3. Sayfa - Toplam 4 Sayfa var BirinciBirinci 1234 SonuncuSonuncu
Toplam 38 sonuçtan 21 ile 30 arasındakiler gösteriliyor.

Re: allerjik öksürüğe ne iyi geliyordu?

Canım geçmiş olsun biliyorsun sude de aynı sorunu yaşıyor
    3 ay önce onca şurup ve antibiyotikle geçirememiştik en son notta isimli çiğneme tableti verdi 28 günlük astımdan koruyucuymuş o fayda etmezse reflü filmi çekecekti şükür gerek kalmadı 28 gün sonrası kontrole gittik 3 aylık olannı verdi yine aynı tablet şükürler olsun daha iyi bu zamana kadar iyiydi geçen hafta 1 gece ve gündüz hiç durmadan öksürdü ama tez atlattı maşallah diyeyim bir sor doktoruna inşallah bulursunuz şifa çoook zor yıpratıyor hem çocuğu hem seni haa birde benim kiçük bıdıkda bronşit geçirdi bilirsin belki o da tekrarlıyor en ufak gripte onada toz sing...lar verdi birde hergün keçiboynuzu pekmezi veriyorum ona daha iyi gibi küçükde hırıltı oluyor hemen sude de felaket öksürüğe rahmen hiç hırıltı olmuyor ciğerler temiz diyorlar farklı farklı demekki ooo çok uzatmışım tekrar geçmiş olsun canım..

SEM.NURS yazdı:
    Canım geçmiş olsun biliyorsun sude de aynı sorunu yaşıyor
    3 ay önce onca şurup ve antibiyotikle geçirememiştik en son notta isimli çiğneme tableti verdi 28 günlük astımdan koruyucuymuş o fayda etmezse reflü filmi çekecekti şükür gerek kalmadı 28 gün sonrası kontrole gittik 3 aylık olannı verdi yine aynı tablet şükürler olsun daha iyi bu zamana kadar iyiydi geçen hafta 1 gece ve gündüz hiç durmadan öksürdü ama tez atlattı maşallah diyeyim bir sor doktoruna inşallah bulursunuz şifa çoook zor yıpratıyor hem çocuğu hem seni haa birde benim kiçük bıdıkda bronşit geçirdi bilirsin belki o da tekrarlıyor en ufak gripte onada toz sing...lar verdi birde hergün keçiboynuzu pekmezi veriyorum ona daha iyi gibi küçükde hırıltı oluyor hemen sude de felaket öksürüğe rahmen hiç hırıltı olmuyor ciğerler temiz diyorlar farklı farklı demekki ooo çok uzatmışım tekrar geçmiş olsun canım..
    çok sağol canım
    bu gece sabahladık,eylülün krizi tuttu
    sabahı bekledim mecburen çünkü acilde bişey yapılmıyor
    az önce geldik doktordan,laranjit olmuş yine dedi
    2 iğne birde öksürük şurubu verdi
    geçer inşallah,bıktım artık sizede çok geçmiş olsun

keçiboynuzu pekmezi, günde 1 -2 yemek kaşığı şurup niyetine.
    faydası var zararı yok.
    ama astım ve alerjide ciddi anlamda etkili.

geçmiş olsun.

Acaba başka bir şehirde mi götürseniz doktora Pervincim? Bu kadar uzaması ve tedavi edilmemesi çok normal gelimiyor bana...

hepinize çok teşekkür ediyorum
    nefes alma sıklığında öksürüyor
    gece krize girdi resmen,cam açık kaldı sabaha kadar
    sadece bir ara yarım saat uyuyabildi ama ben başında oturdum hep,çünkü aniden tıkanabiliyor
    bitkisel hiçbirşey fayda etmiyor aslında eylüle bu durumlarda
    soğuk buhar mak.bizede yasaklamıştı doktorumuz kışın
    sen ne yaparsan yap nasıl bakarsan bak bu kendiliğinden olur dedi
    2 iğne birde şurup verdi geldik
    ciğerleri temiz bişey yok çok şükür
    ses telleri şişmiş(laranjit)
    aslında bir şurup var anında kesiyor ama içinde uyuşturucu madde var diye vermiyorum dedi
    böyle işte,başım dönüyor uykusuzluktan üzüntüden
    allah beretinden korusun yinede

yasemin yazdı:
    keçiboynuzu pekmezi, günde 1 -2 yemek kaşığı şurup niyetine.
    faydası var zararı yok.
    ama astım ve alerjide ciddi anlamda etkili.

geçmiş olsun.
    sağolun onuda alayım,aslınd çok duydum ama ihmal ettim hep

rozen yazdı:
    Acaba başka bir şehirde mi götürseniz doktora Pervincim? Bu kadar uzaması ve tedavi edilmemesi çok normal gelimiyor bana...
    iki yaşından beri böyle rahşan
    mersindeyken de aynıydı
    kaç doktora gösterdik hep aynı şey söylendi
    sabah seni arayacaktım aslında ama çok erkendi diye vazgeçtim
    yine anadolu hast. götürdüm
    sizin doktor çağrıdamıydı,adınıda hatırlayamadım hastahaneyi de

Pervin ismini yazdığım çiğneme tabletini bir sorsan doktoruna ben bağışıklık yaparmı kortizonlumu diye sordum hafif ilaç kortizonlu değil mayısa kadar devam edelim geçiş dönemi havaların dedi iyi geldi sanki sudeye birde reflu filmi iste bana doktor böyle öksürüklerin altında reflüde yatabiliyor dedi bende mide sorunumuz yokki dedim sorun olmaya bilir mide asiti boğaza kaçıp gıcık şeklinde öksürtebiliyormuş kolay film dedi portakal suyuna ilaç katıp çekiliyor dedi ben hortum falanmı salınacak demiştim şu an için gerek kalmadı şükür bilirsin gerçi yastığını yükselt yatarken ben 2 yastık koyduğumu bilirim yavrum rahat edemiyorum anne diyordu ama

eylülün-annesi yazdı:
    rozen yazdı:
    iki yaşından beri böyle rahşan
    mersindeyken de aynıydı
    kaç doktora gösterdik hep aynı şey söylendi
    sabah seni arayacaktım aslında ama çok erkendi diye vazgeçtim
    yine anadolu hast. götürdüm
    sizin doktor çağrıdamıydı,adınıda hatırlayamadım hastahaneyi de
    Çağrı'da, Saadet hanım...

Şimdilerde çok olmasada küçüklüğünde çok çektik bizde.
    Ventolin sprey kullanırdım küçükken. Bir de Zyrtec şurup bizde işe yarıyordu.Alerji şurubu.Bizde öksürükle birlikte hapşırıkda oluyordu. Bu şurup kesiyordu.

Şimdilerde sadece hasta olduğunda ventolin şurup veriyor doktor o kadar.

İlaç harici bünyeyi kuvvetlidirici olarak Keçiboynuzu pekmezi, bıldırcın yumurtası, bal kullandım. Bir de çok aşırı öksürük olup da öksürükten nefes alamadığı noktaya gelirse en acilinden derin dondurucunun kapağını açınca ilk bi buhar çıkar ya, o havayı derin derin içine çektiriyorum.

Kapağı açıp nefes al bolca diyorum. Hiç olmazsa bir süre rahatlıyor. Soğuk buhar oluyo yani. Tedavi edici bişi değil ama en azından çocuk kısa sürede olsa rahatlıyor.