1. Sayfa - Toplam 2 Sayfa var 12 SonuncuSonuncu
Toplam 14 sonuçtan 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.

sizce bu sistem ne kadar doğru

Önce yaşadığımız olayı anlatayım..

Cuma günü kızım servisini beklerken 2 tane 8-9 yaşlarında erkek çocuğu yanına yaklaşıp seni kaçıracağız demişler,kızım eve gidince aradı bir ağlama bir ağlama ,anne babama söyle o çocukları polise söylesin şeklinde onlar kötü çocuk ben biliyorum diyor,ne dediysem çocuğun aklındaki fikri değiştiremedim.Ana sınıfına giden bir çocukla her ne sebeple olursa olsun 8-9 yaşındaki bir çocuğun aynı ortamda bulunması ne kadar doğru,öğretmenini aradım resim kursuna gelen çocuklar söylemiştirr diyor.Şaka yapmışlardır diyor.Şaka bile olsa midem bulandı bir kere...Öğretmen ,yardımcıı teyze ,servis şoförü ve hostesi dunyadan bir haber, bir tek kızım ve bir kaç arkadaşı şahit bu olaya ..al nerden yakarsan yak...Durum böyleyken bu ilköğretim sistemini 8 seneye çıkarmaları ne kadar doğru hoş yenı duyduğum bilgilere göre ana sınıflarıda mecburi hala getirilecek yani 9 sene olacak, bebeklikten çocukluğa geçişle çocukluktan ergenliğe geçen çocukları bir ortamda eğitmek ne kadar doğru???

2. Re: sizce bu sistem ne kadar doğru

bence kesinlikle dogru degil. ben sirf bu nedenle ana sinifi ve ilkokulun servislerinin ayri ayri oldugu bir okula verdim. tenefuslerde falan ust siniflar ana sinifinin oraya gelemiyorlar...

bence bu konunun pesini birakmayin ogretmenin tavrini da acikcasi hic begenmedim..bu zamanda neler olup bittigini gormuyor okumuyor sanki ogretmen hanım...

Re: sizce bu sistem ne kadar doğru

esu yazdı:
    bence kesinlikle dogru degil. ben sirf bu nedenle ana sinifi ve ilkokulun servislerinin ayri ayri oldugu bir okula verdim. tenefuslerde falan ust siniflar ana sinifinin oraya gelemiyorlar...

bence bu konunun pesini birakmayin ogretmenin tavrini da acikcasi hic begenmedim..bu zamanda neler olup bittigini gormuyor okumuyor sanki ogretmen hanım...
    aslına bakarsanız servisleri zaten ayrı,ilkokulla anasınıfı şubelerini ayıran büyük bir kapıları var,3 öğlen 3 sabah olmak üzere 6 şube var ana sınıfı, ama nasıl olmuşsa o çocuklar o bölüme geçmişler
    eşim görüşmeye gitti tekrar ,şaka bile olsa can sıkmaya yetiyor çünkü

4. Re: sizce bu sistem ne kadar doğru

Benim zamanımda M.Ö. ortaokul mecburi olmadığı zamanlarda
    (hoş o zamanlar anasınıfıda yoktu)

1. sınıf ile 5. sınıf bir okulda ilkokul
    6. sınıf ile 8 .sınıf başka bir okulda ortaokul
    9. sınıf ile 11 sınıf başka bir okulda okunurdu.

Şimdi ise 6 yaşındaki bir çocukla 12 yaşındaki çocuk
    aynı tuvaleti kullanmak zorunda bırakılıyor.
    Ve aynı kantinden alış veriş yapmak zorundalar
    İtiş kakış izdiham ona göre

Birde çocuklarını almaya gelen velilerin okul kapısını kapatıp (beklerken) çocukların çıkışlarına engel olmalarıda ayrı bir sıkıntı

5. Re: sizce bu sistem ne kadar doğru

cok iyi yapmisiniz en azindan takipte oldugunuzu bilirler ona gore davranirlar..eger kim olduklari belli ise bence cocuklara da bir uyari cok iyi olur bence...ozellikle sizin kiz soyledi gibi degilde ana sinifi tarafina nasil gectiniz yasak falan diye...

D!LéK yazdı:
    Benim zamanımda M.Ö. ortaokul mecburi olmadığı zamanlarda
    (hoş o zamanlar anasınıfıda yoktu)

1. sınıf ile 5. sınıf bir okulda ilkokul
    6. sınıf ile 8 .sınıf başka bir okulda ortaokul
    9. sınıf ile 11 sınıf başka bir okulda okunurdu.

Şimdi ise 6 yaşındaki bir çocukla 12 yaşındaki çocuk
    aynı tuvaleti kullanmak zorunda bırakılıyor.
    Ve aynı kantinden alış veriş yapmak zorundalar
    İtiş kakış izdiham ona göre

Birde çocuklarını almaya gelen velilerin okul kapısını kapatıp (beklerken) çocukların çıkışlarına engel olmalarıda ayrı bir sıkıntı
    benim zamanımdada öyleydi,madem böyle bir sistem çıkarıyorlar ilkokul gene öyle kalsaydı , orta okul ve lise birleşseydi diyorum hep...
    zaten öyle bir dönemdeyiz ki çocuklarımız her şeyi çok erken öğreniyorlar bunun önüne geçemediğimiz gibi, bu tip sistemlerle teşvik de ediyoruz sanki

esu yazdı:
    cok iyi yapmisiniz en azindan takipte oldugunuzu bilirler ona gore davranirlar..eger kim olduklari belli ise bence cocuklara da bir uyari cok iyi olur bence...ozellikle sizin kiz soyledi gibi degilde ana sinifi tarafina nasil gectiniz yasak falan diye...
    teşekkür ederim ,bunun peşini bırakmayacağım zaten

Kesinlikle doğru değil.

Oğlum bu yıl 1. sınıfa başladı. Devlet okulunda. Okuldaki sistem 1, 2, 3 ve 4. sınıflar öğlenci / 5, 6, 7 ve 8. sınıflar sabahçı şeklinde ve seneye tek tedrisat yani sabahtan akşama tüm şubelerin aynı anda okuma durumu var.

Neyse okula yeni bay öğretmen gelmiş. Oda bizim sınıfa düştü. Öğretmen demez mi; sınıfımız sabahçı olacak. Müdürle de görüşüp onayını aldım. Hemen söze karıştım. Bakın ... bey. Sabahçı olması işime gelir, kendi ellerimle yavrumu okula bırakırım. Fakat bu sınıftaki çocuklar ile büyük sınıflar aynı wc yimi kullanacak? Aynısını kullanır dedi. Ben çocuğumu yaşça büyük çocuklarla aynı tuvalete sokmam, aynı bahçeyi kullandırmam dedim. Müsade ederseniz ben çocukların başında her an duramam dedi ve devam etti. Ben çok bencilmişim, seneye okul tek tedrisat olduğunda ne yapacakmışım? Dedim ki; seneye oğlum bir yaş daha büyük olacak ve okul da o zaman ona göre sistemini oturtur.

Bunun üzerine Müdür Yardımcısının yanında soluğu aldım ve bu şekilde olacaksa oğlumu başka sınıfa almalarını istedim.

Sevgili Öğretmenimiz!!! kimseden onay almadan kendi kafasında iş çevirmiş, velilerde böyle istiyor zaten diyip düzenini oturtacaktı. Öğretmen öğlenci olan büyük sınıflardan birine verildi. Sonuç olarak; Bana bencil diyen öğretmen beyin orta okula giden öğlenci oğluyla aynı anda gidip gelebilmek için 33 kişilik miniklerin düzeniyle oynuyor.

9. Re: sizce bu sistem ne kadar doğru

hay allah yaa.. ne kadar korkmuştur kızın..

ben ada nın okulundaki sistemi anlatayım.. ada 1. sınıf öğrencisi..öncelikle bırak anasınıfını 1.sınıflar servis falan beklemiyorlar, hostes abla sınıflarından gidip alıyor ve servise bindiriyor-ada nın çarşambaları antremanı old.dan gene aynı abla alıp diğer servise bindiriyor-..

tuvalet konusunda ise 1.sınıfların koridorunda büyüklerin olmasına zaten izin yok, ama tuvalete girmeleri kesinlikle yasak.. zaten tenefüste her koridorda öğretmenler nöbette..

ada devlet okulunda okuyor..öğretmenler ve idareciler yaptıkları işe önem verirlerse çok şey başarabilirler, önemli olan adamsendeci olmaması.. velilere düşen de bu konularda baskı yapmak ve takip etmek..

zorlayın idareyi bence.. bunu yapan okullar var siz de yapın deyin.

o servisler idarenin söylediklerini yapmak zorundalar..idare zorunlu tutsun hostesin alımasını küçük sınıfları..

sinirlerim bozuldu. :-x