Toplam 6 sonuçtan 1 ile 6 arasındakiler gösteriliyor.
  1. uyku problemimiz var

herkeze merhaba. 2,5 yaşında bir oğlum var. Saat 11 olupta uyuma zamanı geldiğinde pijamalarını giydirmek ve uyutmak büyük dert oluyor. Sütünü içyor birdaha istiyor. Kalkalım diyor. Masal anlatıyoruz bazen dalıyor bazende o masal anlatmak istiyor ozaman uykusu daha da dağılıyor ve bizim 1 2 saatimiz gidiyor. Ne yapmalıyız bilemiyorum yardımcı olursanız sevinirim. İrfan Özüdoğru

Re: uyku problemimiz var

bizim şahin de çok uykusuz bir çocuktu ama şükür 17 aylık düzene girdi.sizinki hakkaten abartmış.uyku zamanı geldiğinde diğer odalarda hayatın devam ettiğini anlayan çocuk uyumak istemiyor.benim fikrim onun uyku saati geldiğinde sanki herkes yatacakmış gibi evde hayatı bitirin.iyice dalınca hayatınıza devam edersiniz.bir süre sonra zaten düzene girer zannediyorum.zaten dediğim gibi yapıyorsanız.maalesef başka bir çözüm bilmiyorum.oturun uyusun diye dua edin.

3. Re: uyku problemimiz var

Ben bu sitenin uyku uzmaniyim

Ceykan henüz 22 aylik öglen 3 saat aksam 9.30 dan sabah 9.00 a kadar yatiyor.

Benim tavsiyem öglen uykusu tahminim gerekmiyor olsa bile 1 saat yeterli ve bir hafta boyunca sabah erken kaldirin 6 da falan.
    biliyorum zor olur ama sabah altida kalkan cocuk mutlaka en gec aksam 9 da yorulur

sonra da kendi düzenini bulur, yatirma merasimi yarim saati gecmesin yatmadan önce sakin birseyler oynamaya gayret masali kisitli tutmak gerek.
    benim önerilerim ve sirlarim bunlar haydi kolay gelsin

4. Re: uyku problemimiz var

Gündüz uykuları nasıl.Gündüz çok uyuyorsa ve yorulmuyorsa doğal olarak gecede uyumak istemeyebilir.

Sevgili İrfan,

dün verdiğin veterinerlik danışmanlığı için teşekkür ederim...önce hoşgeldin...uyku ile sorununa ben kendi bildiğim şekilde cevap vereceğim ve bütün anneler belki de bana kızacak...canı istediği zaman uyusun bırak..nasılsa okul sorununuz yok...ama bizi meşgul ediyor, vakit yok dersen de...o zaman siz az uyuyacaksınız...çocuklar pijama giyme eyleminden nedense nefret ederler..belki 20 defa derim, kızım pijamanı giy diye..ama benim kızım israrla giymez..ve de kanepede biz otururken curcunada uyumayı sever...varsın uyusun, uyuyunca bir çocuğa pijama giydirmek o kadar da zor gelmiyor artık...yani sende minik oğlunu özgür bırak..bazen baskı ilede yapmıyorlar..ya da sizle daha çok vakit geçirmek gibi amaçları da olabilir...o nasılsa uykusunu alır...masal anlatmasına sakın engel olmayın....o zaman daha çabuk yorulur...veya öğleden sonra uykusunu kısaltsın annesi...
    özetle sana çok yardımcı olduğumu sanmıyorum ama benim fikrim her zaman buydu..hala da bu...

Merhaba İrfan,

aramıza hoşgeldin.

Senin tarzda sorunlarla bende boğuşuyorum.

Ben şunu keşfettim; Emre hafta sonları öğlen uykusuna yatmıyor ve akşam en geç 21:00 da resmen bayılıyor. Özellikle günü çok yoğun - yani sokakta falan - geçtiyse.

Ancak hafta içi yuvada öğlen neredeyse iki saat uyuyor, dolayısıyla akşamları cin gibi. Hayıy yatmicam hayıy diye bağırarak evin içinde oradan oraya kaçıyor. Hiç başedemezsem kaptığım gibi yıkıyorum ve ardından masaj yaparken uyku moduna geçiyor.

Ama şu bir gerçek ki; Emre bizi özlüyor ve akşamlar bizim ile birlikte olma süresini mümkün mertebe uzatıyor.

Her şartlar altında Emre yatıyor ama birde gel bana sor, yanında mutlaka ben yatmalıyım, ve ondan önce ben uyuyorum

Sanırım çok yardımcı olamadım, ancak şunuda eklemek istiyorum, çocuk uykusunu alıyorsa, varsın biraz geç yatsın. Bir kaç yıl sonra bu hikayeleri anı olarak gülümseyerek anlatacağımız kesin.