Toplam 2 sonuçtan 1 ile 2 arasındakiler gösteriliyor.

Koç özel ilköğretim okulu ve lisesi

Bu okul hakkında bilgisi olan ya da çocuğu okuyan veliler var mı acaba??

2. Re: Koç özel ilköğretim okulu ve lisesi

Merhabalar,
    Koç ilköğretimi ben de araştırıyorum ancak, hiçbir velinin yorumuna ulaşamadım. Aşağıda okul ile ilgili genel bilgiler var. Yeni bilgileri paylaşmak dileğiyle...

"Vehbi Koç'un ve kurmuş olduğu Vakfın rolünü anlamadan Koç Okulları'nı ve felsefesini anlamak mümkün değildir. Türkiye'nin en büyük şirketler grubu olan Koç Grubu'nu kurmuş olan Vehbi Koç, 1969 yılında kendi adını taşıyan vakfı kurmuştur. O günden bu yana Koç ailesi ve Koç Grubu'nun bağışlarıyla desteklenen vakıf devamlı gelişmiştir.

Koç Vakfı sağlık, eğitim ve Türkiye'nin tarihi ve kültürel mirasının korunması olmak üzere, üç temel alanla ilgili programları ve kurumları desteklemektedir. Bunların arasında müzeler, hastaneler, klinikler, Koç Üniversitesi ve Koç Özel İlköğretim Okulu ve Lisesi bulunmaktadır. Eğitimin Vehbi Koç için, hayatı boyunca özel bir anlamı olmuştur. Vakfın kaynaklarından büyük bir bölümü, Türkiye'deki eğitim olanaklarını iyileştirmek ve hak eden öğrencilere lisans ve lisans üstü programlar için burs sağlamak üzere kullanılmıştır. Bugüne kadar 7.000'den fazla öğrenci eğitimlerine Vehbi Koç Vakfı sayesinde devam etme imkanı bulmuştur.
    Vehbi Koç aynı zamanda, 1967'deki kuruluşundan bu yana 50.000'den fazla öğrenciye destek olan Türk Eğitim Gönüllüleri Vakfı'nın da yaratıcısıdır. Son zamanlarda bu vakif çalışmalarını Türkiye'nin eğitim ihtiyaçları üzerine yoğunlaştırmış ve bunun bir sonucu olarak Türkiye'nin çeşitli illerine onüç okul hediye etmiştir.
    Vehbi Koç'un liderlik ve ülkesine bağlılık örneği Türk ve yabancı meslektaşları için bir ilham kaynağı olmuş, cömertliği milyonlarca vatandaşın hayatını değiştirmiştir. Vehbi Koç'un ileri görüşlülüğü sayesinde Türk gençliği hem kendi geçmişini anlayıp takdir ederek hem de en iyi sağlık ve eğitim hizmetlerinden faydalanarak daha güçlü bir ülke meydana getirecektir. Koç Özel İlköğretim Okulu ve Lisesi Vehbi Koç'un vizyonunun yansıdığı birçok örnekten sadece biridir.

Koç Özel Lisesi öğrencileri; Koç Özel İlköğretim Okulu mezunları ile Özel Okullara Giriş Sınavı'nı kazanarak, kayıt hakkı kazanan öğrencilerden oluşmaktadır. 2002-2003 yılından itibaren dört yıl olan Lise'nin önünde bir hazırlık sınıfı bulunmaktadır.

Lise programı iki dilde uygulanır. İngilizce, Matematik, Fen Bilimleri, Bilgisayar, IB (Uluslararası Bakalorya programı) ve bazı seçmeli dersler İngilizce yapılırken Türk Dili ve Edebiyatı, Sosyal Bilimler, Beden Eğitimi, Resim ve Müzik Dersleri Türkçe işlenir. Ayrıca Fransızca ve Almanca 6. sınıfta başlar ve kesintisiz son sınıfa kadar devam eder. 1988 yilinda 17.000 m² üzerine kurulmus olan Lise binasi 40 derslik, fen laboratuarlari, gelismis bilgisayar laboratuarlari, kütüphane ve çalisma merkezi, 900 kisilik toplanti salonu, revir, 600 kisi kapasiteli yemekhanenin yanisira her iki okula da hizmet veren idari ve çesitli hizmet ofislerinden olusmaktadir. 6.-12. siniflar arasinadki ögrencilerin bir bölümü okul binasina bagli yatakhanede kalarak egitimlerine yatili olarak devam etmektedir.
    Koç Özel Lisesi ögrencilerinin yaklasik dörtte biri hafta sonunda evci çikan yatili ögrencilerdir. Okul tüm ögrencilerine çok genis bir yelpazede okul disi aktivite ve spor imkani sunmaktadir. Müzik, resim ve spor gibi dallarda düzenlenen yarismalarda bölgesel ve ulusal dereceler kazanan takimlarimizin ve ögrencilerimizin sayisiyla gurur duymaktayiz. Ögrencilerin ayni zamanda Model Birlesmis Milletler (MUN) adi verilen organizasyonda yer alarak ülkemizi, Türkiye ve yurt disinda düzenlenen konferanslarda basariyla temsil etmelerinin yanisira Türkiye içinde de özellikle VKV'nin yaptirmis oldugu ilköğretim okullarinda çesitli etkinlikler düzenlemektedirler.
    Koç Özel Lisesi'nde gerek Türkiye'de gerekse yurt disinda üniversite egitime devam etmek isteyen ögrencilerin üniversiteye hazirliklarina çok büyük önem verilmektedir. Uzman rehberlerimiz üniversiteye giris sürecinin tüm asamlarinda ögrencilere ve ailelerine gereken tüm yardimi ve yönlendirmeyi saglarlar. Her yil Koç Özel Lisesi mezunlari dünyanin en iyi üniversitelerine girmekte ve egitimlerine gittikleri okulda da basariyla devam etmektedirler. Türk ve yabanci ünivesiteler, ögrencilerin çalismalarina ve üniversitede gösterdikleri basariya hayranlik duymakta ve onlari kazanmak için çesitli tanitim faaliyetleri düzenlemektedirler."