1. Sayfa - Toplam 2 Sayfa var 12 SonuncuSonuncu
Toplam 16 sonuçtan 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.

14 ocakta TUDEM sınavı var..

ruhan arkadaşımız rica etmişti tarihi bildirmem için.
    buraya yazayım dedim, belki çocuklarını bu sınava sokmak istersiniz.

Re: 4 ocakta TUDEM sınavı var..

Şimdi Tudem Bursa dershanesi aradım, bilgi aldım.

Sınav Tarihi : 14 Ocak 2012 Cumartesi
    Son Başvuru Tarihi : 04 Ocak 2012
    Sınav Ücreti : 15,00.-TL

Sormak istediğim birşey var, biz ilköğretim 4.sınıf öğrencisiyiz, bu yönlendirme sınavının çocuklara ne gibi faydası oluyor??????
    Sınavdaki amaç ne?????

Sorularıma cevap verecek arkadaş yok mu??????

2-3 defa girdi benim kız daha küçükken sınavlarına. bir defa çok izdiham oluyor, yazık çocuklara. çıkarken hele..
    türkiye genelinde çocuğun durumunu değerlendirmek amaçlı güzel bir sınav bence ama sorular epey zor, moralleri bozulmasın sonra..

Ben geçen sene Mert'i sınava yazdırmak istedim öğretmenimiz daha çok erken 4.sınıfta itibaren dedi, bakalım bu akşam öğretmenizi arayıp görüşeceğim ne diyecek.....

Cemile_Çam yazdı:
    Cemile'ciğim,
    Bu sınavlar çocuklar için deneyim oluyor öncelikle. Sen çocuğunu görüyorsun heyecanlanıyor mu, sınav sırasında tuvaleti mi geliyor, nasıl işaretleyeceğini mi bilmiyor , susuyor mu vs.
    Sınavda getirecekleri hatırlamayı öğreniyorsun, kalemler, silgi ve su , kimlik kartı.
    Sonra testte nasıl soruyorlar, nasıl işaretleniyor, sorular zor mu , hangi konuları eksik kalmış onu görüyorsun.
    Biliyorsun bunlarda 3 yanlış bir doğruyu götürüyor , bumantığı öğreniyor.
    4'ten itibaren ne kadar çok sokarsan bunu kanıksar en azından ve sen de çocuğunu tanırsın, eğer fazla heyacan yapıyorsa ona göre pedagojik tedbirler alırsın vs.
    Bence bunu öğretmene bile sormana gerek yok.Soruları sınav bitiminde veriyorlar böylece evde de çözebilirsiniz.
    Sınavdan yarım saat önce orada olmaya çalışın, okulun giriş kapısına denk gelen sokağın araba trafiği bakımından pazar bile olsa felaket olacağını unutmayın.
    Şİmdiden başarılar.

rostovian yazdı:
    Cemile_Çam yazdı:
    Cemile'ciğim,
    Bu sınavlar çocuklar için deneyim oluyor öncelikle. Sen çocuğunu görüyorsun heyecanlanıyor mu, sınav sırasında tuvaleti mi geliyor, nasıl işaretleyeceğini mi bilmiyor , susuyor mu vs.
    Sınavda getirecekleri hatırlamayı öğreniyorsun, kalemler, silgi ve su , kimlik kartı.
    Sonra testte nasıl soruyorlar, nasıl işaretleniyor, sorular zor mu , hangi konuları eksik kalmış onu görüyorsun.
    Biliyorsun bunlarda 3 yanlış bir doğruyu götürüyor , bumantığı öğreniyor.
    4'ten itibaren ne kadar çok sokarsan bunu kanıksar en azından ve sen de çocuğunu tanırsın, eğer fazla heyacan yapıyorsa ona göre pedagojik tedbirler alırsın vs.
    Bence bunu öğretmene bile sormana gerek yok.Soruları sınav bitiminde veriyorlar böylece evde de çözebilirsiniz.
    Sınavdan yarım saat önce orada olmaya çalışın, okulun giriş kapısına denk gelen sokağın araba trafiği bakımından pazar bile olsa felaket olacağını unutmayın.
    Şİmdiden başarılar.
    Bilgiler teşekkür ederim canım....

Cemile, aynen Meriç arkadaşımızın söylediği nedenlerden soktum ben de geçen sene oğlumu. Okulunda test yöntemini görmüyorlar, bu yöntemle soru çözsün,kaydırmadan işaretlemeyi öğrensin, sınav psikolojisine alışsın, değişik soru çeşitlerini görsündü benim amacım. Eğer isterse bu sene de girecek bakalım.

Ama ben Türkiye sıralamasındaki yeri filan falana katılmıyorum. Sınava giren çocuk sayısı kısıtlı, hele ki ilerleyen sınıflarda soruların zorluğunu gördükçe daha az öğrenci giriyor.

bizim sınıfımız 1. sınıftan bu yana SBS adı altında giriyorlar. yine kimlik numarası vs. kodluyorlar. kaydırma yapan çocuklarımız oluyordu, bilmediği soruyu boş bırakmak yerine işaretleyen çocuklarımız oluyordu ama bunu zaman içinde öğrendiler, şimdi daha rahatlar. ben kendi adıma çok faydalı buluyorum. bizimkiler hep sınıfta giriyorlardı, ilk kez başka bir okulda girecekler, bununda farkını görsün istiyorum.

[quote]
    ---ebru--- yazdı:
    Ama ben Türkiye sıralamasındaki yeri filan falana katılmıyorum. Sınava giren çocuk sayısı kısıtlı, hele ki ilerleyen sınıflarda soruların zorluğunu gördükçe daha az öğrenci giriyor.

Ebru'ya kesinlikle katılıyorum. Bu kesinlikle istatistik olamaz. Çünkü katılımcı sayısı belki normal SBS'nin belki % 20'si. Ayrıca çocuklar her sene değişiyorlar, kendilerini geliştiriyorlar veya allah korusun farklı bir psikolojiye bürünüyorlar. Açıkcası ben 1. sınıftan da sokmazdım çok erken gibi geldi. Çünkü okula yeni başlayan bir çocuğun okul etiğini alması ilk 3 sene içinde oluyor. Zaten kendi kendine ders çalışma, okul-öğretmen-diğer öğrenciler ile ilişkiler, disiplin vs. gibi şeylerı bu 3 senede oturtuyorlar. Belki 3 itibarı ile daha bilinçli olur diye düşünüyorum.
    Bu sınavı korkma, kızma gibi kriter almayın ama tabi çocuğun yaptığı her işi en azından ciddiye alması konusunda hassas davranmasını da tembihleyin.