2. Sayfa - Toplam 7 Sayfa var BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu
Toplam 62 sonuçtan 11 ile 20 arasındakiler gösteriliyor.

Re: eğitime katkı payı ödüyor musunuz okulunuza?

S.E.S yazdı:
    haklısındır nurcan abla ancak ben vermiyorum

ayrıca katkı payı için verilen hesap no su meb e bağlı bi hesap

sadece öğrencinin adını soyadını yazarak bankaya yatırıyorsun
    okula yaptığım bi ödeme değildi yani
    hoş yapmadım ben
    ama katkı payı dışında yapmam gerekeni fazlası ile yaptım serra da da erkanda da

katkı payları bildiğim kadarı ile tamamı ile okula kalmıyor atıyorum 50 liranın 5 lirası ya geliyor ya gelmiyor. önce bakanlığın havuzunda toplanıyor para bakanlıktan arta kalan olursa okullara dağılıyor tabii keyifler ne zaman isterse

öyel okula kalan bir para değil katkı payı

okula yaptığım bağışları saymıyorum bile helali hoş olsun son kuruşunua kadar çocuklarım için harcandığını biliyorum.

ancak katkı paylarının çok azı çok çok az bir kısmı okula dönüyor nurcan abla tamamı değil

haa helal etmeyen veliler varsa da canları sağolsun ne diyeyim
    Yok sibelim o hesap nosu dırek okulun O para okulun.MEB'e anında bilgi geciliyor.makbuz karşılığıda verılır. hesap nosuna da yatırılır. farklı degıl tatlım.

subbota yazdı:

Bır ek;
    Aıdatlarını yada katkı paylarını ödemeyen velilere ödeyenler haklarını haram edıyorlar!

.
    yasadışı işler yapmak ne zamandan beri hak oluyor...

Okul aile birliğinde başkan olmadan önce ben de katkı payları hakkında şüphe ediyordum. Ama gördüm ki devlet okulları (eğer popüler bir okul değilse) gerçekten ekonomik olarak çok zor durumda ve sıkıntı çekiyor.

Nurcan'ın da yazdığı gibi elektrik, su ve ısınma gideri dışında her tülü masraf, bakım-onarım, tadilat, işçilik ve bilişimle ilgili her türlü cihaz alım-bakım ve onarımı, katkı payları ve bağışlardan karşılanıyor. Temizlik, hizmetli, çalışan sigorta ve maaşları, telefon ve internet giderlerini yazmaya gerek yok. Geçen dönem ödediğimiz fotokopi arıza masraflarını yazsam dudağınız uçuklar.
    Yardıma ihtiyacı olan öğrencilerin okul ihtiyaçları da yine aynı kasadan karşılanıyor.
    Web sitesi yıllık ücreti, yangın tüpleri bakım ücreti gibi ekstra harcamalar da velilerin aklına gelmiyor.

Okul kasasındaki tüm gelir-giderler, tüm ayrıntılarıyla artık Tefbis sistemine giriliyor. Yani Milli Eğitim Bakanlığı tarafından sürekli denetim altında. Okul Aile Birliklerini denetim kurulu var. Ayrıca dileyen veli için işletme defterleri açık. Herşey faturalı ve makbuz kayıtlı.

Okullarda ekonomik sorunlarla ilgili bir tepki varsa, çözüm yolu okul yönetimini suçlamakla değil, en üst makamlarda hakkını aramakla çözülebilir. Kimseden zorla bağış alınmıyor. Ama devletin okullarına verdiği bu kadar! Okullar katkı paylarına, bağışlara mahkum. Okulların ekonomisiyle ilgili sorunlardan şikayet eden velilere de diyecek çok şey var;
    -Gidin devletten hesap sorun!

Aylık 5 TL ödedik geçen yıl, bu yıl toplantı olmadı daha, bugün olacak, gidebilirsem yazarım ama toplu olarak istenmedi bizde hiç, 1. sınıfta kayıt olurken sadece 2 top A4 istemişlerdi

5. Re: eğitime katkı payı ödüyor musunuz okulunuza?

ada etütlü okulda oldugundan her ay 250 ödüyoruz. onun dışında kırtasiye ve toner masrafı olarak 50 tl toplandı..eğitime katkı payı adında birşey istenmedi ama ödediklerimizden virman yapılmış olabilir..
    bir de kayıt sırasında 500 ödemiştik galiba..

Tabi tabi geçen sene ödemıstık 1.dönem ve 2.dönem olmak üzere hatta okulda kardeşi varsa tek ödenıyordu bildiği bu senede öderiz.

söylediklerinin hepsine katılıyorum devlet okulları ( hepsi değil) perişan durumda velilerin verdiği aidatlarla resmen işler yürüyor okulda denetleme kurulunda görevliyim paralar mebe değil okul giderlerine ihtiyaçlarına harcanıyor oda tabii toplanırsa birde evet aidat verenler vermeyenlere hakkını helal etmiyor neden etsin haksızmı.Okulda geçen yıl kütüphane yapıldı kitap toplayamadık ya 5 er 10 ar para verilsin gidip toptan alalım dedik onada yanaşmadılar maalesef bizim gibi böyle kıyıda köşede kalmış devlet okullarına çocuklarını yollayanların derdi bitmiyor bitmeyecekte devlet eğitime önem veriyor ya sadece sözde .

Pia'nın ve Subbota'nın belirttiği sebeplerle ben de ödüyorum , senelik 100TL.Elimden geliyorsa daha fazlasını da öderim.

Devlete, ben doğurdum sen de beş kuruş istemeden eğitmek zorundasın demek doğru gelmiyor bana.

Zaten olandan alıyorlar , gidip meramını anlatan , ödeyemeyecek olanın yakasına yapışmıyor kimse.Televizyona çıkıp okul para istedi diye çığıran tiplere hiç inanmıyorum.

Ve ilginçtir ; okul için 100'ün 200'ün hesabını yapan insanlar, öğretmenlerin senede 3 ay ücretli tatil yapmalarına hiç itiraz etmez...

bızden henuz talep edılmedı ama mudur amcamız gecen sene yenıydı ısteyemedı belkıde bu sene ıster))

öğretmenler senede 3 ay tatil yapmıyorlar 1 temmuzda başlıyor tatilleri 1 eylülde bitiyor yanii 2 ay ayrıca evde bir tane çocukla baş edemezken 1 harfi 5 günde öğretmezken en az 30 çocukla uğraşan akıllısının delisinin kahrını çeken oda yetmez gibi gereksiz velilere laf anlatmaya çalışan saldım çayıra mevlam kayıra denilen çocuklara birşeyler öğretmek için çırpınırlarken teşekkür eden yok yaptıkları taile kafayı takan çok. Bende bunu anlamıyorum.