30. Sayfa - Toplam 30 Sayfa var BirinciBirinci ... 20282930
Toplam 299 sonuçtan 291 ile 299 arasındakiler gösteriliyor.

Re: Cemevi nedir? Aleviler nasıl ibadet eder?

Bu söylediğimi de yanlış anlamayın lütfen;Alevilerin inançları ile ilgili en büyük sıkıntıları her söyleneni yanlış anlamak ve inançlarına müdahele olarak algılamak.

Böyle bir şey yok yazdıklarımda.Mezheple ilgili bir şey de yok.Söylediklerinizden sonra belirtme gereği duydum;benim inancım ,sünnilik ,alevilik ya da herhangi başka mezhebin çok ötesinde ,Allah'tan ve peygamberi vasıtasıyla ilettiklerinden başka otorite tanımayacak kadar sade ve başkasının inancına karışmayacak kadar yeterli.

cüneyt yazdı:
    Evet bu söylediklerinizin hepsini biliyorum.Bunların tamamı doğrudur fakat; sünni inanca göre.Yahu Allah rızası için içinde bulunduğunuz durumu bir düşünün bana sünni inanca rağbet etmemi bekliyorsunuz.İyi de benim inancım bu değil ki.Komik yani.

Sizden bunlara iman etmenizi beklemiyorum.Velev ki bunların hepsi yanlış bir inanç ve bunun da hesabını bir gün vereceğiz inşallah.İyi de bunun hesabını size sormayacaklar ki bana,bize soracaklar.Siz müsterih olun olur mu?

2. Re: Cemevi nedir? Aleviler nasıl ibadet eder?

KİŞİSEL HAKARET İÇERDİĞİ İÇİN, SİTE YÖNETİMİ TARAFINDAN SİLİNMİŞTİR. TEKRARI HALİNDE YAZAN ÜYE 1 HAFTA BANLANACAKTIR.

Ne hakareti?

Ben üslubuma son derece önem veren biriyim.

Tüm iletimi neden sildiniz?

İleri demokrasi uyguluyorsunuz galiba.

Neyse arkadaşlar, bir arkadaşım konuyla ilgili gereken adresi vermiş.

Saygılar...

3. Re: Cemevi nedir? Aleviler nasıl ibadet eder?

harry_potter yazdı:

Tek alınılayamadım burçin , ben zöhre ana konusuna değineyim.Bu kadın bir halt değil,sadece çakraları azcık fazla açık Fakültedeyken herkele merak edip gittim millet gözünü kapamış allah allah diye bağırmaktan kadının aslında tekerleme söylediğinden haberi yok
    Bana gıcık olmuştu :lough:

Harry Porter, öncelikle site kuralları gereği kimseye hakaret etmemek gerekiyor ,kuralları bir daha okumanı rica
    edeceğim.
    Bahsettiğim konu Zöhre Ana meselesi,bir kere gitmişsin ve 1 kerelik gördüğün şeyi burada hakaret ederek insanlara anlatıyorsun.
    Halt kelimesi,sahibinindir.

ben 20 yıldır gidiyorum,senin Allah Allah diye beğırıyorlar dediğin şey,seni yaratanın adını anmaktır.
    Ben de fakültedeyken yüzlerce kez gittim ama bu beni gördüğümden alıkoyamaz.

İnsanlar orada bir ışık görmese, ibadet, insanlık yolu görmese
    hiç kimse zorla götüremez.
    Zöhre Ana hiçkimseye gelin bana inanın demiyor.

Senin tekerleme dediğin şey; HAK nefesidir,HAK'tan aldığını halka aktarmasıdır.
    Zöhre Ana 30 yıldır bu ülkede vardır,Atatürk'ün sancağını çekmiştir.

herkese iyi forumlar...

Blog Girişleri
    1

her nagra atani, her nagra attirani ciddiye alacak olursak, fetto$lara, cuppelilere de saygi duymamiz gerekir ki o "saygi" denen kavram, bozuk para gibi her kuru gurultuye harcanmaz!

fadimeced yazdı:
    harry_potter yazdı:

Tek alınılayamadım burçin , ben zöhre ana konusuna değineyim.Bu kadın bir halt değil,sadece çakraları azcık fazla açık Fakültedeyken herkele merak edip gittim millet gözünü kapamış allah allah diye bağırmaktan kadının aslında tekerleme söylediğinden haberi yok
    Bana gıcık olmuştu :lough:

Harry Porter, öncelikle site kuralları gereği kimseye hakaret etmemek gerekiyor ,kuralları bir daha okumanı rica
    edeceğim.
    Bahsettiğim konu Zöhre Ana meselesi,bir kere gitmişsin ve 1 kerelik gördüğün şeyi burada hakaret ederek insanlara anlatıyorsun.
    Halt kelimesi,sahibinindir.

ben 20 yıldır gidiyorum,senin Allah Allah diye beğırıyorlar dediğin şey,seni yaratanın adını anmaktır.
    Ben de fakültedeyken yüzlerce kez gittim ama bu beni gördüğümden alıkoyamaz.

İnsanlar orada bir ışık görmese, ibadet, insanlık yolu görmese
    hiç kimse zorla götüremez.
    Zöhre Ana hiçkimseye gelin bana inanın demiyor.

Senin tekerleme dediğin şey; HAK nefesidir,HAK'tan aldığını halka aktarmasıdır.
    Zöhre Ana 30 yıldır bu ülkede vardır,Atatürk'ün sancağını çekmiştir.

herkese iyi forumlar...

5. Re: Cemevi nedir? Aleviler nasıl ibadet eder?

Her bağırana tebelleş olsaydık oooo.. Neden bağırırlar bir de anlamam ki.

Bazılarına bir kez yeter bazılarına yüz kez yetmez.

Beni yaratanın adını bana bağırarak telaffuz etmelerine gerek yok, ben salak mıyım, işitme özürlü müyüm?

Hem hem Alammm ben neden o ışığı hiç göremedim..Neden, neden?

Yoksa ben, ben....

"Ateşli kadın isteyen cehenneme gitsin!"

İmza: Cüppeli Ahmet hoca. :lough:

6. Re: Cemevi nedir? Aleviler nasıl ibadet eder?

Smyrna yazdı:

Beni yaratanın adını bana bağırarak telaffuz etmelerine gerek yok, ben salak mıyım, işitme özürlü müyüm?
    Yoksa ben, ben....

sen, bağırma kelimesini ne olarak algıladın, avazı çıktığı kadar bağırma mı?

burada geçen bağırma, söylenen dualar sonrasında "amin"kelimesi yerine "Allah Allah" denmesidir.

kimse sana ,seni yaradanın adını anıp bağırmıyor,konunun muhatabımısın arkadaşım.

O ışığı görmek ve almak isteyenler alır.

kimse kimseye de hakaret edemez.klavye silahşörü olmak kolaydır ama gerçekleri görmek zordur.

Mevlana derki: körler görmesede yıldızlar vardır...

7. Re: Cemevi nedir? Aleviler nasıl ibadet eder?

fadimeced yazdı:
    Smyrna yazdı:

Yoksa ben, ben....

sen, bağırma kelimesini ne olarak algıladın, avazı çıktığı kadar bağırma mı?

burada geçen bağırma, söylenen dualar sonrasında "amin"kelimesi yerine "Allah Allah" denmesidir.

kimse sana ,seni yaradanın adını anıp bağırmıyor,konunun muhatabımısın arkadaşım.

O ışığı görmek ve almak isteyenler alır.

kimse kimseye de hakaret edemez.klavye silahşörü olmak kolaydır ama gerçekleri görmek zordur.

Mevlana derki: körler görmesede yıldızlar vardır...
    Kamusal bir alana yazı yazıyorsan okuyan herkes konunun muhatabıdır, bu birrr..

Sen istediğini söyle sana cevap verilince de bunu hakaret olarak gör, algıda yanılsama, bu ikiii..

Biraz da tasavvuf okumalısın, bu da üç etti..

Arkadaşlar verilen tüm bilgiler için çok teşekkür ederim.
    Benim küçüklüğümden beri edindiğim görüş; Alevilerin oldukça modern görüşlü, kadın-erkek daha modern yaşam tarzına sahip olduğu ve oldukça güvenilir insanlar olduklarıdır.
    ODTÜ'de hala öyle midir ama benim zamanlarda (90ların başında) çayhaneler vardı binaların her iki katında ve buradaki abiler aileviydi ve inanılmaz sohbetler ederdik sürekli.
    Benim eski işyerimden bir arkadaşımın da ailesinin dışarıya kız vermemesi nedeniyle arkadaşım hala evlenemedi ona üzülürüm bir de.

Naçizane yorumum (ki lütfen beni Allah inancı olan ama dini olmayan biri olarak görün, ailemin çeşitli dinlerle karışık olmasından ileri olsa gerek) Alevi arkadaşlarda bile kendi aralarında çelişkiler diğer arkadaşlara zemin hazırlamış.
    Örnek,sevgili Burçin (yanlış olmasın Harry Potter rumuzlu) keşke Zöhre Ana'yı yermeseydin sonuçta alevilerin bir sembolü olmuş bir ana.Kol kırılı yen içinde kalır misali... Başkası tepki vermese benim için kesinlikle farketmez ama alevilere "sünniler cevap veriyor" diyorsun ya o yüzden söylüyorum .

rostovian yazdı:
    Naçizane yorumum (ki lütfen beni Allah inancı olan ama dini olmayan biri olarak görün, ailemin çeşitli dinlerle karışık olmasından ileri olsa gerek) Alevi arkadaşlarda bile kendi aralarında çelişkiler diğer arkadaşlara zemin hazırlamış.
    Örnek,sevgili Burçin (yanlış olmasın Harry Potter rumuzlu) keşke Zöhre Ana'yı yermeseydin sonuçta alevilerin bir sembolü olmuş bir ana.Kol kırılı yen içinde kalır misali... Başkası tepki vermese benim için kesinlikle farketmez ama alevilere "sünniler cevap veriyor" diyorsun ya o yüzden söylüyorum .
    Yok o bendim.Burçin yanlış alıntılayınca sanki o demiş gibi olmuş. Ben de Allah inancı olup dini inancı olmayan alevi kökenliyim.Ve kesinlikle birşeyleri tabu haline getirilmesine karşıyım.Sırf aleviler inanıyor , aman sünniler benim inanmadığımı bilmesin ,bizimkilere sahip çıkayım sonra kızarım diyemem.