1. Sayfa - Toplam 27 Sayfa var 12311 ... SonuncuSonuncu
Toplam 268 sonuçtan 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.

4. SINIFLAR 2011/2012 öğretim yılı

Bu yıl forumumuzu açmak bana nasip olsun dedim ve Sevgili İdilara nın da arzusu üzerine forumumuzu açıyorum.

Öncelikle yeni öğretim yılımız şimdideden hayırlı uğurlu ve bol başarılı bir yıl olsun.

Bizim okulumuz bu yıl 12/9/2011 tarihinde açılıyor.Bayram tatilinden sonraki hafta hazırlıklarımızı tamamlarız.Henüz okulu bile aramadım.Bugün bir ara arayıp görüşeceğim.Bizim sınıfımız bile henüz belli değil bu yıl sınıflar değişiyor çünkü.Bir de 2.yabancı dil başlıyor.Bu konuda ne yaptılar konuşmam lazım

Zor bir yıl olacağı duyumlarını her taraftan alıyorum fakat Elif'e zor deyince kızıyor sen zor deyip duruyorsun ama ben 4.sınıfı bu yıl bitirenlerle konuşuyorum hiç de zor değilmiş beni boşu boşuna strese sokma diyor.
    Bu sebeple zor demiyorum.

Neyse şimdilik benden bu kadar.Tekrar herkese hayırlı bir yıl olmasını diliyor ve 4.sınıf annelerini forumumuza bekliyorum.

Re: 4.sınıflar 2011/2012 yılı

Biz devlet okulunda olduğumuz için okulumuz 19 Eylül'de başlayacak.
    Okul hazırlıklarına bayramdan sonra başlarız, çantamız var(geçen sene Nıke çanta istemişti aldık, bu senede onu kullanacak), okul forması alacağız, birde okullar açıldıktan sonra öğretmenimizin istediği kırtasiye malzemeleri alacağız..

Öğretmenimiz karne günü bizi uyardı 4.sınıf zor, öğrencilerim başarılı olmak için çok çalışıcak, derslerimize ilaveten branş dersleri olacak dedi.

Umarım tüm ögrencilerimiz ve velilerimiz için verimli bir eğitim öğretim dönemi diliyorum....

inşallah hayırlı bir sene geçer çocuklarımız için oğlum Kenan da 4.sınıfa başlayacak hazırlık falan yapmadık henüz sadece çantası var bu sene masraf artıyor çünü kızımda anasınınfına başlıyor herkese kolaylıklar diliyorum

Bizde bu sene 4. sınıfız.Bayram sonu sadece pantolon alacağım diğer eşyalarımız var.Malum erkek çocuğu dizlerini hemen aşındırıyor.Sonrada öğretmenimizn istediği malzemeleri alırız.

Bizde geldik bende okulu aradım sabahcı ve etütlü olacaktı bu sene 4.sınıflar 5 eylülde belli olacakmış.

6. Re: 4.sınıflar 2011/2012 yılı

Ben 4.sınıftan çokkk korkuyorumm..Yalan değil .
    Gecen hafta kitapları sipariş ettim okula ,dün kargo ile geldi.İngılızce ve Almanca da ağırlaşmış .
    Zaten branş dersleri de var .Hatta din bile var .. Trafik dersi vardı kitabı cıkmadı yok mu acaba bu sene ? Onun yerine Tarım kitabı cıktı . Bu bizim okula has bir ders olmalı.Gecen sene de Ekoloji dersleri vardı .
    Okulumuz 19/09 da açılacak .Lara yazlıkta 12 Eylul de dönecek ayagının tozu ile okula gidecek .
    Geçen hafta servise de yazıldık , geçen seneki ücret şükür zam gelmemiş ..Okul kıyafetlerinde tshirtleri eskimişti , servise kayıda gidince bırkac tshirt aldık sadece ..Gecen sene de Hello Kıtty li canta ve kalemkutusu yeni kalmıstı .Bu sene düz renkli Nike yada Eastpack tarzı birşey istiyor . Büyüyorlar tabi.. Dün şeffaf kap kağıtlarımı bile aldım ..Yavaş yavaş akşamları kaplamalara başlarım .. Kırtasiye malzemesi alırız bir ara . Okul için ayakkabı Converse de taba rengi nubuk cırtcırtlı bişi begendim onu alırım herhalde .Gecen seneden spor ayakkabıları var . Onlara da ayagı sıgar mı yazlıktan dönünce görücez . Bız de okulda beden deersı gunu sadece esofman giyiliyor sanırım gecen seneki olur .Sanırım degil umarım hatta ...
    Okullar açılınca etüdler belli olur .Ders saatine göre yüzme ve piyano yine okulda olur sanırım . Yuzme saatleri uymaz ise h.sonları gider..Bale h.sonları yıne bale okulunda devam eder .

korkmayin dört anneleri.

dörtde sizin ve cocugun ezberi kuvvetliyse başarı sizi bekliyor olacak uzun kemik, kısa kemik, yassı kemik, cözücü, cozelti, cozunen...bakın ben hala sayabiliyorum

Oğluşun okulu da 12 Eylül'de açılıyor...

Bu yaz sportif, sanatsal ve kültürel anlamda dolu dolu geçti ama ödevlerini maalesef daha geçen hafta zor tamamlayabildi.Yaz başında söylemiştim, ben karışmayacağım senin sorumluluğunda diye... Salladıkça salladı, arada ondan habersiz baktım, yapmadığını gördükçe içim içimi yedi ama bir şey demedim.. Neyse zorla bitti işte...

Benim kitap kurdu oğluşum yaz boyu ne yazık ki sadece 8 kitap okudu ama her ay aldığı bilimum 6-7 dergiyi defalarca okuyup hatmetti Araba ve yelkenli modelleri, donanımları ve hatta üretimleri, fiyatları üzerine uzmanlaştı

Yaz boyu kulüpte kendinden büyük çocuklarla birlikte olmasının yararı olarak bayağı bir olgunlaştı ama gençlerin argo konuşmalarını anlatırken onunda diline yapışması gibi olumsuzlukları da oldu..

Bizimkilerin sınıfları da bu yıl değişiyor bu arada ama halen sınıf arkadaşları ve öğretmen hakkında bilgimiz yok. Bu hafta şubelerimiz belli olacak, bayram sonraki hafta bir gün de tanışma toplantısı yapılacaktı ama henüz bir haber gelmedi...

Okul müdüremiz, müdür yardımcımız, rehber öğretmenimiz toptan değişmiş okulda, 4. sınıf öğretmenlerinin çoğu da yeni gelen öğretmenler olduğu için tedirginim ama bakalım, hayırlısı...

Bu sene ikinci yabancı dile başlıyorlar ve oğluş baba baskısı ile Almancayı seçti Yine bu sene müzikte branşlaşmaya başlayacaklar ve enstrüman seçimleri olacak. Oğluş daha önce keman kulübünde olduğu için kemana devam edecek...

Re: 4.sınıflar 2011/2012 öğretim yılı

Bu sene olan bana olacak,hissediyorum . )

Zaten ders yapma konusundaki sıkıntılar devam etmekte ,kimbilir 4.sınıfta neler yaşayacağım?

Sınıf şubeleri belli oldu. Kendi sınıfından 4 kişiler.Dışardan sınavla 6 öğrenci ,diğer 14 öğrenci diğer şubelerden karıştılar iyice.

Okuldan kitaplarını ,kırtasiye malzemelerini,şort,pantolon ,lacostelerini aldık. Bugun kaplama işine girişeyim diyorum .Biizm pek vaktimiz kalmadı.Bayram sonrası 7 eylülde başlıyor okul ve kitap,kıtasiyeleri kaplanmış ,etiketlenmiş şekilde 5 eylüldeki toplantıda sınıfa götürmeliyim.

Şu an 5.kitabını okuyor.Maalesef nefret ediyor okumaktan .Mecburen zorluyorum ,o da bu kadar oluyor işte.

Ayakkabı ve çanta konusunu bir an önce halletmem gerek,yanımda götürsem olmuyor,götürmesem hiç olmuyor ,puf yani..

4.sınıfı umursamıyordu ama ilk kez bir kaç gün önce "Ben kalacağım bu sene " diye dertlendi . "Dikkatli olursan hiç bir şey olmaz "dedim ama "Anne sınavlar var nasıl başaracağım? diye dertlendi .

Yaşayıp göreceğiz. Allah bana önce bol bol sabır versin başka bir şey istemiyorum