Toplam 10 sonuçtan 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.

süt alerjili çocuklar

süt alerjili çocuklar için bir form var mı?

Re: süt alerjili çocuklar

1 yaşındayken teşhis kondu şuan 2,5 yaşındayız hala devam ediyor. ayrıca yumurta alerjiside var .

EcE&EgE yazdı:
    1 yaşındayken teşhis kondu şuan 2,5 yaşındayız hala devam ediyor. ayrıca yumurta alerjiside var .
    30 Nisan 2009 doğumlu allerjik bir yavru bizim evde de var

kan tahlillerinde çıktı alerjisi olduğu bu ayın sonunda deriden alerji testi yaptıracağız bakalım neye alerjimiz var canı acımaz umarım

Benim de çocuğum da varmiş...Süt ve süt ürünleri,yumurta....
    Tamamen sıfırlamak mumkun değil....
    Buyudukçe allerji de azalma bekleniyor!!!!!

Ben hiç süt içememem daha yudum içmeden midem ağzıma gelr..Ancak sütlaç,ayran,yoğurt,muzlu süt, vs gibi bilumum süt ürünlerini çok severim.Şu an yanıbaşımda boş bir sütlaç kasesi var kahvaltı niyetine..sütlacı çok bol tarçın dökerek seviyorum süt tadı almamam gerekiyor. muzlu sütte, muz az olmamalı..benimkisi süt alerjisi ile alakalı mıdır bilemedim sonuçta sütü bir şekide tüketiyorum ve bu her hangi bir sorun yaşatmıyor.

biz içinde süt ve yumurta olan hiç bir şeyi tüketemiyoruz maalesef. peynir yoğurt kek vs... evde 2 çocuk var biri yiyebiliyor öteki yiyemiyor baya zorlanıyoruz ..

oglum neredeyse 9 yasında ve onunda dogumdan ıtıbaren basladı sut,yumurta alerjısı baska seylerede alerjısı vardı onlar gectı ama sut ve yumurta kaldı ek gıdalara basladıktan sonra sıkıntılı gunler basladı tabıı bızım tek sansımız Canada daydık ve orada yogun olan bır rahatsızlık oldugu ıcın alerjılı cocuklara secenek coktu .ıcınde sut ve yumurta olan hıcbırsey yememesı gerekıyordu sızıde sıkıntılı gunler beklıyor malesef cocuk buyudukce yemek ıstıyor okula gıdıyor okul yemeklerı sorun oluyor soya urunlerı hep tukettık tuketıyoruz sya sutu ıcıyor pudıngı yıyor vs..ana okuluna ılk baslaıdıgında yemek lıstesındekı herseyı ıcınde sut ve yumurta olmadan tarıfler yaratıp yapıyordum sımdı artık kendısı bılıyor neyın zararlı oldugunu alerjılı bısey yedıgınde agzının etrafı kızarıyor ,hemen bagısakları etkılenıyor ve ıshal oluyor,bogazı sısıyor gozu kızarıyor vs..

deri testı cok acılı bısey degıl alerjısı oldugu dusunule seylerının aromasını damla seklınce koluna sıkıyorlar sonrasında cok ınce bır ıgneyle uzerıne batırılıyor derı altına gecsın dıye ve beklenıyor arkasından hangısı kızarıp sıserse ona alerjısı oldugu anlasılıyor bıze Canada da bu sekılde yapılmıstı ama Turkıye de prof.dr.Ender Pehlıvanoglu var cok meshur bır doktor nısantasında yerı uzun sure ona gıttık ve son cıkan bır tahlıl vardı kandan bakılan aynı kandan 200 kusur tam hatırlamıyorum alerjene bakılıyor bagdat caddesınde bır laboratuar da yaptırmıstık sızde onu yaptırabılırsınız.gecmıs olsun ve kolay gelsın.

ELA yazdı:
    oglum neredeyse 9 yasında ve onunda dogumdan ıtıbaren basladı sut,yumurta alerjısı baska seylerede alerjısı vardı onlar gectı ama sut ve yumurta kaldı ek gıdalara basladıktan sonra sıkıntılı gunler basladı tabıı bızım tek sansımız Canada daydık ve orada yogun olan bır rahatsızlık oldugu ıcın alerjılı cocuklara secenek coktu .ıcınde sut ve yumurta olan hıcbırsey yememesı gerekıyordu sızıde sıkıntılı gunler beklıyor malesef cocuk buyudukce yemek ıstıyor okula gıdıyor okul yemeklerı sorun oluyor soya urunlerı hep tukettık tuketıyoruz sya sutu ıcıyor pudıngı yıyor vs..ana okuluna ılk baslaıdıgında yemek lıstesındekı herseyı ıcınde sut ve yumurta olmadan tarıfler yaratıp yapıyordum sımdı artık kendısı bılıyor neyın zararlı oldugunu alerjılı bısey yedıgınde agzının etrafı kızarıyor ,hemen bagısakları etkılenıyor ve ıshal oluyor,bogazı sısıyor gozu kızarıyor vs..

deri testı cok acılı bısey degıl alerjısı oldugu dusunule seylerının aromasını damla seklınce koluna sıkıyorlar sonrasında cok ınce bır ıgneyle uzerıne batırılıyor derı altına gecsın dıye ve beklenıyor arkasından hangısı kızarıp sıserse ona alerjısı oldugu anlasılıyor bıze Canada da bu sekılde yapılmıstı ama Turkıye de prof.dr.Ender Pehlıvanoglu var cok meshur bır doktor nısantasında yerı uzun sure ona gıttık ve son cıkan bır tahlıl vardı kandan bakılan aynı kandan 200 kusur tam hatırlamıyorum alerjene bakılıyor bagdat caddesınde bır laboratuar da yaptırmıstık sızde onu yaptırabılırsınız.gecmıs olsun ve kolay gelsın.

bize 5-6 yaşına kadar atlatır demişlerdi ama sizin hala devam ediyormuş demekki daha uzun sürebiliyor anladığım kadarıyla...bizde de deride kızarıklık döküntü olmuyor ama hışıltılı solunum öksürük ve tıkanma oluyor..neler yapıyorsunuz calsium ihtiyacını karşılamak amacı ile bizden daha deneyimlisiniz paylaşırsanız sevinirim. son 1 ay hafatanın 3 günü hastanedeyiz çok atak geçiriyor diyet yaptığımız halde .. başka şeylerede alerjisi olduğu düşünülüyor bizim.

calsium takvıyesı kullanıyorduk artık bısey kullanmıyoruz soya urunlerı kullnıyoruz onlardan alıyor ancak.evet bızede 5-6 yas veya cok uzun yıllar daha surebılır dendı ve duzelmedı .evet sıkı takıp etmek lazım.bız artık eskısı kadar katı degılız herseyıde verıyoruz kendı zaten artık dınlemıyor yıcem dıyor ve yıyor rahatsızlık hıssettıgınde bırakıyor.Boran dada kucukken hırıltılı solunum ve tıkanma oluyordu onlar gectı sıze ısmını yazdıgım doktora goturebılırsınız tabıı ılerleyen zamanla beraber alerjık oksurugumuz olustu o durumlardada kullandıgımız ılaclarımız var.

ama ne bır yumurtanın ne sade yogurdun ne bır bardak sutun tadını bılmıyor ve kesınlıkle denemekte ıstemıyor.