip bilmeden almıs falan )

Valla ciddiyim.Şaka gibi geliyor di mi ?
    Megersem bu oje bu senenin modasıymış .Kapış kapış gidince stoklarda tukenınce ,millet adını yazdırıp sıraya girmiş sipariş listesinde.

Manikürcüm Nesrinde anlata anlata bitiremiyordu (rengin güzelliğin değil herkesin bu ojeden almak icin sıraya girdigini vs )

-bir oje var.Herkes ondan almak icin sıraya giriyormuş .Eline alan geliyor ; "bundan sür "diye..
    diyince ,merak etmezmiyim şu meşhur ojeyi
    Hemen yukarı cıkıp,chanel standında buldum kendimi .

Şişesine bakınca birşeye benzemiyor .Kahverengi-Gri karışımı birşey (kahverengiyi de hiç sevmem ustelik ).Dedim belki sürünce rengi degişir diyip aldım .
    Eve gelip deneme yaptım .
    Hiç sevmediimmm ( burun kıvırma ikonu )
    Efsun da merak etmişti. o da begenmedi.İade edip başka birşey al bence diye fikir verdi .
    Bugun gitttim iade etmeye.ben beceremem oyle işleri saolsun Efsunun da arkadasıymıs Chanelin güzellik uzmanı.Kızcagız değiştirdi (krem aldım ) .Birde dedi ki ,

-Yarım saate kalmaz ,satılır bu oje.Hastası cok bunun. dedi valla .

Neyse ben bu Oje macerasını siteyle paylaşayım dedim.
    Kullanan var mı bilmiyorum ama piyasaya hemen taklitleri çıkmış bile.Flormar da cıkarmıs aynısını .

Şu an dunyada kesinlikle en cok satılan ojeymiş . (Lavanta grisymiş rengin adı )

rengin adı : "Taupe" imiş .. Türkçe de kahverengimsi gri gibi bir anlamı var.

Forum içinde birbirinden güzel oje paylaşımları oldu.
    aralarda kaybolmasın diye ilk sayfaya topluyorum hepsini.

Meriç'in Pastel 75.

Pastel73 -Meriç(medip)

Simlanın karışım yaparak elde ettiği renk

Nurdan(Yemekci) Flormar413

Meriç Pastel 75

Nurdan(yemekci) Chanel 509

Ve bunlarda bu forumda paylaşılan diger oje renkleri

Pastel43

Essie Sonbahr 2010 serisi

Serinin en guzel, en degisik renklerinden bir digeri..

Tek kelime BAYILDIM desem. Renk inanilmaz guzel. Dokusu yumusacik, surerken hic bir zorluk cikarmadi. Iki katta istenilen yogunlugu hemen verdi. Parlak bitisli ama ben gene de ust koruyucu cila (top coat) kullandim.

Ben bu ve kahverenginin buyuk boylarini almaya karar verdim. Merino cool haric, diger renklere yakin ojeler bulunabilir. Ama bunlari ben cok sevdim ve sinirli uretim olduklari icinde buyuk boylarini de kesinlikle almaliyim =)
    demiş blogunda ....

http://insideofmypurse.blogspot.com/2010/08/essie-sew-psyched.html

http://insideofmypurse.blogspot.com/2010/06/essie-fall-2010.html

Re: Bu "Oje"Kapışılıyor.Hatta bu oje icin insanlar birbirine giriyor

Oje hakkındaki bazı sitelerden yrumlar ;

"Haftasonu AVM'lerden birinde gezerken buldum 413'ü, görevli hanım yeni çıktığını ve 505 ile kapıştığını söyledi wallahi. Ben de bunu Zuzu'ma göstermeliyim diye düşünüp kapıverdim. Ojenin fırçası, şişesi bildiğiniz Flormar, herhangi bir farklılık yok. Sürümü oldukça kolay, renk yoğunluğunu da sevdim ben, zira 1 kat sürmem yetti ama 2 kat sürerseniz daha pürüzsüz görünüyor, renkte bir değişiklik yok. En güzel yanı çabucak kuruması, renk koyu olmasına rağmen kremsi ya da gereğinden fazla kıvamlı değil.

Fotoğrafları tek kat sürerek çektim, tırnaklarımdaki dalgalar maalesef maniküristimin eseri, ojeden kaynaklı değil.
    Her ne kadar fotoğraflarda beklenenden daha sıcak bir kahve gibi dursa da o kadar da sıcak bir renk değil, Chanel'e yakın. Hatta gün ışığında az da olsa grimsi. Pastel 75'i bulabilseydim karşılaştırma yapmak istiyordum ama maalesef bulamadım baktığım yerlerde.."

http://insideofmypurse.blogspot.com/2010/08/konuk-yazar-miyaw.html

forumun ilerleyen sayfalarından resimler ,

(benim sevdigim renge bir örnek daha )

Mac in "Bad fairy" serisi ..oje yanar doner renkli..

4. Re: Bu "Oje"Kapışılıyor.Hatta bu oje icin insanlar birbirine giriyor

kahverenginden acaip nefret eden biri olarak bana cok uzak bir renk ..ama değişik renkler sürenler için hoş olmalı ..

http://www.sabah.com.tr/Gunaydin/Magazin/2010/06/12/seksi_olmak_istiyorsaniz_bu_yaziyi_okuyun

"tüm dunyada yok satan ojeyi buldum sürdüm "diye yazmıs sabah gazetesi yazarı..
    çiğdem bende hiç sevmem kahverengiyi .

bu ojenin sloganı" cirkin ve cazibeli" imiş (chanel 505 )

http://www.ayakkabicini.com/2009/10/07/chanel-lavanta-grisi-oje-modasi/

ilerleyen sayfalardan resimler

idilara yazdı:
    kahverenginden acaip nefret eden biri olarak bana cok uzak bir renk ..ama değişik renkler sürenler için hoş olmalı ..
    aynen kıyafet anlamında asla kullanmadığım bir renktir kahve ama, ilk oje sanki kese kağıdı gibi, ben bayıldım.

Üniversiteden beri sevdiğim ve kullandığım bir oje rengi. Şimdi de gidip baktım var mı ojelerin arasında benzer renk diye. Varmış yine.. Bana da bunların moda olması çok saçma geliyor. Her renk her zaman herkesin, zevkler değişse de..

Google a "Chanel 505 oje" yazınca yüzlerce yorum cıkıyor .

Millet bayılıyormuş bu renge .(düşünemedim ,bilsem gittigidiyor.com da acık artırmaya cıkarırdım ojeyi )

Yasemin evet tam kahverengi degil aslında.
    soluk,cansız bir kese kagıdı gibi .

Demet önümüzdeki günlerde yeşil (tonunu tam tarif edemiyorum) ojeyi de bolca görecekmişiz.

Bende oje hastaligi vardir 30 yakin ojem var.Her kiyafetimle ayri renk surerrim
    Ama kahverengi iyyyk sevmedim nesi kapis gidiyor anlamadim