kızım 4 yaşında oğlumda 2.oğlumun doğuşundan sonra kızımın tuvalet eğitimine başladım.oğlum doğmadan önce bir kaç kere kendi isteğiyle lazımlığa kakasını yapan kızım oğlum doğduktan sonra kakasını bez dışında hiçbiryere yapmıyor.gece ve gündüz çişini tuvalete yapıyo.gece kaçırmaları gibi problemleri yok.naptıysam kakasını ister tuvalete ister lazımlığa yaptıramıyorum.bez takmasam günlerce tutuyo.sonra ağrıdan kıvranırken kıyamıyorum ve 4 gün yada 5. gün bezini takar takmaz yaparak rahatlıyor.daha sonra oturup konuşuyoruz.ege neden bezine yapınca bişey demiyosunuz ona diyo.o bıraksın bende bırakırım diyo.kardeşini çok kıskanıyo.elimizden geleni yapıyoruz.çok zeki bir çocuk kızım.herşeye aklı yetiyor her kelimenin manasını söylüyor.bezine ayakta yapıyor ve lazımlıkta yadatuvalette olmuyo anne diyor arada.bu durumu nasıl düzeltmeliyim.ona nasıl davranmalıyım.anaokuluna başlamadan evvel bu problemi çözebilecekmiyiz bilmiyorum.oğlum henüz konuşmuyor onun eğitimine başlamadım anlamıyor pek.kızım ondan görüp düzelebilirdi belki.yardımlarınızı bekliyorum.