1. Sayfa - Toplam 2 Sayfa var 12 SonuncuSonuncu
Toplam 12 sonuçtan 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.

Euro Disney Deneyimlerinizi Paylaşır mısınız?

Arkadaşlar,
    Biz birkaç aile bu yaz çocukları Eurodisney'e götüreceğiz.
    Nerede kaldınız? Paris'te kaldınızsa nerede? Nereleri gezdiniz? Eurodisney gün sayısı yetti mi? Hangi ayda gittiniz iyi miydi?
    Şimdiden bilgileriniz için teşekkürler.

Re: Euro Disney Deneyimlerinizi Paylaşır mısınız?

Geçen ramazan bayramında gitmiştik,biz direk oraya gitmedik amaç orası değildi yani...

9gune 8şehir sığdırdık.O nedenle dl'a girdiğimizde saat 14.00 idi,akşam 11 e dek eğlendiler,çok kalabalıktı,ben hiç sevmem bu tür yerleri,3tane oyuncağa ya bindim ya binmedim,benim en hoşuma giden masal-çizgi film kahramanlarının geçiş töreniydi,tesadüfen o gün o da varmışAma çocuklar için bulunmaz bir eğlence mekanı..Biz leg0land'a da çok kez gittik ama DL çok başka bence,çok daha profesyonel

Bir daha gideceğiz ama bu sefer sabahtan

Tılsım'cığım çok sağol bilgi için.
    Siz hangi Legoland'lere gittiniz ben bu yaz 10 yaşındaki oğlumu Windsor Legoland'e götürdüm ucundan eğlendi ama o adrenalin sevdiği için artık yavan kalır.
    Bu sefer yanımızda 3 tane 10 yaş, 1 tane 9 yaş,1 7 yaş,2 tane 4-5 yaş olacak

Blog Girişleri
    1

MErhaba

Euro Disney'e gidecekseniz 1 veya 2 gece mutlaka kalmalisiniz. MAyis, Haziran, Temmuz ve Agustos aylarinda gidilmesini tavsiye etmem cok kalabalik olur. Nisan ve Eylul aylarinda guzel oluyor, mumkunse hafta arasi gidin.

Biz 2 sene once Kemal' in Nisan tatilinde gittik. Aslinda Paris'e gittik ama bir tam gunu de Disney'e ayirdik. Trenle gectik Disney'e. Cok keyifliydi. Cemile'nin yazdigi gibi sanirim Nisan oldugu icin oyle aman aman bir kalabalik yoktu. Tabii ki sira vardi herseyin onunde fakat yildirici miktarda degildi. Bize daha dogrusu Kemal'e bir tam gun yetti. Kendi adimiza Paris'te kalip gunu birlik gitmekle iyi etmisiz. Siralardan cabuk gecis icin, hala vardir herhalde, bir tur pass card vardi. Onunla onceligin oluyor. Biz kullanmadik. İcerde yeme icme var. Pahalica. Biz iki kisi oldugumuzdan dert etmedim. Ancak kalabalik gidilirse yiyecek icecegin yaninda goturulmesi mantikli olur.

Eylül ve Mayıs aylarında gitmiştik .
    Çok idealdi mevsim olarak .

1.sinde hem paristeki otelde kaldık 3 gün,sonra disneylanda geçtik ordaki otelde 3 gün kaldık .
    digerinde de direkt disneylanddaki otele gittik 3 gün kaldık .

Max.2-3 gün yeterli euro disneyland icin bence.fazlası sıkar.
    Disneylandin içindeki otellerde kalmak daha mantikli .
    Ama pariste'de kalsanız ,zaten hızlı tren var disneylanda.30 dk disneydesiniz.

çok kalabalık oluyor.cocuklara mutlaka puset götürmekte fayda var..turnikelerden sonra yetişkinler ve büyük çocuklar için bile tekerlekli sandalye tarzi bir araba/puset vs var ,ama insanlar daha parkin içine girer girmez anında bitiriyor o arabaları .birşey kalmıyor ...

biz 1.sinde acemiymişiz ,her parkin sirasina gidip kuyruga giriyorduk iceri girebilmek için...
    2.gün anladık ki ,biletle rezervasyon yapılıyor .rezervasyon yapıp,tam saati geldiginde gidip ,rezervasyonlu turnikeden hiç beklemeden geçtik ..(rezervasyonu elinizdeki biletle ,orada bulunan bir makineden kendiniz yapıyorsunuz.bileti okutarak)
    öteki türlü ayaklarımıza kara sular iniyordu .

rostovian yazdı:
    Tılsım'cığım çok sağol bilgi için.
    Siz hangi Legoland'lere gittiniz ben bu yaz 10 yaşındaki oğlumu Windsor Legoland'e götürdüm ucundan eğlendi ama o adrenalin sevdiği için artık yavan kalır.
    Bu sefer yanımızda 3 tane 10 yaş, 1 tane 9 yaş,1 7 yaş,2 tane 4-5 yaş olacak
    Rica ederim..

Biz almnya dakine gidiyoruz,wünzbrg yakınlarında biryerdeydi sanırım.Hatta bu son bayramda yine gittik ama vardığımızda saat 16.00 idi şöyle bir dolaştık,star wrs ın yeni yapılan legoları varmış,onları görmek istemişti çocuklar,bir de gece havai fşek gösterisi yapıldı onu da merak etmiştik,hatta eşime ''abone kartı alın tüm sene ücretsiz girin'' demişler birer de kart aldık,çocuklar artık daha da sık gitmek istiyor ama Tr den sık sık gitmek zor tabi Bu arada biz moviepark a da gitmiştik,orası da güzeldi, gerçi ben ogun çok yorgundum,çok gezemeden karavana geri dönmüştüm,oranın tadını çok çıkaramamıştım

LEgland lego hevesi olan çocuklar için daha öncelikli geliyor olabilir,10 yaş sıkıldı deişsin ya haklı olabilirsin yani,gidince bolbol da alışveriş yapılıyor,bizimkiler kutuların dışında en çok yedek parça alıyorlar çünkü başka yerde o kadar çeşitli yedek parça bulamıyorlar..o nedenle bizde leglan ın yeri ayrı

merhaba
    bız daha yenı gıttık dısneylan a, 3 kasımda ordaydık. tavsıyem en az 2 gun ayırmanız cocugunuz zaten buyuk butun aktıvıtelere katılabılıyor. bızıım gıttıgımız tarıhte cok kalabalık degıldı yaz mevsımınde gıdenlere gore cok sıra beklemedık, en fazla 45 dak bekledık yazın cok kalabalık oluyo ve zamanınızın cogu kuyruklarda gecıyor. fast pass dıye bır uygulama var bınecegınız saatı randevuluyorsunuz ama butun aktıvıtelerde yok maalesef. kalınacak yere gelınce dısneyland cıvarında partner oteller var bız kyrıad hotel de kaldık ve cok memnun ayrıldık. bu otellerden dısneylanda 20 dk arayla servısler var. aklıma bunlar geldı,sormak ıstedıgınız bırsey olursa cevaplayabılırım
    cok egleneceksınız

merhaba , benim bir kac sorum var yardimci olursaniz sevinirim.
    1) Eurodisneyin icindeki disindaki oteller arasinda ne fark var ? cok fiyat farki var bariz gozuken. ama disindaki otellerde kalinca git gel zor olur mu ?
    2) disney kahramanlari ile yemek yemenin maliyeti ve rezervasyonu ne kadar oluyor ?
    3) pass card uygulamasi supermis. keske butun yerlerde gecerli olsaymis.
    4) benim kizin 7 yasinda olacak puset almak gerekir mi yanimiza ? yorgunluk cok oluyor mu ?

tskler

serpilgenc yazdı:
    merhaba
    bız daha yenı gıttık dısneylan a, 3 kasımda ordaydık. tavsıyem en az 2 gun ayırmanız cocugunuz zaten buyuk butun aktıvıtelere katılabılıyor. bızıım gıttıgımız tarıhte cok kalabalık degıldı yaz mevsımınde gıdenlere gore cok sıra beklemedık, en fazla 45 dak bekledık yazın cok kalabalık oluyo ve zamanınızın cogu kuyruklarda gecıyor. fast pass dıye bır uygulama var bınecegınız saatı randevuluyorsunuz ama butun aktıvıtelerde yok maalesef. kalınacak yere gelınce dısneyland cıvarında partner oteller var bız kyrıad hotel de kaldık ve cok memnun ayrıldık. bu otellerden dısneylanda 20 dk arayla servısler var. aklıma bunlar geldı,sormak ıstedıgınız bırsey olursa cevaplayabılırım
    cok egleneceksınız

Bilgiler mükemmel.Hepinize teşekkürler.
    Serpil'ciğim kaldığınız otellerin ismini de yazabilir misin?
    Eylül'e ben de katılıyorum. Ben eşim ve oğlumu "baba-oğul" gezisi olarak tam 7Eylül'den önce 7 yaşına girmeden göndermiştim böylece ona bedava idi 15. yıl şerefine 1 gece bedava promosyonu vardı.
    eşim Paris'te kalmak istemediği için direkt Euro Disney içindeki 3 yıldızlı Santa Fe içinde kaldılar.Çok memnun kaldılar, herşey çocuklara göreymiş.
    Arkadaşlarım partner olan dışındaki başla bir otelde kalmış ve diğerinde olduğu gibi sürekli transfer otobüsleri var o yüzden farkı yaratan fiyat ve çocukların tavrı.
    Tabi boyundan dolayı binemedikleri vardı. Şimdi onlara binmeyi planlıyor. Şu anda 151 oldu ama tek başına binmesine izin verirler mi bilmiyorum. Fast pass mükemmel bir şey diğer parklarda da mevcut almadan mümkün değil sıralarda saatlerce beklemek.
    Puset konusu ise beni düşündürüyor sabahın köründe orada olmak lazım