2. Sayfa - Toplam 2 Sayfa var BirinciBirinci 12
Toplam 16 sonuçtan 11 ile 16 arasındakiler gösteriliyor.
  1. Re: Ranzası olanlar...tavsiye eden / etmeyen?

Daha yaşları çok küçük.Şöyle 10-12 yasından sonra düşün.
    Benimkiler 5 yasında gece boyu gexer dururlar.Hiç düşünemiyorum bizim evde ranza

2. Re: Ranzası olanlar...tavsiye eden / etmeyen?

Kardeşimle ben 9-8 yaşlarındayken ranza da uyumaya başladık, kardeşim küçük olduğu için o altta, ben üstte yatardım. Hiç bir sorun yaşamamıştık. Sadece annem çarşaf değiştirirken zor oluyordu, ben büyüyünce de benim için zor oldu, yatak düzenlemesi bakımından.. ama yer bakımından iyi oluyor, odada çocukların oyun oynayacakları ve ders çalışacakları yer bakımından daha gemiş olmasını sağlıyor eğer oda küçük ise.

Şimdi bizde yazlığa bir ranza aldık, oda küçük olduğu için,
    ikeadan şu model:

Ama çocuklarınız daha küçük, eğer büyük çocuğunuz uykuda çok hareketli değilse, düşmeyeceğine eminseni ki; çocuk sonuçta(!) belki bu model olabilir, kenarları güvenli çünkü yada biraz daha büyümelrini bekleyebirsiniz ranza düşünüyorsanız.

Re: Ranzası olanlar...tavsiye eden / etmeyen?

kızkardeşimle uzun süre ranzada yattık biz. ama ben 11-12 yaşlarındaydım başladığımızda o da 3-4 işte, uzun süre altta yattı ben üstte, sonra değiştik keyfimizce.

ama sizinkiler küçük bence ikisi de. ilerde düşünün.. yer kazanımı açısından harika birşey..

4. Re: Ranzası olanlar...tavsiye eden / etmeyen?

PENGUIN yazdı:
    Benim oglumun var, odasi buyuk ayrica tek basina yatiyor valla lux oldu ama cok istedi diye ranza aldik, ust katta bir kere yatta simdiye kadar, acikcasi buyuk hayallerle aldirmisti ama saniyorum gece karanlikta tavana bakmaktan korktu. Ranzanin ust tarafinda zaten koruma yerleri var, yani bir cocugun gercekten cok hareketli olmasi lazim dusmesi icin. Ama daha kucukken zaten almazdim. Bu arada oglum 7.5 yasinda. Bizimki oyun gibi kullaniyor, arkadaslari gelince savas oyunlari oynuyorlar altli ustlu. Birde simdiye kadar 2 arkadasi yatiya geldi yatti. Valla bana cok tuzluya mal oldu, ranzalar gercekten pahali ki ben tahmin bile etmezdim ayrica onlarin yataklarinin kaliteli olmasi lazim ben yataklari ayri almistim. Bazen dylan'a diyorum sen ust katta yat bu aksam kardesinle beraber uyuyun o altta yatsin diyorum (odalari ayri) brandon beni uyandirir istemiyorum diyor. Aslinda bahanesi korkmasi biliyorum. Yani durduk yerde bosuna para harcadim, cift kisilik yatak alsam daha iyiydi odasina. Ama dylan cok egleniyor, gelen arkadaslarida cok cool buluyor, tek basina cocuk 2 katli yatak, yataktan dragonlar yilanlar asiyorlar aslanlar filan koyuyorlar. Bizimkisi sirf oyun amacli.
    Hahaha cok tanidik geldi.
    Yasin'e aldik ranza ilk baslarda hevesten bir ust tarafta bir alt tarafta yatti simdi sadece alt tarafta uyuyor arada Aysima ile misafircilik oynuyorlar Aysima onun odasinda uyuyor o Aysima'nin odasinda... Ama daha cok oynamak amacli kullaniyorlar...

5. Re: Ranzası olanlar...tavsiye eden / etmeyen?

Biz de ranza aldık,kızım bi alt katta bi üst katta yatıyo,niye aldık kızımın kuzenleri gelince orda yatsınlar diye odası küçük çünkü.sorun yaşamadık.

Blog Girişleri
    1

Re: Ranzası olanlar...tavsiye eden / etmeyen?

canom yazdı:

Biz de ranza aldık,kızım bi alt katta bi üst katta yatıyo,niye aldık kızımın kuzenleri gelince orda yatsınlar diye odası küçük çünkü.sorun yaşamadık.
    benim de tek cocugum olmasina ragmen onun israrlariyla (oyun oynayacakmis maymun ) aldik. tabii ki alt katta yatiyor. biraz da misafir vs. gelirse diye (kuzeni burada okuyor ailesi sehir disinda, arada bize geliyor) aldik.

gecenlerde arkadaslari geldi anneleriyle. 4 erkek cocuk dusunebiliyor musunuz evde. hepsi ranzanin ust katina cikip oynamak isteyince biz de odaya tasinmak zorunda kaldik
    cok tehlikeli aslinda. 2.5 - 4.5 yaslar icin erken bana kalirsa. benim oglum 5 yasinda ve ustte yatirmam kesinlikle.