21. Sayfa - Toplam 24 Sayfa var BirinciBirinci ... 111920212223 ... SonuncuSonuncu
Toplam 240 sonuçtan 201 ile 210 arasındakiler gösteriliyor.

Re: 2. SINIFLAR 2011-2012 öğretim yılı

aaa ben unuttum yahu bu forumu

Meriç o nasıl soru yav? Bizim öğretmen diyor ki, bu yaş çocuğunun soyut bir problemi anlaması bile büyük birşeydir, mümkün olduğunca somutlaştırarak anlaması sağlanır. Bu soruda bir de yok efendim kullanılmayacak bilgi var mıdır falan diye soruyor. Aferin Edip'e güzel cevap vermiş)

Bizdeki durumları aktarayım bari hazır forumu hatırlamışken

Cumartesi veli toplantımız vardı. Necmi'yle gittik. Çok güzel şeyler söylediler, mutlu olduk. Beni en çok mutlu eden tüm öğretmenlerinin ders başarısından çok kişiliğine yaptıkları vurguydu. Deniz okulu, öğretmenleri Deniz'i çok seviyor, daha ne isterim?

Geçen hafta tüm 2.sınıflarda (10 sınıf yaklaşık 200 öğrenci) genel değerlendirme deneme sınavı yapıldı. Deniz tüm soruları doğru yapan 3 çocuktan biri olmuş Normalde bu tür şeyleri paylaşan biri değilimdir ama bu kez tutamadım kendimi

Bizim çocuk sanırım biraz inek olacak :lough:
    Akşam geliyor ödevi varsa yapıyor. Yoksa alıyor önüne bir kağıt kendine test hazırlıyor, çözüyor, sonra da öğretmeni gibi altına "aferin" yazıp imzalıyor :lough:

Şu sıralarda neler yapıyorlar dersek...

Matematikte eldeli toplamalar bitti, eldeli çıkarmalardalar şu sıra. Bol bol problem çözüyorlar.

Türkçede eş sesli, eş anlamlı kelimelerle uğraşıyorlar.

Hayat bilgisini hatırlayamadım))

İngilizcede in-on-under-between-in front of-behind falan filanlı cümleler kurup duruyorlar, evdeki eşyaların isimleriyle birlikte.

Piyano dersleri devam haftada bir. Okuldaki müzik öğretmeni de bu seneki konsere de çıkaracaklarını, iki parça hazırlamasını istedi. Piyano öğretmeni de royal academy sınavlarına hazırlıyor.

Cumartesi-pazar da birer saat okulda baskete gidiyor. Çok yeteneği olmasa da poposu birazcık o masanın başından kalksın yeter

Inci&Deniz yazdı:
    Bizdeki durumları aktarayım bari hazır forumu hatırlamışken

Cumartesi veli toplantımız vardı. Necmi'yle gittik. Çok güzel şeyler söylediler, mutlu olduk. Beni en çok mutlu eden tüm öğretmenlerinin ders başarısından çok kişiliğine yaptıkları vurguydu. Deniz okulu, öğretmenleri Deniz'i çok seviyor, daha ne isterim?

Geçen hafta tüm 2.sınıflarda (10 sınıf yaklaşık 200 öğrenci) genel değerlendirme deneme sınavı yapıldı. Deniz tüm soruları doğru yapan 3 çocuktan biri olmuş Normalde bu tür şeyleri paylaşan biri değilimdir ama bu kez tutamadım kendimi

Akşam geliyor ödevi varsa yapıyor. Yoksa alıyor önüne bir kağıt kendine test hazırlıyor, çözüyor, sonra da öğretmeni gibi altına "aferin" yazıp imzalıyor :lough:

Şu sıralarda neler yapıyorlar dersek...

Matematikte eldeli toplamalar bitti, eldeli çıkarmalardalar şu sıra. Bol bol problem çözüyorlar.

Türkçede eş sesli, eş anlamlı kelimelerle uğraşıyorlar.

Hayat bilgisini hatırlayamadım))

İngilizcede in-on-under-between-in front of-behind falan filanlı cümleler kurup duruyorlar, evdeki eşyaların isimleriyle birlikte.

Piyano dersleri devam haftada bir. Okuldaki müzik öğretmeni de bu seneki konsere de çıkaracaklarını, iki parça hazırlamasını istedi. Piyano öğretmeni de royal academy sınavlarına hazırlıyor.

Cumartesi-pazar da birer saat okulda baskete gidiyor. Çok yeteneği olmasa da poposu birazcık o masanın başından kalksın yeter
    masallah Deniz'e annecocugun ornek cocugu
    ogluma benzettigim icin bir tavsiyede bulunacagim nacizhane, berna'nin actigi bi forum vardi, dikkati guclendirmeyle ilgili. oradan gaza gelip 5'li setini aldim adeda yayinlarinin bizimki bayildi. belki deniz'de sever...

log yazdı:
    berna'nin actigi bi forum vardi, dikkati guclendirmeyle ilgili. oradan gaza gelip 5'li setini aldim adeda yayinlarinin bizimki bayildi. belki deniz'de sever...
    Bakayım bir, görmedim sanırım bu forumu.
    Teşekkürler tavsiyeye

Maşallah Deniz'e

6. Re: 2. SINIFLAR 2011-2012 öğretim yılı

Inci&Deniz yazdı:

ay cok tatli.. bir de "aferin" mi yaziyor?.. yanaklarini sapir supur öpesim geldi.. Deniz icin ders calismak resmen hobi.. ve 200'de 3 gercekten müthis basarili bir sonuc. Yani benim oglusa bunu uygulamak imkansiz ama sen bana yine bir kac tüyo ver, Leo'yu nasil caliskan yaparim ben?

Leo sinifta en iyi 5 inde oldugunu iddia ediyor, (23'de 5 yani ) ama ben bunun onun iyimser bakis acisina bagli oldugunu düsünüyorum. Leo daha cok 23'de 9-10 gibi olabilir bence. Ama 6. siniftan sonra mahalle okulu yerine, ön liseye gidebilmesi icin en iyi 5-6 ya girmesi kesin gerekiyor. Biraz itelemek sart yani..

Leo zorunlu ödevleri yapiyor, hemde gayet itinali güzel yapiyor ama secmeli ödevleri kesinlikle yapmiyor
    bu aksam ben su secmeli ödevlere el attirayim bakalim azcik cita yükseltelim..

sarki türkü ödevi varsa bayila bayila yapiyor. noel sarkilari ögreniyorlar gelecek hafta bize konser verecekler dün aksam bütün gün evde sarki söyledi..

Spor ve yüzme derslerine de bayiliyor. sanirim bizimki bilim adami olmayacak .
    Tipi yakisikli olursa ben onu sinema oyuncusu yapayim diyorum hem ben de ana kralice gibi yaninda gezerim ..

Aferin yazıyor, bazen mükemmel, bazen süpersin yazıyor :lough:

Okulda öğretmenlerin böyle minik kaşeleri var. Yaptıkları işlemlere, yazılara falan basıyorlar. İngilizce öğretmenlerinin de var, onlarda da "well done" "good job" "excellent" falan yazıyor. Bizimkinin öğretmeni geçen sene üşenmedi tek tek elle yazdı, bu sene o da yaptırmış kaşe

Dediğin gibi ders çalışmak hobi oldu bizimkinde. Allahın şanslı kuluyum sanırım, o kendi başına götürüyor okulu, arada ben de bakıp well done diyorum Geçenlerde kuzeni "yaa Deniz sen insan mısın, bir çocuk ders çalışmayı neden sever?" diye soruyordu))

Leo zaten çalışkan, ödevleri falan da çok özenli. Çalışmayı sevdirmek için bizdeki morpa tarzı birşeyler var mı sizin oralarda? Yani internette ders dinleyip, derslerle ilgili testler çözüp oyun oynayabileceği siteler falan? Onları seviyor çocuklar.

Ben de mesela Deniz biraz daha sportif olsun isterdim. İsteklerin sonu yok, ah biz anneler

Inci hanim bravo Denize...200 de 3 bence super birsey..

birde kendi kendine ders calisma olayi da super..

okulumuz cok sansli bence boyle super bir ogrencileri oldugu icin. sizin yazdiklarinizi hic kacirmak istemiyorum tecrube yaziyor sonucta 1.sinif annesi

9. Re: 2. SINIFLAR 2011-2012 öğretim yılı

Öncelikle minik bilim adamimiza tekrar gecmis olsun..

Gecen hafta Edip'in kaplumbaga sorusunu Leo'ya sorayim dedim..
    Cevap : Heeee? .. Soruyu bile anlamadi yavrucagim..
    Sonra tekrar ettim. Hani bu bilgiler varken, sen ögretmen olsaydin eger, nasil bir soru sorabilirdim dedim. O zaman da
    - Kaplumbaga kac dakika yürümüstür? derim, cevap da 120 dakika olur ! dedi bana..
    Ben de artik "aferin bu da cok iyi bir soru" demek zorunda kaldim
    "Ama belki baska sorular da sorulabilir" dedim.. Ama yok o soruyu bulamadi yani.
    Cevabi söyledim artik.. 11-12 arasinda ne kadar yürümüs bunu bilmek isteyebilirler mi dedim..
    O zaman olayi kavradi. Sonra "bu soru cok hosuma gitti bir tane daha sor" dedi. Bu sefer de trenle sordum. Bizim buradaki banliyö treninin istasyonlari örnegiyle sordum. Evimizden Zurih merkeze su kadar dakika vs diyerekten.. Ve bilin bakalim ne? Burada yine hangi soruyu nasil sormasi gerektigini bilemedi, iyi mi??. Yine söyledim. Aaa cok basit onu mu soracaktik dedi.. Kisaca soyut kavram daha kafasina girmiyor..

Gecen haftadan ev ödevleri :
    Toplamalar

Cikarmalar

Hafta sonu Mamma Mia Müzikaline götürdüm oglusu. Müzikal buraya bir kac sene önce gelmisti. Gidememistik. Cok ilgi toplayinca bu yil tekrar geldi. Bu sefer hemen bilet aldik arkadasla. 11 yildir dünyada 45 milyon insan izlemis. Biz de izlemeden edemedik. Ustelik ABBA'ya isvec dolayisiyla bir duygusal bagimiz da var..
    Leo cok begendi. Tekrar tekrar "Anne cok güzeldi" dedi. Orada baska müzikallerin brosürlerini de toparladi. Gidelim istiyor. Gecen sene onu Evita müzikaline götürmüstüm. Sanirim onunla iyi bir temel attik. Klasik müzik konserlerine de rock konserlerine (Santana) de götürdüm, showlara da.. Ama müzikalleri en cok sevdi gibi bir his var..

Müzikal ingilizce olunca, cikinca anlamadigi yerleri sormaya basladi..
    Takildigimiz konu tabi, 3 baba adayindan hangisi babasi oldugunu bilmiyor olmalari .. Annesi niye bilmiyor mus? Biliyormus da söylemiyor muymus.. Artik detaylica üc adamla da beraber olmus falan diye anlattim anlayaciginiz..

Pazartesi kusma ve siddatli ishal yüzünden evde kaldik.. Internetten biraz matematik yaptirdim. Carpmalari yapabiliyordu.. Zaten carpma yapmaya cok hevesli. Gecen haftalarda uff ya carpmalara daha gecmedik deyip duruyordu.

Sali geldi sevinerek anne dün ben hastayken carpmalara gecmisler. Ben yoktum ama bu gün hepsini yapabildim dedi.

Okulda yaptiklari çarpma islemleri çok basit.
    Örnegin 5 torba var her torbada 3 seker var : 3*5 yazmalari gerekiyor. Henüz sonucu yazmalari gerekmiyor. Ya da 4*5 yaziyorsa örnegin 4 küme halinda 5er tane nokta cizmeleri gerekiyor falan.. Evde yaptiklarimiz daha zordu.

Artik Noel tatilinden önce, son 2 haftaya girdik. Dolayisiyla son iki hafta ders ödevleri yok..
    Ödevler yine gecen senenin noel ödevleri gibi
    - Birine iyi davran
    - Evdekilere sarki söyle
    - Yatagini topla
    - Evde noel kurabiyesi yap
    - birini mutlu et
    - Birine kitap oku..
    - Bir siir ezberle
    - Noel agacina bir süs yap
    vs gibi keyif ödevleri ..

Leo sali eve geldiginde zaten 1 haftadir hic durmadan söyledigi sarkiyi söyledi bana, ödev olarak yani ..
    Isa'nin ahirda dogumuyla ilgili noel sarkisi bu. Bu din konusuna fazla antipatik de davranmak istemiyorum. Bu sefer gider dindar falan olur. O sebeple ben de sarkiyi ögrenmeye calistim.. Bazi insanlar isa'nin tanrinin oglu olduguna inanir, aslinda cok da mantikli bir inanis degil, diye ufak bir görüs bildirmekten de geri kalmadim..

Dün aksam da 1-3 sinif cocuklarinin okul bahcesinde noel sarkilari konseri vardi. zaten bir haftadir o konsere hazirlaniyorlar. Gittik tabi. Ex koca yine 100 kere falan telefon etti detaylari ögrenmek icin.
    Konserde de tele objektifli paparazi kamerasiyla sürekli fotograf cekti. Ben iPhone'uma konserin ses kaydini yaptim, sonra kosu bandinda dinlemek hos olur diye düsündüm ..

Sonra siniflarina gittik.. Diger velilerle bir seyler yedik ictik. Cocuklarin masalarini üzerine fenerler koymuslar, sinifi karartmislar, kösedeki yuvarlak masaya yemekleri koymuslar..
    Leo hemen anne punch icmek istermisin diye elimden tutup beni yiyecek masasina götürdü.
    Normalde sinifinda bana yabani dururdu. Bu sefer bir de elimden tutup kendi masasina götürdü, masasindan yeni carpma matematik defterini cikarip gösterdi. Resim defterini gösterdi. Nefis resimler yapiyor yavrum.. Cok mutlu oluyorum annecigine samimi davraninca insan icinde Bu arada ex koca 100tane resmimizi falan cekti. O da böyle ortamlarda beni el üstünde tutmaya bayilir.. iste böyle.. Artik tatile 1 haftamiz kaldi. Gelecek hafta biz Isvec'e ucacagiz..

Cevap: Re: 2. SINIFLAR 2011-2012 öğretim yılı

İkinci sınıf çok ortada bir sınıf. Ne ilk sınıfın heyecanı, tecrübesizliği, telaşı var; ne de dördüncü sınıftan itibaren yaşan yoğunluk, not heyecanı ve zorluk. Gidiyorlar, ders yapıp dönüyorlar, pek kaydadeğer birşey olmuyor galiba yazmaya değer

İlk dönemin son 3 haftasına girdik. Geçen hafta ikinci sınıflar genel değerlendirmesi yapıldı. Deneme sınavında sıfır hataydı, bunda bir yanlışı varmış. Çok kızdım, dövdüm, bir hafta oda cezası verdim))

30 Aralık günü okullarında müzik grubunun ilk konseri yapıldı, yılbaşı konseri adı altında. Deniz de katılıp piyanoda iki parça seslendirdi. Heyecanlı birşey onu sahnede izlemek

basketbol devam. Başlangıca göre epey ilerleme var. İlk zamanlar artistikten 10, teknikten 2-3 puandaydı) Şimdi teknikte de sanırım 5-6 seviyelerine geldi. El becerisi, hakimiyeti, koordinasyonuna katkısı oldu kesinlikle.

Şimdilik durum bundan ibaret