1. Sayfa - Toplam 2 Sayfa var 12 SonuncuSonuncu
Toplam 14 sonuçtan 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.

Siz olsaydınız ne yapardınız?

Herkese Merhaba;
    Özel bir şirkette sekreterlik ve ön muhasebe işiyle uğraşmaktayım.Bu şirkete gireli 9 ay oldu.Gazetede ilanıyla bu işi buldum.Şirket sahibiyle hiçbir sıkındım yok.fakat bayan şirket müdürü insanın müşterinin yanında aşalayan,sürekli herşeye karışan,kibirli,kaprisli bir bayan.Benden önce kimse bu müdürün kahrını çekmemiş çoğu kavga ederek ayrılmış.Piskolojim iyice bozuldu.Dengemi bozdu.Nasıl davramsam bilemiyorum. işten ayrılmak istiyorum.Bazen kapıyı vurup çık git diyorum.Çekilecek bir kişi değil.Fakat eşimin işleri iyi gitmiyor.Ben destek olmasam zor geçiniyoruz.Bundan dolayı iş bulmadan ayrılamıyorum.Birkaç yere başvurdum ama cevap gelmedi.Ama ruh sağlığım bozuldu çok olsa diyorum 2-3 ay işsiz kalırım ama kafam rahat diyorum.İş görüşemelerine giderken bile zor izin alıyorum yalan atıyorum.çıkacağımı bilmiyor çünkü.Gece çoçuğum hastalanıyor arıyorum sabah doktora götüreceğim biraz geç gelebilirmiyim diyorum,izin istiyorum.Sende çok emri vaki yapıyorsun babası yokmu o ilgilensin diyor.Ateşli çoçuğum.Onun için bile izin alamıyorum Düşünün yani.Siz olsanız ne yapardınız?

2. Re: Siz olsaydınız ne yapardınız?

başka bir iş arardım

Re: Siz olsaydınız ne yapardınız?

İş başvurularınızı yapın ve hiç bir şekilde izin alamadığınızı anlatın.İş saatleri dışında ve Cumartesi günü görüşebileceğinizi belirtin.Bir çok yer bu durumu anlayışla karşılayacaktır.
    Hatta ön görüşmeyi telefonda yapmak isteyin.Eşinizin durumu iyi değilken mümkünse işsiz kalmamaya çalışın.Hayırlısı olsun.

Bence işini bul ve ayrıl. Anladığım kadarı ile şu an çalıştığın yer eleman sirkülasyonuna alışkın bir yer ve ayrılman onları etkilemeyecek ama iş bulmadan çıkarsan senin stresin değişmeyecek sadece nedeni değişecek. Amacına odaklan , engellere kafayı çok takmamaya çalış.

Stresini azaltmak için 6 ay sonra bu günler için neler düşünürdün diye hayal et. Geçici bir dönemde olduğu bil ve en az zararla dönemi kapatmanın elinde olduğunu fark et. Hele iş bulduktan sonra nasıl istifa edeceğin ile ilgili planlar yapmak seni çok rahatlatacaktır.

Çocuk konusu hepimizin yumuşak karnı hele hasta olduklarında , eşinden desteğini artırmasını isteyebilirmisin bilmiyorum ama olabilirse sen daha rahatlarsın.

İyi şanslar

Ben bankada çalışıyorum,"kurumsal" işyeri tabiii ama malesef çalışma koşulları sizin yazdığınızdan pek farklı değil..Müdürler yönetmenleri,yönetmenler yetkilileri,yetkililer asistanları,asistanlar çaycıları aşağılar..Müşteri dersen ortam,koşul ve statü ayrımı yapmaksızın içindeki safranı kusar..Akşam 18.00 de biten mesaiye inat 20.00 den önce çıkılmaz(ayda en az 2 kez haftasonu da çalışılır)..Fazla çalıştıkların hiçbirzaman "fazla" değildir ama ölüm döşeğinde değilsen işe gelmelisin..Yoksa düşük performans notuyla ödüllendirilirsin.."çocuğum ateşli,hasta" asla bir mazeret değildir..Çocuğunuz zatüree olup hastanede yatarken bile "bıdıbıdı firmasının mali analizi ne aşamadaydı,bugün tamamlar mısın" talepleriyle karşılaşabilirsin..İzne çıkış günün son gün belli olur,valizlerin hazırken "ama bütçe toplantısı koymuşlar,izne çıkamazsın" diye hönkürebilirler,otel parası,uçak parası yanar,çocuğunun hayalkırıklığına isepahabiçilemez ama önemli değildir hiç bunlar..
    Velsahıl, ne iş yapıyorsunuz bilmiyorum ama ben bu ülkenin en büyük bankalarından birinde "köle"yim..Meslek değiştirecekseniz bankacı olmayın derim..

Tipik bir mobbing vakası gibi geldi bana
    Başbakanlık geçenlerde bir genelde yayınlamıştı bu konuda, bir de telefon numarası hatırlıyorum. Bulursam eklerim...

http://www.resmigazete.gov.tr/main.aspx?home=http://www.resmigazete.gov.tr/eskiler/2011/03/20110319.htm&main=http://www.resmigazete.gov.tr/eskiler/2011/03/20110319.htm

Şartlarınız ne kötüymüş. Aldığınız ücret değiyordur umarım.

kobipaşa yazdı:
    Ben bankada çalışıyorum,"kurumsal" işyeri tabiii ama malesef çalışma koşulları sizin yazdığınızdan pek farklı değil..Müdürler yönetmenleri,yönetmenler yetkilileri,yetkililer asistanları,asistanlar çaycıları aşağılar..Müşteri dersen ortam,koşul ve statü ayrımı yapmaksızın içindeki safranı kusar..Akşam 18.00 de biten mesaiye inat 20.00 den önce çıkılmaz(ayda en az 2 kez haftasonu da çalışılır)..Fazla çalıştıkların hiçbirzaman "fazla" değildir ama ölüm döşeğinde değilsen işe gelmelisin..Yoksa düşük performans notuyla ödüllendirilirsin.."çocuğum ateşli,hasta" asla bir mazeret değildir..Çocuğunuz zatüree olup hastanede yatarken bile "bıdıbıdı firmasının mali analizi ne aşamadaydı,bugün tamamlar mısın" talepleriyle karşılaşabilirsin..İzne çıkış günün son gün belli olur,valizlerin hazırken "ama bütçe toplantısı koymuşlar,izne çıkamazsın" diye hönkürebilirler,otel parası,uçak parası yanar,çocuğunun hayalkırıklığına isepahabiçilemez ama önemli değildir hiç bunlar..
    Velsahıl, ne iş yapıyorsunuz bilmiyorum ama ben bu ülkenin en büyük bankalarından birinde "köle"yim..Meslek değiştirecekseniz bankacı olmayın derim..

Aşağılama mobbing'e giriyor. Müdürün böyle bir hakkı yok. Eğer her durumda çıkmayı göze aldıysanız, önce müdür ile konuşun. Göze aldıysanız diyorum çünkü maalesef Türk şirketlerinde neyin nasıl olacağı belli olmuyor. Ben size rasyonel tavsiyelerde bulunacağım ve fakat pekçok firmada hiçbir şey rasyonel değil...Sıkıntılarınızı -aşağılama dahil olmak üzere- dile getirin. Ve net bir şekilde yaptığının mobbing'e girdiğini de söyleyin. Tarif ettiğiniz kişilik maalesef kendisiyle derdi olan mutsuz bir tipleme ve onlardan çok var. En kötüsü de yönetici olmaları.

Yanısıra madem ki şirket sahibiyle sıkıntınız yok, gidip onula da konuşun. Yani olayı biraz köpürtün. Eğer dediğiniz gibiyse yani sizden önce kimse dayanamadıysa zaten birilerinin hafiften kulağına gitmiştir. Sadece direkt konuşma yapılmadığı için patronlar da idare edebildikleri kadar ediyorlardır. Başka bir deyişle ağlamayan bebeğe emzik yok durumu.

Sizi işe bu müdür mü aldı bilmiyorum, şayet o almadıysa, her kim işe alımı yaptıysa gidip onula da konuşun.

Tüm bu konuşmaları üslubunuzu hiç bozmadan yapmalısınız. Ve yaptığınız konuşmanın sonunda şu çıkmalı "Ben bu şirketi seviyorum ve burada çalışmak, bu şirkete daha da faydalı olmak istiyorum. Ancak şu şu sebeplerden dolayı arzu ettiğim performansı gösteremiyorum. Artı olarak yapılanlardan kişisel olarak çok rahatsızım. Zira yapılanlar profesyonel boyutu geçerek kişisel olmaya başladı ki bu da iş kanununa aykırıdır -mobbing-"

Bu arada iş bakmaya devam edin.

işe şirket müdürü aldı.Padronla birkaç defa konuşmaya çalıştım fakat bayan şirket müdürüne toz kondurmuyor.15 senelik ustaları var yanında çalışan onlara bile şirket müdürü X ne derse o kalacak diyor.Padronun yeri geliyor kendi bile çekiniyor.

kobipaşa yazdı:
    Müdürler yönetmenleri,yönetmenler yetkilileri,yetkililer asistanları,asistanlar çaycıları aşağılar..Müşteri dersen ortam,koşul ve statü ayrımı yapmaksızın içindeki safranı kusar..

Ne tuhaf

Gücü gücü yetene