3. Sayfa - Toplam 4 Sayfa var BirinciBirinci 1234 SonuncuSonuncu
Toplam 38 sonuçtan 21 ile 30 arasındakiler gösteriliyor.

Re: Çocuk şart mı?

hayır der tabıı cocuklu evın sesını ,nesesını tadmadıgı ıcın, cocugu olupta 1-2 gunlugune ayrı kalındıgında evın o sıkıcılıgını,sessızlıgını bılmıyor.bugun cok buyuk sanatcılar bıle gecmıslerınde cocuk yapmadıgı ıcın cok pısman bencede en az 1 tane cocuk yapılmalı bır kadının hayattayken yasıyabılecegı cok guzel bır duygu.

simay bazne babannesinde kalır, yada çocuklar erken uyur sessizlik o kadar derindir ki, hem dinleniriz o sessizlikte, hem de iyi ki varlar, ev onlarsız hiç çekilmiyor deriz.. allah yokluklarını göstermesin..

bi hikaye anlatılır ya, 2 aile varmış; biri çok zengin, biri çok fakir..

fakir olanın evinden her gün şen kahkahalar yükselirmiş, zengin olan ın evi de sessiz ve sıkıcıymış..

dayanamyıp adam gidip sormuş, nedir aradaki fark* neden bu kadar şen şakraksınız demiş.

fakir adam, bizim evde altın bir topumuz var, akşam eve gelince karım bana atar, ben ona ; kucaktan kucağa ata ata oynarız o altın topla, bu bizim evimize neşe saçar demiş.

zengin adam hemen gidip altın bir top almış, eşi ile oynamaya başlamışlar ama top ağır, kafa göz yaralanmış.

ertesi gün adam gidip anlatmış olup biteni, fakir adam, altın top dediysem, altın gibi bir evlat demiş.

zengin ailenin çocuğu yokmuş, fakir ailenin çocuğu varmış..

o hesap, bizde de 2 altın top var, dışı sizi yakar, içi bizi..

allah isteyen herkese yaşatsın bu duyguyu, anne olmak çok güzel.

Ruhan_Özgesu yazdı:
    bana göre evlilik=çocuk eğer çocuk olmayacaksa neden evleneyim ki
    Bu cümlenin aynısını eşim kurar.
    Bence şart değil asla, iki insan öncelikli olarak birbirini sevdiği için aynı evde yaşamaya başlar.
    Allah olanlara uzun ömür versin o da ayrı tabii, şimdi haftasonu olup da ufaklığı gönderince ninelere özlüyoruz, ev boş geliyor mesela
    ama çocuk yapmamayı seçip, gezen tozan, karşılıklı anlaşan ve yaşlanan çiftler de biliyorum.

ELA yazdı:
    hayır der tabıı cocuklu evın sesını ,nesesını tadmadıgı ıcın, cocugu olupta 1-2 gunlugune ayrı kalındıgında evın o sıkıcılıgını,sessızlıgını bılmıyor.bugun cok buyuk sanatcılar bıle gecmıslerınde cocuk yapmadıgı ıcın cok pısman bencede en az 1 tane cocuk yapılmalı bır kadının hayattayken yasıyabılecegı cok guzel bır duygu.
    Ben zaten sana hayranım, maaşallah üç miniş..
    Çok da yakışıyor, 4 kardeş gibisiniz.
    Sevgiler.

5. Re: Çocuk şart mı?

Ben çoçuksuz bir evlilik düşünemeyenlerdenim.Allahıma şükür 2 evlat sahibiyim.Onlardan önce daha boş gibiydi hayatım.Onlarla çok değişti.

İstemeyenlerede saygım sonsuz.Herkes bu sorumlulugu alamaz.Çünkü çoçuk büyütmek başlı başına bir iş ve sanat bence.Gerçekten öyle .Çünkü çoçuk her yasında farklı bir varlık.İstekleri,amaçları,duyguları öyle sonsuzzz kiii...

İstemeyen yapmasın.Ama isteyen herkese Allah nasip etsin.

valla ben okulda iken bile ozluyorum kizimi okul bitsede gelse minik kusum diyorum. ve cocuksuz bir evlilik yasam dusunemiyorum. hatta ikinci olsa bir an once cokkkk sevinecegim insallah...

Bence bu tür düşüncesi olanların zaten çocukları olmamaları.
    Düşünsenize çocuklarımız için yaptığımız fedakarlıklar, eşinizle zaman zaman karşıya gelmeleriniz ama sonuçta yine özveriler...Bunu herkes yapamaz ve bu nedenle de olmaması daha iyi.
    Benim tanıştığım tüm çocuk yapmayanların mutlaka anne-babalarının ayrı olması dikkatimi çekti yalnız.
    Belki de çocuğa yazık etmeme veya sevgilerini başka bir canlı ile paylaşmama duygusu yatıyor arkasında bilemiyorum.
    Zaten bir ilişkide iki kişinin beklentisi kendini hemen belli ediyor.

Çocuk yaşamı değiştiriyor.Kökten değiştiriyor.Bebekkenden tutun üniversite bitene dek ilmek ilmek örülen,sabır ve maharet isteyen birşey çocuk yetiştirmek(saldım çayıra modu hariç tabi)

Yapamayacak kişiler edinmesin ama bana kalsa en az 1 çocuk edinilmeli

Tamamen kişilere bağlı bence bu durum .
    Ama ben de şart değil diye düşünüyorum. Çocuk olmadan da ,ilişkiler gayet güzel yürüyebiliyor bence.Önemli olan ilerde pişmanlık duyulup duyulmaması .

Bir arkadaşım yaklaşık 17 yıllık evli .Bir kaç hamileliğini ," Çocuk istemiyoruz ,böyle de mutluyuz "diye düşündükleri için sonlandırdı ve hiç pişmanlık duymadı ,duymayacak ta sanırım. Gördüğüm tek örnek . Çoğunluk pişman oluyor çünkü..

Blog Girişleri
    1

şart degil ama olsa iyi olur

başlıga gore cevap verdim...