Arkadaşlar merhaba ,

Ben Gökçe .
İstanbul , Bahçelievler İstanbulevlerinde oturuyorum .
Sİteyi bir sredir takip ediyorum ve bu akşam üye olmaya karar verdim .
Belki bazılarınız erken olduğunu düşüneceksiniz ama çocuğu ilköğretim ve liseye giden velilerimize sorularım olacak .
Lütfen , çocuğu henüz okula başlamamış olanlarda cevaplasınlar .
Kızım 4 yaşında , şu anda Devletin okul öncesi eğitim okullarından birisi olan POLİS AMCA aa okuluna gidiyor . Şu anda bu okuldan çok memnunum , okulun kendi görünümü özel okul gibi ve verdiği servistenden memnunum .
İşin aslı burayı bulana kadar oturduğum bölgede birçok kreş gezdim , ancak hiçbirisi içime sinmedi . Buası karşıma çıkmasa bene mecbur kalıp verecektim ama bir çoğu hatta hemen hemen hepsi bir apartman dairesinin giriş katlarından oluşmata ve çok fazla oyun alanı olmayan yerler . Hoş kreşlerin çoğu maalesef artık bu şekilde
Şu anda ilkokula kadar olan dönemi burada devam edeceğim ancak sorun çocuk ilkokula nerede gidecek ???
Bahçelievlerde bana yakın devlet ilköğretimleri Koza ( en yakını ); Mevlana ; Refik Saydam , Kumport .
Kumportta bir arladaşım matematik öğrtmeni , burası bahçelievlerin en eski okullarından birtanesiymiş ve eskiden insanlar buraya girebilmek için sırada beklerlermiş , şu andada yine iyi deniyor ama sınıflar 50-60 kişi aralığındaymış . Öncelikl ne kadar iyi olursa olsun 50-60 kişilik bir sınıfta öğretmen ne kadar verimli olacak iye kendime soruyorum ..
Koza için iyi diyende var , kötü diyende ama benyakın çevremdeki bazı örneklere bakıyorum , çocuklar sbs ye girdiler sonuc çokta iç açıcı değil ve herşeyden önemlisi yanlarında yurtdışı ile görüşmeler yaptığımda bana neyce görüşüyorsun Gökçe abla diye sordular Bunu neden yazıyorum ; ben kolejde okudum mezun olana kadar ve tüm derslerımız lise ye kadar ingilizceydi . Dolayısı ile öğrenmeme yada öğrenememe gibi bir şansımız hiç olmadı .
Ve benim isteğim çocuğum temek eğitimini iyi alsın ama ingilizceyi yabancı dilide öğrensin okulla beraber . ( not : tabiki iş çocukta biter bunuda biliyorum ama ben zemini hazırlamakla sorumluyum annesi olarak ).
İstanbuldai kolej fiyatlarına bakıyorum , birçoğu el yakıyor .
Ve onlardada şu sorunlar var ; bazı okullar yoğun şekilde dini eğitime ağırlık veriyor .
Ben çocuğum dini öğrensin istiyorum ama çocuğumun beynininde yıkanmasını istemiyorum .
bakırköydeki Taş mektebin çok iyi olduğunu duydum ama fiyatları hakkında bilgim yok , bileniniz var mı ?
Bahçelievlerdeki Aka koleji nasıldır ?
Okul hem sosyal olmalı , hemde disiplinli .
Öğretmenleri ilgili olmalı , çocuğun hangi yöne ilgisi varsa onu anlayıp bizleride o konuda yönlendirmeli .
Bakırköy ve Bahçelievlerdeki ( floryada olabilir ) okullar konusunda bilgisi olanlar beni bilgilendirirse çok sevinirim .
Ayrıca son olarak Fındıkzadede Akasya koleji sürekli çıkıyor internette karşıma . Fiyatları diğer okullara nazaran çok uygun , bileniniz var mı ?