1. Sayfa - Toplam 2 Sayfa var 12 SonuncuSonuncu
Toplam 20 sonuçtan 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.

keşke acele etmeseymişim...

11 yıl aradan sonra dün akşam ortaokul arkadaşlarımla buluştum...

gitmeden önce çok heyecanlıydım aksam olmak bilmedi
    gittikten sonra heycanım yatıştı
    sanki biz hiç ayrılmamıştık
    hep beraberdik...
    o kadar çok konuşacağımız şey varmış ki zaman yetmedi

ama ben dün şunu fark ettim çok erken yaşta hayata başlamışım, içten içe onlara bir şey söyliyemesemde üzüldüm...

arkadaşımın biri edebiyat öğretmeni olmuş daha yeni 5 ay olmuş evleneli
    diğeri kimya mühendisi 6 aydır nişanlı
    bir diğeri turizm okumuş ama işsiz geziyor sürekli ve bekar
    bir diğeri işletme okumuş özel bir şirkette çalışıyor bekar

yani aralarında 6 yıllık evli olan ve çocuk sahibi olan sadece bendim

okul yıllarında en çılgın en deli dolu olan bendim

hayret ettiler benim o yaşta evlenip çocuk sahibi olmama

onlar öyle dedikçe bende onlara belli etmeden ahh zamanı geri alabilsek dedim

pişmanmıyım evliliğimden hayır pişman değilim iyiki G.... ile evlenmişim iyiki minik prensesim olmuş

ama keşke acele etmeseymişim dedim

Re: keşke acele etmeseymişim...

ah canım ah yaram depreştı

bende dun kursta lısedekı askımla karsılaştım konustuk sohbet ettık. oda benı hatırladı hatta mektup yazmıs bana,o zar zor hatırladı ama ben hıc unutmamıstım o hala bekar sen dedı bende bekarım dedım detaylara gırmedım. evlılık felan bana gore degıl dedı,benım kız yakında unv.başlıcak,o hala lay lay lom :lough: ama cok mutlu oldum.ınanılmaz keyıf aldım onunla karsılasmaktan sankı zaman makınasına gırıp hayatımın en guzel gunlerını dondum. haftanın dort gunu beraberız kursta,artıl bol bol eskı gunlerı yad ederıs

senı cok ıyı anlıyorum mutlusan sorun degıl sende dısardan okuyabılırsın ,yeterkı ıste

mutluyum çok şükür ama onları görünce çok imrendim

işte o zamanlar kıymetini bilememişim liseden mezun olduğum sene çok iyi bir şirkette iş bulmuştum hemen atladım tabii
    üniversiteyide kazanmıştım o sene iş yerindekilere anlattım
    2.öğretime gideyim işlerim yarım kalmaz yetiştiririm falan diye ama nafile ya iş ya okul ikisinden birini seçmem gerekiyordu

ee o zamanda para tatlı geldi iş dedim

o gün bugündür hala aynı yerde çalışıyorum ve şuanda bulunduğum yerde en genç ve en kıdemli kişi benim altımdaki kişiler benden hep yaşça büyükler

işimde yaşıtımdaki kişilerden daha iyi yerlerdeyim

ama yinede iç geçirmeden edemedim işte ...

bu arada açık öğretime yazılmıştım ama 2. sınıfta dondurdum yetişemedim hem iş hem ders hem ev ...

napalım kısmet...

egeecee yazdı:
    mutluyum çok şükür ama onları görünce çok imrendim

işte o zamanlar kıymetini bilememişim liseden mezun olduğum sene çok iyi bir şirkette iş bulmuştum hemen atladım tabii
    üniversiteyide kazanmıştım o sene iş yerindekilere anlattım
    2.öğretime gideyim işlerim yarım kalmaz yetiştiririm falan diye ama nafile ya iş ya okul ikisinden birini seçmem gerekiyordu

ee o zamanda para tatlı geldi iş dedim

o gün bugündür hala aynı yerde çalışıyorum ve şuanda bulunduğum yerde en genç ve en kıdemli kişi benim altımdaki kişiler benden hep yaşça büyükler

işimde yaşıtımdaki kişilerden daha iyi yerlerdeyim

ama yinede iç geçirmeden edemedim işte ...

bu arada açık öğretime yazılmıştım ama 2. sınıfta dondurdum yetişemedim hem iş hem ders hem ev ...

napalım kısmet...
    sımdı ben lısans tamamlamak ıcın aof kurslarına gıdıyorum.çokta faydalı oldu az kaldı bıtmesıne hatunun bırı aylık bebegı ıle gelıyordu mezun oldu ısletmeden dusun. kuzenım ozel bır unv.adamın bırı 4.yu okumak ıcın gelıyor .aof kursları cok faydalı kendıne yaptıgın yatırım en degerlı yatırım,unutma seker

okulu bitirmek için kucağımda 9 aylık kızımla okula gittim.
    hayatımın en güzel okul yıllarıydı.
    2 senelik dersleri 1 senede bitirmek için kızımı uyutup geç saatlere kadar çalışıyordum.

hiç bir şey için geç değil

ya işte sizlerin bu azmine hayranım

ben yapamıyorum ya o kadar koşturmaca geçen bir hayatım var ki kendime özel zaman ayıracak bir vaktim yok

azıcık bir boşluğum olsa onuda kızımla geçirmek istiyorum
    başka şeylerle uğratştığımda nedense vicdanım beni rahatsız ediyor

7. Re: keşke acele etmeseymişim...

Bazen ben de böyle düşünüyorum. Okul arkadaşlarımın çoğu ya evlenmemiş, ya da yeni evlenmiş yeni bebek bekliyorlar.

Oğluşum ise nerdeyse okula başlıcak. Üniversiteyi bitirir bitirmez 2 sene içinde iş, nişan, evlilik ve bebek...Arda 2 aylıktı yüksek lisansıma başladığımda, Tezimi verirken de Nehir'i doğurmak üzereydim. Kocaman göbüşümle tez savunmasına girmiştim

Şimdi onlarla konuşunca konser, sinema, gecelerden bahsediyorlar. Aklım kalmıyor değil tabi. Ama fırsat bulup kaçamak yaptığımda da aklım hep evde kalıyor. Ohh şimdi çocuklarımı mis gibi kolayıp uyumak vardı bile diyorum

Her şeye rağmen çok şanslıyım. 2 sağlıklı güzel evladım var ve tahamülümün en yüksek olduğu zamanlarda sakin sakin büyütmüşüm.

Üniversitedeki arkadaşların içinde erkenden evlenip çoluk çocuğa karışan benim. Hatta iki çocuk ve üstü rekoru bende
    Evet belki kariyer adına ciddi bir kaybım var ama ben de şimdiden sonra o arayı kapatmayı düşünüyorum
    Sen de eğer gerçekten istersen yapabilirsin
    Bir de otuzuna gelip hala evlenmemiş olanlar da ciddi sıkıntı yaşıyorlar, bir evlenme çoluk çocuğa karışma telaşı sorma gitsin

ebru_arda aslında senin bakıldığında bi kaybın yok lisansını yapmışsın onlardan eksiğin değil fazlan var 2 tane çocuğun onlar sana imrenmeli bence

ama bende durum çok farklı 25 yaşındayım ve 5,5 yıllık evliyim 20 aylık bir bebeğim var

ve üni. okumamanın eksikliği herzaman karşıma çıkıyor

Onlar evlenip couk sahibi olduklarinda sen coktan buyutmus olacaksin cocugunu onlar da ozaman keske bizde daha once evlenip cocuk yapsaydik diycekler.. Erken kalkan yol alir..
    Bosver mutluysan sorun yok..