1. Sayfa - Toplam 4 Sayfa var 123 ... SonuncuSonuncu
Toplam 38 sonuçtan 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.

kocami fifi kopegi gibi koluma takar giderim...

uZun uzun detayli anlaticaktim konu dallanip budaklanmadan direk bana fikrinizi soyleyin diye ama...kisa gececegim tek ornekle bitiricem...

yakin bir arkadasimin iliskisi var ve cocuk avrupada yasaminin yarisini gecirmis (yorum icin gerekli)

konu para mevzusu...hastalik ihtiyac konularini bir kenara birakirsak....

keyfi olarak
    cok cok zengin olan kizin babasi
    damada ve kizina habire sizi cok ozledim biletleri yolluyorum hadi gelin haftasonuna deyip kendi ulkesine cagirsa....ve fakat damadin maddi gucu senede bir ziyarete elverse....ve parayi senede bilmem kac kere alip gitse..ezilmeli midir ezilmemelimidir? gurur yapmali midir yapmamalimidir?

ben yanlis buluyorum
    benim babam bana her haftasonu kizim ozledim diyip ucak biletlerni gonderse
    kocami fifi kopegi gibi koluma takip gitmem turkiyeye....
    kocamda bunu kabul edecek karakteri olsa orda ipini cekerim...

kayinpeder de bu durumda problemli sayilir...cunku karsi tarafi hicbir zaman ezmemek lazim...

bu cogu durumda gecerli aslinda...mesela siz cok zenginsiniz arkadasiniza onun maddi gucunden daha fazla tutacak bir hediye almazssiniz degilmi?
    yada bir aileyi yemege davet edeceksen sen en lux lokantayada gucun yetse bu karsi aile icin gecerli degilse ezmemek adina daha makul bi secim yaparsin

bilmiyorum ben boyle dusunuyorum...

bizim avrupai damat karimin babasi babamdir diyip isin icinden gayet normal diye cikiveriyor ve yerini fifi kopegi olarak belli ediyor...

Re: kocami fifi kopegi gibi koluma takar giderim...

Babası çok zenginse her hafta çağıracağına alsın damatı yanına, bi iş kursun, daha mantıklı geldi bana

En azından bilet paraları kaynatadan diyeceğine, sermaye kaynatadan desin

Ya da özlediği zaten kendi kızıdır, kız tek başına gitsin

Her hafta gidilmesi aşırı sık bir durum zaten..

Ama kızı parasızlıktan senede 1 kere ya da 2 senede 1kere gelebiliyorsa adamın da hakkıdır uzakları yakın etmek,babasıdır özler,hem kaç zamanlık ömrün var ki evladımı sıksık göreyim diyordur..

İşin yapılış-söyleniş şekli önemli bence,yani ukalaca biletleri gönderdim hadi gelin mi yoksa direk damadını arayarak oğlum çok özledim size yük olsun istemiyorum biletler de hazr hadi gelin mi?

ya oyle ornek var cok tabii

soru

bunu normal mi karsiliyorsunuz?

benim evli olaup hala babasinda ayri para alan arkadaslarimda var bana garip gelio...

tekrar ediyorum ihtiyac durumlari konuya dahil degil!!

Tılsım yazdı:
    Her hafta gidilmesi aşırı sık bir durum zaten..

Ama kızı parasızlıktan senede 1 kere ya da 2 senede 1kere gelebiliyorsa adamın da hakkıdır uzakları yakın etmek,babasıdır özler,hem kaç zamanlık ömrün var ki evladımı sıksık göreyim diyordur..

İşin yapılış-söyleniş şekli önemli bence,yani ukalaca biletleri gönderdim hadi gelin mi yoksa direk damadını arayarak oğlum çok özledim size yük olsun istemiyorum biletler de hazr hadi gelin mi?

evet cok makul bir yalasim bu

ben tabii ornekleri biraz abartarak verdim

avrupai gencimiz cok rahat cunku

Kızını sık görmeyi istemesi normal. Bilet göndereceğine kendi neden gitmiyor?
    Ben eşimin babası isteseydi giderdim sanırım. Çok sık olmamak şartıyla. Aynı durum eşim içinde geçerli olurdu. Eğer gidildiğinde rahatsız edici tavırlar varsa o başka. Fakat çocuklarım evlendi diye aile olmaktan vazgeçmem. Aile içinde kötüye kullanılmadığı takdirde para sorun olmaz bizde. İki tarafta memnunsa birbirinden sorun yoktur diye düşünüyorum.

Kozmik baslikli kiz yazdı:
    benim evli olaup hala babasinda ayri para alan arkadaslarimda var bana garip gelio...tekrar ediyorum ihtiyac durumlari konuya dahil degil!!
    Ne yazık ki babam yok 19umdan beri hayatımın hiçbir anında babama gidip akıl danışamadım,maddi manevi yardım alamadım,annem çck bakımı vb hertürlü imdat durumumda otobüslerle bile rezil sebil anında koşar gelir ama bilirsiniz ki babanın yeri ayrıdır,babamın vefatında ben delişmen yaşlarda bir gençkız olmama rağmen hiç cozutmadan yaşadım,işe girdim,çalıştım,evlendim..

Eğer başımızda olsaydı zaten ekonomik açıdan çokkkk farklı biryerde olurduk,sonra eşimle evlenmemi onaylamayabilirdi, benım de kardeşimin de kazanç ve yapılan işler açısındn çok farklı yaşamlarımız olurdu,bundan eminim..

Para alma konusuna gelince,eşim de ben de asla ailelerimizden tek kuruş görmeyiz,istemeyiz de zaten,ama''al kızım-oğlum sizin olsun'' diyen aileler değillerdir,deli gibi çalışarak geçimimizi sağlıyoruz

8. Re: kocami fifi kopegi gibi koluma takar giderim...

Gurur yapılacak bir durum değil bence.Madem baba varlıklı bu varlıgı tüm ailesiyle paylaşırsa daha mutlu olmaz mı?Tam olarak konuyu bilmediğim için yorum yapamıyorum .Hani madem çok özlüyorsa aynı şehirde olsunlar,bir iş kursunlar ne bilim onlarıda zor duruma sokmadan bişeyler yapsın.

Israrla bilet alıyorsa gitsinler ne var bunda.Madem bilet parasını karsılayacak güçleri yoksa babası karsılıyor.Bunda incinecek bişey görmedim ben.

ben eşimin bu şekilde ezilmesini istemezdim, ama yanlış anlamadıysam damat da bu durumdan şikayetçi değil,
    ben öyle koca da istemezdim

Bence aralarındaki ilişkiye bağlı,yani gerçekten de birbirlerini seviyorlarsa,damadını oğlu gibi görüyorsa ve bu teklifi onlara lütüf gibi değil de onları çok özlediği için kendine yapılan bir iyilik gibi söylüyorsa bence sorun yok.

Dediğim gibi onların aralarındaki ilişkiye göre cevap vermek lazım diğer olaylardaki tavırlarına da bakmak lazım.
    Damat kan emici gibyse ben de senin gibi düşünürüm.

Ayrıca ben her hafta değil de snede 1 yerine sneden 3-4 kere gidebilirm.Cem de her seferinde gelmez bizi gönderir diye düşünüyorum.