1. Sayfa - Toplam 4 Sayfa var 123 ... SonuncuSonuncu
Toplam 34 sonuçtan 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.

kendimi kisirlastirmayi düsünüyorum nedersiniz???

merhaba arkadaslar konuya hemen basliyayim
    32 yasindayim 29 yasinda oglumu dogurdum ve baska cocuk aslada düsünmüyordum buna(ekonomik nedenler ,esimin benden 20 yas büyük ve kalp hastasi olmasi ona bisi olursa gibi aptalca korkularim,ve yurt disinda yasiyor olmamiz burada en fazla 10 sene daha kaliriz gibi bir öngörüm var esim yikilana kadar calisacagiz sonrada bu kadar calismanin ödülü memleketime dönüp ayaklarimi uzatacagim diyor bana göre hava hos o 65 olsa ben 45 olucam ama iste ne bileyim bir yigin vesveselerim var)bunlari bahane edip sadece tek cocukta kalmakti fikrim herseyin negatif gitmesi halinde hic bir zorlugu olmazdi canta gibi tasinir ´tek cocuk derdim.ama dogum kontrol yöntemlerinin hic biri malesef benim allerjik bunyeme uymadi .spiral denedim 3 ay boyunca tek bir gün aksamadan kanama cektim .simdi hap kullaniyorum bu kacinci marka hepsi migrenimi azdirdi .doktorun dedigi yan tesiri olmayan bisi yok bende her ay bu tarz sorunlari yasmaktan biktim birde allerji ilaclarimi belli mevsimlerde kullanmam gerekli kisacasi
    her seyi göze alip ikinci bebegi sezeryanla dogurup tüplerimi baglatmayi düsünüyorum .henüz bu fikrimi kimseye acmadim ilk defa sizlerle paylasiyorum bu konuda hic bir fikrim yok bu deneyimi fiziksel olarak yasamis yada yasamamis bütün arkadaslarin yorumuna ihtiyacim var saygilarimla

Re: kendimi kisirlastirmayi düsünüyorum nedersiniz???

Ne diyim zor bir karar. Bu kararı da ancak sen verebilirsin! Yeter ki sonradan pişman olmayacağın bir sonuç olsun.
    Kolay gelsin....

3. Re: kendimi kisirlastirmayi düsünüyorum nedersiniz???

tüpleri tek baglatmanin sebebi eger hamile kalmamaksa beyin korunma yöntemi arastiabilir madem hayat müsterek birazda fedakarligi o yapsin cocuk olmayacak yasa geldigindede yine baglatabilirsin

acikcasi bebegim olabilecegi sürece bebek istemesemde tüplerimi baglatmazdim
    yinede karar senin

merhaba

bence bu senin en dogal hakkin,
    istedigin karari verecek yastasin ve olgunluktasin... esinde seni destekliyorsa bence en dogru karari veriyorsun.
    2. bebekten sonra kendini kisirlastirabilirsin cünkp bende böyle düsünce icerisindeyim.
    kendi tecrübem yok ancak arkadasim 3. cocugundan sonra yumurtaliklarini baglatmis ve simdi cok memnun.
    yanliz Avrupa da 30 yasindan önce bu islemi yapmak istemiyorlar, ama senin yasinda öyle bir sorun yok.!

selamlar

Evet, karar senin. Fakat Hülya doğru söylüyor. llle de kadınlar korunacak diye bir zorunluluk yok ki!!! Durumun ortada, bence eşin korunabilir.

Sevgilerimle,

merhaba canım yorum yapmadan önce sadece 2 örnek vereceğim.yorumu sana kalmış.

1.=gecen hafta yanılmıyorsam haberlerde bir anne 3 cocuğunu birden kaybetmiş ve ağlıyordu.ama yeni bir bebek 3 cocugu geri getirmesede az da olsa boşluğu doldurabilecek.şansı hala var.....
    2.=2 ay önce başka bir sitede bir arkadaş 2 yaşındaki bebeğini balkondan düşmesi sonucu kaybetti,ve 1 ay sonra 2.hamile kaldı fakat son aldığım habere göre üzüntüden diğerinide kaybetmiş galiba.ama hala sansı var başka bir bebk için.

yorum senin

Merhaba canım

ben ikinci çocugumu sırf bu nedenle sezaryan yaptım.Kesin kararlıydım bağlatacaktım hem yaşım,hem kilom çok zor bir hamilelik geçirttirdi bana hemde korunmak çok zor oldugu için böyle bir karar almıştım.Bu karar eşimle ortak kararımızdır.Hatta doktorumuza danıştık o ben olsam baglatırdım ama bir hastam baglattıktan sonra boşandı ve ikinci eşide çocuk istedi diyerek örnek verdi.vs vs

Kısacası baglattım ve çok rahat ettim hatta ettik.Eşimde bende geçen gün konuştuk iyi ki de bu kararı vermisiz dedik.Çünkü kaza bile olsa asla çocuk aldıramam

8. Re: kendimi kisirlastirmayi düsünüyorum nedersiniz???

Yaşamın neler hgetireceği belli olmuyor, ben asla yaptırmam böyle bir şey. Bu sorun ikinizin de sorunu. Biraz da eşin korunsun.

çok mantıklı....

bir arkadaşım da 2. bebişten sonra aynı yöntemi uyguladı. gayet memnun. bence mantıklı bir yöntem... yan etkisi de yok doktorumun anlattığına göre... ben danıştım bu konuda da... zaten sezaryenden sonra kapatmadan 10 dakikasını alıyormuş doktorun. neden olmasın.
    bu arada ne olur eşini ve kendini de çok germe. sağlığına dikkat etsin. ihmale gelmez... en önemli şey hayatta sağlık. o olmadan olmuyor....
    sevgiler,

10. Re: kendimi kisirlastirmayi düsünüyorum nedersiniz???

Hülya ve nurk söylenebilecek en doğru cümleleri kurmuşlar.Tabi karar senin canım.Unutma zamanın ne göstereceği belli olmaz bir uzmanlada görüş tüpleri bağlattıktan sonra pişman olacağın bişeyler olmasın.