3. Sayfa - Toplam 7 Sayfa var BirinciBirinci 12345 ... SonuncuSonuncu
Toplam 68 sonuçtan 21 ile 30 arasındakiler gösteriliyor.

Re: Denizatı İlköğretim Okulu

Biz de Denizatında karar kıldık ve kaydını da yaptırdık.Açıkçası en ufak bir soru işareti yok kafamda umarım da olmaz.

hayırlı olsun, pişman olacağınızı düşünmüyorum.

3. Re: Denizatı İlköğretim Okulu

egeeee yazdı:
    Merhaba, Oğlumu 2 ay önce son dakika kayıtlar dolmadan denizatına kayıt ettirdim (aansınıfı) ama şimdi de pişman oldum. Çok laylaylom bir eğitimi olduğunu duydum. Allahtan kayıt iptal etme önerimi kabul ettiler. Şimdi de nereye vereceğimi bilemiyorum.Yarın Modafen ile görüşeceğim, bakalım...
    NETİCEYİ PAYLAŞABİLİR MİSİNİZ? MODAFEN İKİ AYRI YERDE EĞİTİME DEVAM MI EDECEK YOKSA ÇEKMEKÖY'DE TEK KAMPÜS OLARAK MI DEVAM EDECEK? OLUMLU-OLUMSUZ İZLENİMLERİNİZİ PAYLAŞABİLİRSENİZ, KARAR VERDİYSENİZ RAKAM BİLGİLERİ DE FAYDALI OLACAK, ÇOK SEVİNİRİM))bağırmak kastı ile değil yazı dikkat çeksin diye büyük yazdım, aman yanlış anlaşılmasın

4. Re: Denizatı İlköğretim Okulu

denizatına bende kayıt yaptıran bir veliyim
    buarada egeee nin "denizatına gidenler" konu başlığına suan bir msj daha attım.
    ama buaradan genele tekrar yazmak geldi icimden benim kızımda 2006 doğumlu bende denizatına aralıkta kayıt ettirenlerdenim ocak ve subatta inanılmaz bi sekilde araştırma yaptım
    lakin cekmeköyde kafama bütceme yatan tek okul bulamadım
    söyleki modafen süper mantıklı geldi, başarısı tartısılmaz beni tek kaygılandıran hususu free kıyafeet konusu, ben kız cocuğu yetiştiriyorum her ne kadar buna vakti kalmaz deselerde bu cevreden giden bir kitle olucak elbetteki kızıma bir cok imkanı sunan bir aile olsamda herseye kolay ulaşılabilen ve elde edildiğini sanan cocuk yetişsin istemiyorum.o nedenle mekanı ve cekmeköyde oluşu artı olsada düşünemedim.
    belki yönetim önümüzdeki yıl free kıyafeti iptal ederler

arkadaşlar benim tek sıkıntım yazılanlardan su;
    bazı velilerin laylaylom egitim diye baktığı müfredetı merak ediyorum, yanlış anlaşılmasın ben ilkokul nasıldır neler yaşanır bilmiyorum, sadece cevremdeki velilerin yaşadıklarından duyduklarım kadarıyla bilgim var.müfredat aynı cocuk algısınımı tıkıyorlar acaba, acmak yerine yerinde mi saydıracaklar diye düşündüm.bu konuda bi acık konusan olsa o kadar mutlu olacağım anlatamam.
    üstelik martta tamam denizatı demişken bir anda cddi bir egitim yoksa ne yapmalıyım diye düşündüm.ne kadar zor bir kararmış bu okul secimi
    hepimizin evlatları icin hayırlısı olsun.Çevrelerinde İyi insanlarla beraber sağlıklı,mutlu ve başarılı bir ömürleri olsun.
    İyi akşamlar.

Bende aynı sizin gibi kararsız kaldım..(
    Benim kararsızlıgımda Cevre ile Denizatı arasında,tam karar verdim Cevre olsun diyorum bi arkadasım cıkıp Cevreye giden kızlar okumakdan ziyade etrafa hava atmanın pesinde ben kızımı oradan aldım,Denizatına verdim diyor.Denizatı son zamanlarda adı cok ön sıralarda olan bir okul,burası olsun diyorum ama bu seferde egitimi laylaylom sosyal aktivitesi yok falan deniyor,gerci bende konustum rehberlik hocasıyla kızın soyledigi seyi aynen yazıyrum: Acıkcası henuz gecen sene mezun verdik oyuzden basarımızı size soyleyemiyorum ama biz okul olarak cocukları sıkmak zorlamak taraftarı degiliz cocuk isterse alır bu tamamen cocugunuza baglı,peki sosyal aktiveniz varmı dedigimdede ,muzik dersimiz var baska bir brans dersimiz yok, 2 dil veriyoruz biz dedi,ayrıca ben kazasker subesine gidip gorustum,bahcedeki havuzu cocuklar kullanıyormu dedim hayır sadece yaz okulu ogrencileri kullanabilir cevabını aldım....
    Gercekten cok zor bir kararmıs,bilemiyorum Allah hepimize kolaylık versin hakkımızda hayırlısı

6. Re: Denizatı İlköğretim Okulu

Gülin hn yazdıklarınıza katılıyorum.
    Denizatı tek kelimeyle disiplini acısından beni cok cezbediyor.Sonucta toplumsal durumlar belli cocuklarımızı yetiştirmek zor.Burjuva hareketlerden uzak yetiştirmek tüketim cocuğu olmasın derseniz denizatı bicilmiş kaftan.
    Benimce cevrede hazırlıkta olan sonrasında denizatına giden bir tanıdıgım var.Onlarda memnunlar,aktivite az deniliyor.ben programlarına kadar inceledim drama var santranc var bunların yanı sıra zaten biz kızlarımızın baleyse baleye resimse resime göndericeğiz,ben bu okulun tokasına kadar aynı olma, kantin olmama fikrine bayıldım.
    ama aklıma tek takılan kızım kapalı bir kız değil,ve talepkar bir cocuk akademik acıdan vasat verilirse ve kızım tıkanırsa diye tek kaygım var.Ben okul hayatına acayip bir hırsla bakmıyorum ,öyle olsa cevredeki bir sürü okul var onlara verip suan bu konuları tartışmazdım bile.Okul aslında haklı daha sbs sonuclarında yeniler bakalım bu yılki sonucları ne olucak.
    Siz kayısdağına mı gideceksiniz görüşmeye hazırlık sınıfı ıcınmi görüşme yapıcaksınız?

Bizim iki kızımız var büyük kızımız 8. sınıfta, küçük 6. Biz anaokulundan beri denizati ile beraberiz. Son derece disiplinli, eğitim at gibi koşturmadan ama sevdirerek verilen bir okul. Ayrıca voleybol, basketbol, müzik, drama, satranç gibi aktiviteri var. Ben eğitime önem veren anne olarak lay lay lom bir özel okula çocuğumuzu yollayabilecek bir veli değilim. Çocuklarımızın bilgili olmalarını, iyi eğitim almalarını, iyi liseleri kazanmalarını istiyoruz ve doğru yerde olduğumuza inanıyorum. Bu kadar emek verilerek , özgüvenlerini kazandırarak çocuklarımızla birebir ilgilenilen bir okul için kulaktan dolma şeyler inanmak çok büyük haksızlık.Ayrıca bizim çocuklarımız tembel değil, çalışmayı seviyorlar ve çalışıyorlar. 8. sınıftan iki dil bilerek mezun olması ki bizim düşüncemiz ile değil Cambridge ve Goethe Institute ten alınan sertifikaları ile sağlanmış bir okul için yalnızca okul yönetimine teşekkür ediyoruz. İyi ki 12 yıl önce yollarımız kesişti ve çocuklarımızı sizlere emanet ettik. Ellerinize sağlık.

8. Re: Denizatı İlköğretim Okulu

Merhaba, öncelikle Denizatı ile ilgili "olumlu" olan tüm görüşelere katıldığımı belirterek başlayayım. Benim de oğlum bu yıl anasınıfından mezun oluyor ve seneye 1.sınıfa geçecek. Geçtiğimiz yıl, bu arayışların bir sonu olmadığını ve herşeyin eninde sonunda kısmetle ilgili olduğunu düşündüğümüz için elimizdeki 3-4 alternatiften biri olan Denizatı'na gittik, gidiş o gidiş o anki fikirlerimiz neyse, aynı şekilde devam ediyor...
    Biz Çekmeköy'de oturuyoruz. Devlet okulu hiç düşünmedik. Eşimin de benim de sosyal olanakalrı ayrıca sağlayacak vaktimiz yok. Haftaiçi müziz dersleri haftasonu spora taşımak gibi bir lüksümüz hiç yok...Bunun yanında, Alev, SEV gibi çıtadaki okulların da maddi olarak eğitimin bedeline yetişsek o sosyal statüye erişmek (!) mümkün olmayacaktı. Hep bir eksik olacaktı. Sözüm meclisten dışarı, ancak duyuyorum çok yakınlarımdan, Cadılar Bayramı kutlaması yapan bir okul öğrenci grubunda olmasını da istemem çocuğumun. Günün sonunda baktığınızda Türkiye'de yaşıyoruz
    Denizatı yukarıda bir çok kişinin bahsettiği gibi 3.tür bir okul ne özel, ne devlet. Geçtiğimiz haftasonu anasınıfları yılsonu gösterisi vardı. bize 1 hafta önceden davetiye gönderdiler. bu arada çocukların hazırlandıklarını biliyorduk ama, o kadar. eve gelen notta, çocukların kot pantolon/etek ve okul t-shirtü ile gelmesi gerektiğini yazmışlardı sadece. ben de okul t-shirtü ile gösteri yapacaklar zannettim. oh dedim, kostüm falan almayacağız okula gittik, gösteri öncesi veliler için bir sergi hazırlamışlar, onu gezdik, çocuklarımızın yaptıkları resimler... sonra gösteri başladı...perde açıldı ve çocuklar değişik bir okul t-shirtü ile sahnedelerdi. 2-3 ingilizce, 2-3 almanca, 2-3 türkçe şarkı söylediler, bir ritm gösterisi, bir dans gösterisi... dans gösterisinde kostümlerle çıktılar! hangi ara alındı onlar, ne zaman böyle güzel hazırlanıldı? hiç mi aksaklık olmaz? bu süre zarfında derslerinde de hiçbir program aksaması olmadı (eve getiriyor yaptığı şeyleri, ondan biliyorum). sadece 1,5 saat falan sürdü, ne çocuklar helak oldu ne biz bence böyle detaylar çok küçük ama çok önemli... bilmiyorum, aranızda benim gibi düşünenler varsa, belki bir ışık yakar sizde de...
    yine yukarıda okuduğum kadarıyla Almanca sebebiyle tereddüt eden anneler var. ben ingilizce okudum, çok meraklı olduğum için seçmeli ders olan almanca'nın okuldaki eğitimi yetmedi, kursa gittim. üzerine üniversitede 3 sene ispanyolca ders aldım, kursa gittim, Fransızca'ya bile gittim 6 ay kadar hiçbiri çocukken öğrendiğim İngilizcem kadar iyi değil. hepsi onun üzerine işlendi... ve İngilizce hayatımızın içinde olan bir dil artık. ne olursa olsun, duyuyoruz, konuşuyoruz, yaşıyoruz. Ama Almanca ya da başka bir dil öyle değil. herhangi bir latin dili (italyanca, ispanyolca, fransızca...gibi) ya da Almanca'yı öğrendikten sonra üzerine başka diller işlemek çok daha kolay. Şimdi yabancı bir şirkette, İngilizce'yi çok kullanarak çalışıyorum. hiçbir sıkıntı çekmiyorum, ama yabancılarla yaptığımız toplantılarda, iş arkadaşlarımdan biri çıkıp Fransızca ya da Almanca konuşarak katılımcıların anadilinde onlarla iletişime geçtiğinde içimdeki pişmanlık/kıskançlık duygusunu oğlum yaşamasın isterim

Sanırım çok uzattım!
    Sevgiler...

Kesinlikle katılıyorum....Keşke böyle okullar artsa..Hele ki geçen hafa ilkokulların hazırladığı müzik dinletisi muhteşemdi....İnanılmaz bir orkestra ve butun çocukların emeği...Muhteşem...Ve okul hiç reklam yapmadı....Bizden hiç bir şey istemedi .Emek kazandı ve veliler ve çocukları çok şanslıydı....

Ben de çocuğumu denizatı'nın anaokuluna gönderdim. Açıkçası birçok yerde disiplinli olduğu söyleniyor ama ben çok fazla disiplin görmedim. Çok şikayetçi miyim diye sorarsanız öyle birşey de yok ama ilköğretim konusunda ne kadar iddialı ve başarılılar çok emin olamadığım bir konu. Biz de Modafen ile görüşüyoruz. Geçen yıl anaokulları yoktu. Olsaydı orayı da ciddi ciddi düşünecektik ama bu yıl yeni bir yere taşınınca anaokulu da açıyorlar.
    Karar vermek çok zor. Sonuçta ne kadar zorlamak istesek de bazı çocukların biraz zorlanması gerekiyor. Denizatında çocuğumu zorlarlar mı çok emin değilim.

Selamlar