1. Sayfa - Toplam 3 Sayfa var 123 SonuncuSonuncu
Toplam 29 sonuçtan 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.

REKLAMLAR VE BİR SONUÇ....( biraz uzun oldu ...)

Oğlum Tolga ile bir haftadır hijyenik ped mücadelesi içindeyiz.

Reklamları seyredip " bana bundan alar mısın " diye sordu. Sana göre değil diye izah etmeye çalıştım.
    Yok anlamıyor. Her reklamda bak bundan istiyorum diye ısrar ediyor. " Neden almıyorsun " diye de hesap soruyor.

" Neden bu kadar ısrar ediyorsun " dediğim zamanda " onu kullanınca çok rahat hareket ediyormuşsun öyle diyorlar" diye cevap verdi.
    Bir uçmadığı kaldı daha nasıl rahat hareket edecekse....

Neyse efendim bu evdeki mücadelemiz, birde market mücadelemiz var ki oradakiler de gerek satıcılar, gerek müşteriler Tolga' yı vazgeçirmek için gülüşmeler arasında seferber oluyorlar.

Markete giriyoruz Tolga' m doooğru ped lerin olduğu reyona gidip bir tane alıp sepete atıyor. " Oğulcum bu olmaz sana " deyince de
    markayı değiştirip o zaman bunu alalım diyor. Neyse bir tartışma sonucu biz almadan çıkıyoruz.

Geçenlerde, en sonunda cebinde para olduğu bir gün kendine ayrı sepet aldı, içine bir torba şeker ile bir paket ped attı ve sıraya girdi.
    Engellemeyeyim diyede benden farklı bir kasa önüne geçti. Ondan önce görevlilerden biri gene uzunca bir süre dil döktü. Tolga da hiç yüz vermedi.
    Ben de açıklamasını yaptım " daha rahat hareket edecekmiş " dedim.

Görevli kasaya kadar eşlik etti. Ne de olsa enteresan bir müşteri. Ben başka kasadayım ya, kasadaki soruyor " bunu ne yapacaksın " diye.
    Zannediyor ki karşısındaki ne aldığını bilmeyen bilinçsiz!!!!!!! bir müşteri onu şeker niyetine almış olabilir diye ikaz edecek. Diğer görevli gerekli açıklamayı hemen yapıyor tabii " rahat hareket edecekmiş " diye.

Neyse onuda atlattık eve geldik biraz sonra üstünü değiştirip geldi dört dönüyor ve fikrimi soruyor " nasıl olmuş " ben kahkayı bastım tabii, biraz alıngan bir ifadeyle " ne gülüyorsun şimdi rahat hareket edeceğim öyle diyorlar" diye kendini savunuyor.

Akşam babası geldi bir heves koştu ped lerini kaptı geldi havasını atacak. Yemeğe de misafirimiz var tutturdu ona da göstereceğim diye elinden almak ne mümkün.

Tek tek gösteriyor ben de izah ediyorum " rahat hareket edecek de ". Misafirimiz de demek ki reklamın çocuklar üzerindeki etkisi böyle oluyor diye yorumunu yaptı.

Daha bitmedi ped hikayemiz, yemekteyiz tolga' m pid nerde pid nerde diye aranıyor. Haftalık mücadelemizi bilmedikleri için benden başka anlayan yok tabii " o nedir " diye soruyorlar. Anlayıncada gülüşmeler ....

Kaşla göz arasında babası ortadan kaldırmış meğer, ama unutturmak ne mümkün vermek zorunda kaldık.

Sabahta uyanır uyanmaz ilk sorduğu gene pid i oldu. Dolabı açtım gösterdim " istediğin zaman alabilirsin " dedim biraz rahatladı kapağı kapattık. Oyun oynamaya başladık. Sahip olunca sakinleşti herhalde. Şimdilik ses yok, çok istediği bir şeye kavuşmanın huzuru içinde...

Re: REKLAMLAR VE BİR SONUÇ....( biraz uzun oldu ...)

sitenin eski ama aktif olmayan üyelerinden birisiyim, yazmıyorum ama hergün takipteyim.
    fakat Tolga nın macersına yamadan edemedim, gülmekten gözümden yaş geldi dersem yeridir )))
    paylaştığın ve yüzüme tebessüm eklediğiniz için hem tolga ya hem de sana teşekkür ederim,
    sevgiler,
    bu arada tolga kaç yaşında??

reklamlar nasıl etkiliyorlar çocukları allahım birde aldırmadığınız için iyice takıntı yapmış onun için çok önemli olmuş

allah kolaylık versin inan okurken çok güldüm erkek kardeşimle aramda 12 yaş var oda çok merak etmişti bizde 1 tane verdik eline evirdi çevirdi üstüne su dökelim dedi döktük makasla kestik beğenmedi
    sonra birdahada sormadı

Bu çocuklar canavar gibi.Maşallah valla.

yaş 5,5

5,5 yaşında ve ömrüm hep ikna ile geçiyor, diğer konuları es geçsem de,
    bunu sizlerle paylaşmadan yapamadım.

ve ben de hem yaşarken, hem yazarken çok güldüm...

Oğlun kaç yaşında bilmiyorum ama ne işe yaradığını açıklamaya çalışsan.
    Sanırım sitedeki başka bir arkadaşımız bunu oğluna nasıl açıkladığını yazmıştı.

Ahhh bu zamane çocukları...
    Senin ki de pek alem bebek bezlerine niye merak salmamış bak onlarda çok rahat...
    Neyse yasakladıkça daha çok merak uyandırıyor, bu nedenle bırak istediği kadar ilgilensin ped'leriyle...
    Bu arada da üstüne gitmeden bak bu anneler için diye izah et...
    Kolay gelsin.....

Açıklamayı düşündüm ama....

Açıklamayı ben de düşünmüştüm ama, bazen benimle işlerime birlikte geliyor, herkesin içinde olmadık şekilde konuşup beni zor durumda bırakır diye çekindim.

Canım benimde oğlum ped in ne işe yaradığı konusunda bana sormuştu daha önce o yaşlardayken.Zaten çok soru sorar oğlum.Bende ona bunu sadece bayanların kullandığını rahatsız oldukları bazı dönemlerde kullandıklarını söylemiştim.Tabi sorular hiç bitmiyor çocuklarda merak ediyorlar herşeyi.Bilmiyorum ama bence yaşına uygun bi şekilde anlayabileceği gibi anlatsan daha iyi olur diye düşünüyorum.

KOLAY GELSİN

Sevgiler

10. Re: REKLAMLAR VE BİR SONUÇ....( biraz uzun oldu ...)

gülerek okudum bende
    bu durumlarda meraki büyütmemek icin inatlasmamak en iyisi mümkünse merak ettigi seyi denemeli

ceykanda reklamlar konusunda cok etkilenen bir cocuk

gecen danone yogurdunun buzlukta dondurma yapildigini görmüs
    bakmis bizim yogurtlarda cubuk yok
    icine caykasigi koymus ve buzluga koymus
    10 dakkada bir gidip bakiyordu olmusmu diye
    sonrada yemedi tabi simdi yapmiyor artik