8. Sayfa - Toplam 8 Sayfa var BirinciBirinci ... 678
Toplam 76 sonuçtan 71 ile 76 arasındakiler gösteriliyor.

Konu: mihriban84

Re: mihriban84

Peki senin dilinle konuşayım.

Peygamberin halifesi Ali'dir.Halife olarak Ali ve soyu dışında birini halife seçenler Allah'ın ayetine, peygamberin emrine karşı çıktıkları için dinden çıkarlar: bekir, ömer, osman, muaviye, yezit aynı soyun ve hükümetin temsilcileridir ve İslamın düşmalarıdır; bunları halife görenler de İslam ve müslüman olamazlar.Peygamberle önce savaşmışlar kaybedeceklerini anlayınca politikayı -daha sonra gelecek ardılları gibi- çok iyi bildikleri için sadece "müslüman olduk" demişlerdir. bunlara "kılıçtan dönme " denir. Tüm Ali ve Ehlibeyt düşmanları da kılıçtan dönmedir. katli vaciptir.

devam edeyim mi?

işte sen böyle bir şey savunuyorsun.

Sana onlarca kez anlattım, bir ahmak bile anlardı ama senin yüreğin mühürlü olduğu için anlayamıyorsun.Kurandaki "kalbi mühürlü" sözünü hiç anlayamamıştım, çok kafa yormuş ama bu sözü çözememiştim.Seni tanıyınca anladım.Senin kalbin mühürlü.

Allah'ın kalbini mühürlediği kişiye ben aciz kalırım.

* * *

NAHL:

105. Yalanı ancak Allah'ın ayetlerine inanmayanlar uydurur, iftira ederler; işte onlar, yalancıların ta kendileridirler.

106. Her kim imanından sonra Allah'a küfrederse -kalbi imanla dolu olduğu halde zorlanan başka- ve kim küfre göğsünü açarsa, onların üstüne kesinkes Allah'tan bir gazap iner ve onlara büyük bir azap vardır.

107. Bunun sebebi, onların dünya hayatını sevip onu ahirete tercih etmiş olmalarıdır; Allah da kafirler güruhunu doğru yola çıkarmaz.

108. Onlar öyle kimselerdir ki, Allah kalplerini, kulaklarını ve gözlerini mühürlemiştir ve işte onlar, gafillerin ta kendileridir.

109. Çare yok, onlar ahirette tamamen hüsrana düşeceklerdir.

sadakallahül aliyyül aziym.

* * *

ALLAH'IN LANETİ, ARAMIZDA KİM YALANCIYSA ONUN ÜZERİNE OLSUN.KİMİN YÜREĞİNDE ALLAH SEVGİSİ VARSA VE İFTİRADAN YALANDAN KORKUYORSA ALLAH ONU ESİRGESİN. AMİN.

* * *

BU, SANA SON SÖZDÜR. ARTIK SEN NE YAZARSAN YAZ SANA CEVAP YOK.

mezheb tartışmasına girmek istemiyorum..ne yazarsam yazayım fazlasıyla ve bence gereksiz yere rencide oluyorsun..

yazdıkların senin görüşün..ve bu görüşe karşı çıkılmasını istemiyorsun..

sen yazdın bende yazayım ve konuyu noktalayalım..

hz Ali, hz Ebubekir'e, hz Ömer'e ve hz Osman'a itaat etmiştir..onların danışma meclislerinde bulunmuş, savaş için gönderdikleri ordulara kumandanlık etmiş, bazende asker olarak katılmıştır..

sen diyorsun ki hz ebubekir hz ömer ve hz osman dinden çıktılar..onları halife tanıyan da dinden çıktı..

bu durumda hz alinin vay haline..

hz ali kendisinden önceki üç halifenin dinden çıktığını düşünseydi onların hilafet süreleri boyunca sessiz kalacak kadar korkak birisi değildi..yada takiyye yapacak kadar da ikiyüzlü birisi değildir..

en son olarak kendisi halife olduğunda ilk üç halifenin yaptıklarını değiştirmemiş başta Kuran'ın çoğaltılması olmak üzere aynen kabul etmiştir..

peki ilk üç halife dinden çıktıysa hz ali hiç olmazsa kendi hilafeti döneminde neden ses çıkarmadı..

sözylediğin şeylerden sahabe efendilerimiz ve hz ali beridir uzaktır temizdir..bir müslüman asla böyle düşünemez..hz ebubekir hz ömer ve hz osmana bu şekilde dil uzatana benim yıllardır okudğum islam inanç sisteminde müslüman denmez..

irandaki şiiler dahi vazgeçtiler ilk üç sahabeye kötü söz söylemekten..(12 imam şiileri ve zeydiler)

bunlarda benim düşüncem ..konuyu noktalayalım..hem sen gereksiz yere sinirlenme hem ben küfür yemeyim iyi mi ..

Utanmazca ve pervasızca hala konuşabiliyorsun. Erkek olduğunuzu gizledin 1, SİZ dedin 2, insanları inançlarına göre böldün 3, daha saymaya ruhum yetmedi ki sen bunları yapıyorsun bide.

Psikopat falan mısın allahaşkına? Ya rahat bırak forumu. Bi git, nereden geldiysen oraya. Psikopatları içeriye atmıyorlar da bizlerin başlarına mı salıyorlar nedir?

Ay hangi okulda din öğretmenisin sen? Bir deyiver de ders verdiğin öğrencilerin velilerine ulaşayım. Ne bileyim, kendini engelleyemiyorsun anladım ama veliler çocukları kurtarsınlar bari.

Bu ne utanmazlıktır, bu ne arlanmazlıktır. aaaa yeter ya. Çekil herif. Vallahi karşımda olsaydın yerdin çantayı, terliği kafana. Uğraşma insanların inançlarıyla. Allah sana cennetten yer mi tahsis etti, peygamber misin sen! Çekil yamacımızdan. aaa olmaz ki bu kadar da. Hala dır dır dır, bohçacı kadınlar gibi.

Anlamadığın konulara burnunu sokma bir daha. Edebinle otur, edeb-i erkan efendi edeb-i erkan.

Tövbe tövbe, üstüme iyilik sağlık. Çattık manyağa, deli midir nedir?

mihriban84 yazdı:
    mezheb tartışmasına girmek istemiyorum..ne yazarsam yazayım fazlasıyla ve bence gereksiz yere rencide oluyorsun..

hz Ali, hz Ebubekir'e, hz Ömer'e ve hz Osman'a itaat etmiştir..onların danışma meclislerinde bulunmuş, savaş için gönderdikleri ordulara kumandanlık etmiş, bazende asker olarak katılmıştır..

sen diyorsun ki hz ebubekir hz ömer ve hz osman dinden çıktılar..onları halife tanıyan da dinden çıktı..

hz ali kendisinden önceki üç halifenin dinden çıktığını düşünseydi onların hilafet süreleri boyunca sessiz kalacak kadar korkak birisi değildi..yada takiyye yapacak kadar da ikiyüzlü birisi değildir..

en son olarak kendisi halife olduğunda ilk üç halifenin yaptıklarını değiştirmemiş başta Kuran'ın çoğaltılması olmak üzere aynen kabul etmiştir..

peki ilk üç halife dinden çıktıysa hz ali hiç olmazsa kendi hilafeti döneminde neden ses çıkarmadı..

sözylediğin şeylerden sahabe efendilerimiz ve hz ali beridir uzaktır temizdir..bir müslüman asla böyle düşünemez..hz ebubekir hz ömer ve hz osmana bu şekilde dil uzatana benim yıllardır okudğum islam inanç sisteminde müslüman denmez..

irandaki şiiler dahi vazgeçtiler ilk üç sahabeye kötü söz söylemekten..(12 imam şiileri ve zeydiler)

bunlarda benim düşüncem ..konuyu noktalayalım..hem sen gereksiz yere sinirlenme hem ben küfür yemeyim iyi mi ..

harry_potter yazdı:
    Utanmazca ve pervasızca hala konuşabiliyorsun. Erkek olduğunuzu gizledin 1, SİZ dedin 2, insanları inançlarına göre böldün 3, daha saymaya ruhum yetmedi ki sen bunları yapıyorsun bide.

Psikopat falan mısın allahaşkına? Ya rahat bırak forumu. Bi git, nereden geldiysen oraya. Psikopatları içeriye atmıyorlar da bizlerin başlarına mı salıyorlar nedir?

Ay hangi okulda din öğretmenisin sen? Bir deyiver de ders verdiğin öğrencilerin velilerine ulaşayım. Ne bileyim, kendini engelleyemiyorsun anladım ama veliler çocukları kurtarsınlar bari.

Bu ne utanmazlıktır, bu ne arlanmazlıktır. aaaa yeter ya. Çekil herif. Vallahi karşımda olsaydın yerdin çantayı, terliği kafana. Uğraşma insanların inançlarıyla. Allah sana cennetten yer mi tahsis etti, peygamber misin sen! Çekil yamacımızdan. aaa olmaz ki bu kadar da. Hala dır dır dır, bohçacı kadınlar gibi.

Anlamadığın konulara burnunu sokma bir daha. Edebinle otur, edeb-i erkan efendi edeb-i erkan.

Tövbe tövbe, üstüme iyilik sağlık. Çattık manyağa, deli midir nedir?

mihriban84 yazdı:

harry_pottee..anlaşılıyorki nusayriliği bilmiyorsun...islamı da kulaktan duymanın ötesinde bilmiyorsun..

peki neden susmuyorsun? ..yazdıklarıma cevap vermek zorunda değilsin..daha öncede ne alaka yani olduğum yorumlar yazmıştın..

yazma..ayrıca gördüğün gibi konu kapandı herkes düşüncesini söyledi..sana ne oluyor?

erkek olduğunu gizledin demişsin alla alla ..ya arkadaşım sana ne ben sorduklarında erkek olduğumu söyledim..geriden geliyorsun konuları anlamaya fikri durumun müsait değil ısrarla bana birşeyler yazıyorsun yazma arkadaşım yazma...

sabır...

Sitede bu kadar gerginlik yaratılması, bizi tekrar dini ve siyasi konuların sadece Hayt Park içinde tartışılması noktasına getirmeden önce bu forumu ve diğer "gergin" forumları kitliyoruz.

kitlenen bir konunun tekrar açılmasının banlanma sebebi olduğunu da bir kere daha hatırlatıyoruz.