1. Sayfa - Toplam 3 Sayfa var 123 SonuncuSonuncu
Toplam 26 sonuçtan 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.
  1. özel ders ilköğretim 4 için erken olur mu?

İlkokul 4 te aldırmalımıyım aldırmamalımıyım zayıfımız yoktu ama geçen yıl süründürdü bizi Cem efendi bu yıl 3-4 dersten aldırsam iyice mi bıkıp tembel oluruz yoksa ilerlermiyiz sizce.
    Matematikte 4 işlemde zorlanıyor hala bir sorum daha var odasındaki bilgisayarı ve televizyonu bir kaç yıllığına kaldırsak çok mu haksızlık etmiş olurum, babası verilen hak geri alınmaz diyor çünkü.

Nüfus: Arapgir Fiziken:Konya Ruhen: MALATYA (0 RH +)

Re: özel ders ilköğretim 4 için erken olur mu?

Biz de kuraldır evde 1 tane tv var isteyen seyreder istemeyn kendi bilir laptoda yasak izlemek..

Okul zamanı pc, tv, psp yasak sadece hafta sonları zaten bu kurallar abla zamanından olduğu için Bedirhan yadırgamadı

Bedirhanda 4.sınıfta sadece Menar'a gidiyor cumartesileri 3 saat.

3. Re: özel ders ilköğretim 4 için erken olur mu?

MİRBE yazdı:
    Biz de kuraldır evde 1 tane tv var isteyen seyreder istemeyn kendi bilir laptoda yasak izlemek..

Okul zamanı pc, tv, psp yasak sadece hafta sonları zaten bu kurallar abla zamanından olduğu için Bedirhan yadırgamadı

Bedirhanda 4.sınıfta sadece Menar'a gidiyor cumartesileri 3 saat.
    Diktatör anne Şaka şaka en doğrusu ve en güzelini yapmışsınızda biz elimizi verip kolumuzu kaptırdık şu anda yarın alıcam haklarını elinden de daha da tembellleşirse inat yapıp ondan korkuyorum.

eksik olduğu konularda öğretmeninden destek alsanız

hani okullarda kurs olur ya, o yüzden dedim.

odada tv hiçbir zaman olmadı, uzun bir sürede olmaz herhalde
    Funda'nın dediği gibi bizde de evde bir tv var

bizde de psp'ye dün itibarıyle yasak geldi, çünkü sınırı koyamadı kendi kendine
    laptop' da ödev harici hafta arası sınırlı

Hafta arası bilgisayar - PSP ve oyun yasak, hafta sonu ödevler bittikten sonra oynayabilir.
    Hafta arası ödevlerinbittikten sonra isterse televizyon seyredebilir ama zaten çok az vakti kalıyor.

Bugün itibari ile haftada iki gün Pazartesi - Perşembe 15:15 - 17:40 arası okul kursu başlıyor, kendi sınıf öğretmenleri ders tekrarı yapacak.

odada bilgisayar ve tv olmamalı bence en azından ilkokulda.
    verilen hak geri alınır ama usulunce bir açıklama yapılarak ve yeni kurallar konarak bence.
    sınıf öğretmeni bu seneki durumu için ne diyor, bu sene için ders aldırabilirsiniz bence ama çok sıkmadan tabii..
    bence tüm bunlar kademeli yapılmalı çocuğu baymadan yapmak gerek..

Odada Tvye karşıyım ben, bizde de bir Tv var salonda, orda izlenir. Verilen hakkı alırsanız yanlışın üstüne yanlış durumu olacak. Saatlere düzenleme yapardım ben olsam. Haftaiçi ödevlerini ve sorumluluklarını hallettiğin taktirde yarım saat gibi mesela..
    Özel ders konusunda okulla görüşüp etüt isteyebilirsiniz. O da olmazsa çocuğunuzu çok bunaltmadan takviye yaptırabilirsiniz bence(özel ders). Başarısızlığı benimsemesinden daha iyi diye düşünüyorum. Kolay gelsin..

serpil-cevher yazdı:
    yarın alıcam haklarını elinden de daha da tembellleşirse inat yapıp ondan korkuyorum.
    öncelikle siz kuralları koyduktan sonra çocuklar bu kurallara alışıyorlar mutlaka. tv izleme, bilgisayarda oynama , oyun oynama , ders çalışma hepsi bir programda olursa ne siz ne de o üzülür. ama yazdığınız gibi korkuyorum falan gibi cümleler kurarsanız çocuk bunu gayet iyi kullanır. çocuklar çok zekiler çünkü. inat yapıp tembelleşirse kendine zararı bunu anlatmak lazım ben niye korkayım ki. birde biraz otoriter olmak gerekiyor sanırım belli konularda ben niye bacak kadar çocuktan korkayım ki ben anneyim bazı şeyleri ondan daha iyi bilirim o da kurallara uymak zorunda. şimdiden korkarsak 18 yaşına geldiklerinde dayak bile yeriz onlardan. kim anne ,baba kim çocuk bilmeleri lazım.

9. Re: özel ders ilköğretim 4 için erken olur mu?

gul77 yazdı:
    Odada Tvye karşıyım ben, bizde de bir Tv var salonda, orda izlenir. Verilen hakkı alırsanız yanlışın üstüne yanlış durumu olacak. Saatlere düzenleme yapardım ben olsam. Haftaiçi ödevlerini ve sorumluluklarını hallettiğin taktirde yarım saat gibi mesela..
    Özel ders konusunda okulla görüşüp etüt isteyebilirsiniz. O da olmazsa çocuğunuzu çok bunaltmadan takviye yaptırabilirsiniz bence(özel ders). Başarısızlığı benimsemesinden daha iyi diye düşünüyorum. Kolay gelsin..
    Sınıf öğretmeni de başarısız değil gerek yok dedi ama gerileme olacak gibi bu sene hiç çalışmıyor şu anda kaldırıyorum tv den başladım.

bence gerçekten çok erken.
    derslerden iyice soguyabilir.
    ayrıca odasında tv ve bilgisayar olmamalı. direk alamıyorsanızda çalışmıyormuş görüntüsü verin. tamire vermek için !çıkartın odasından böylece kavgasız hallolmuş olur..