1. Sayfa - Toplam 2 Sayfa var 12 SonuncuSonuncu
Toplam 17 sonuçtan 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.

marka tavsiyesi rica ediyorum

herkese merhaba arkadaşlar, mutfak eşyalarımda yenilemeye gitmem gerek.sizin memnun olduğunuz ya da şimdi alsam bunu alırım diyeceğiniz ürünleri merak ediyorum.hadi bi yardım edin,yavaş yavaş eksiklerimi tamamlamam gerek,hepsini birden almaktansa şimdiden parça parça alıyım,yaza hazır olsunlar.
    1.si düdüklü tencere tef.l mi fis.ler mi
    2.çelik tencere seti
    3.teflon set ya da onun yerini tutacak seramik vs.
    4.mikser,blender.. güzel bişey olursa komple mutfak ıvır zıvırı olarak set halinde alabilirim,aynı renk aynı marka takım olacak şekilde
    5.ya bi de nevresim seti ailecek yenilenecek hangi marka beni üzmez?

Re: marka tavsiyesi rica ediyorum

1.Bende Tefal üstten basmalı vardı anneme verdim Fissler aldım. Memnunum ama 3 sene içinde lastiği yıprandı.
    Şİmdi alsam yine Fissler alırım herhalde.
    2. Çelik tencere seti Ben de WMF, Bodum ve Korkmaz ve 1-2 tane de Ikea var. Senelerce kullanacak olan boylarını set halinde kaliteli almanda fayda var. Eğer kampanyadan yakalarsan Jumbo, Cem de alabilirsin.
    3. Teflon Tefal yeni serisi var. Sadece ben Teflonu 2 boy tava ve pilav tenceresi (bizde pilavı eşim yapar, onun tenceresi)olarak kullanıyorum sadece.
    4. Blender Krups (gourmet chef serisi, cam kaseli olan), el mikseri , Kettle ve ekmek kızartma makinesi Philips, siyah seri. Kettle su derece ayarlı mükemmel alacaksan bu tür bir kettle al. Ek.Kız. makinesi bir tarafı ısıtmıyor kesin bakıcı içine bıçak soktuğu için olsa gerek Tost mak. Philips Cucina 3 in 1 (waffle gözü de var ama biz hep üşenmekten çizgili kısmını kullanıyoruz)memnunum ama basit bir şey almak her zaman daha iyi.
    Kıyma makinem Moulinex, meyve sıkacağım Philips . Yalnız meyve sıkacağı çok teferruatlı olduğu için iş temizlemeye gelince ağlamak istiyorum.
    Minik parçalayıcım moulinex, kek mikserim Bosch.
    Ben bazıl şeyleri ekstra yazdım sanıyorum ama Philips siyah seri set almak için güzel bir kombin.
    5. Ben son zamanlarda Sarar Ev nevresimler aldım çünkü antibakteryal ve güzel desenleri vardı. Kızıma ve oğluma ekstra Özdilek'ten Dora ve yarış arabası serisini aldım.

çok çok teşekkür ederim detaylı cevap için
    ekstra yazmanız daha iyi olmuş zira kettle vs. sormayı unutmuşum.
    düdüklü tencerede her iki markayı kullanıp kıyaslama yapmanız benim için çok iyi oldu.
    şimdi netten philipsleri bi inceleyim.

Çoookk kötü tefal tecrübelerim oldu, Fisslerim beni hiç üzmedi. Taşı koysam çorba yapıyor, o derece memnunum. Diğerlerini bilmem ama düdüklüde tavsiyem Fissler.

Haa bir de markadan bağımsız tavsiye. tencere takımı alırken, metal sapların asla ısınmayacağını söyleyen tüm satış görevlilerinin başına tavayla vurup kaçın

Inci&Deniz yazdı:
    Çoookk kötü tefal tecrübelerim oldu, Fisslerim beni hiç üzmedi. Taşı koysam çorba yapıyor, o derece memnunum. Diğerlerini bilmem ama düdüklüde tavsiyem Fissler.

Haa bir de markadan bağımsız tavsiye. tencere takımı alırken, metal sapların asla ısınmayacağını söyleyen tüm satış görevlilerinin başına tavayla vurup kaçın
    :lough:
    ay evet, ayni sey, caydanlik ve cezve saplari konusunda beni ikna eden satis gor. icin de gecerli olsun

Inci&Deniz yazdı:
    :lough: :lough:

alemsin inci!

katılıyorum sana!

Ya madem iyi ev aletlerini konuşuyoruz. Ben zamanında Jumbo'nun 3'lü cezve setini almıştım. Ama ağızları akıtıyor.
    O yüzden de evlere böldüm hiç pişman değilim.
    Ama şimdi güzel bir set istiyorum.
    Hiç akıtmayan bildiğiniz bir marka varsa onu da ekler misiniz?

http://www.beyazesyamerkezi.com/_6661.html?ref=akakce&v=1.6#0
    bu kettle gördüm bugün çok sevimliydi.
    bu markayı kullanan memnun kalan oldumu acaba arkadaşlar?

Morphy Richards iyi bir ingiliz markası. Bende çok eskiden 1-2 ürünü vardı ve sorunsuz kullandım.
    Rezizstansı gömülü tip olmasına dikkat et bu arada.

1. bende tefal multicook var,yanlış hatırlamıyosam geçen yıl 500 tl verip aldım, ama verdiğim paraya cidden yanıyorum, hiç memnun değilim, hiç. Üzerinde neyin ne kadar zamanda pişeceğine ilişkin ibareler var, 10 dakika yazan besini ben 50 dakikadan önce pişiremiyorum. Kafama yanıyorum fissler almadığım için. kayınvalidem herhalde b 20 yıldır aynı fissler düdüklüsünü kullanıyor, taş çatlasa 10 dakikada kuru fasülye pişiriyor.

2. mutfak ev aletlerinde braun ve moulinex tavsiye ederim kesinlikle.

3. tencere takımı konusunda bişey diyemicem, evdekiler çeyizimden ve memnun değilim, yenisini almak için bakınıyorum, bu forum bana da iyi gelecek.