1. Sayfa - Toplam 2 Sayfa var 12 SonuncuSonuncu
Toplam 11 sonuçtan 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.

Hybrid View

Çocuğum kendi odasında uyumuyor.

Oğlum Ege şu an 3,5 yaşında, doğduğundan beri hep odasında uyumaya alıştırdık, nadiren yanımızda yatıyordu (ateşliyken vs), ancak yılbaşından beri yanımızda uyumaya çok alıştı. Bir türlü kendi odasında uyumaya ikna edemiyoruz?
    Bazen dalınca götürüyoruz, ancak bir süre sonra uyanıp bizi çağırıyor.

Tekrar odasında uyumaya nasıl alıştıra biliriz? eğer siz de benzer bir tecrübe yaşadıysanız lütfen akıl verin.

Sevgiler.

2. Re: Çocuğum kendi odasında uyumuyor.

Ceykan da 8 ayliktan sonra kendi odasi oldu ve 3 yasina 2,5 yasina kadar odasinda yalniz uyudu
    yatagindan parmakliklari cikarinca arada bir uyaninca geliyordu yanimiza farkina bile varmiyordum sokulup yatiyordu ortaya
    simdi ise sadece gece tualete kalkinca geliyor 5 gibi onuda hafta da belki iki defa
    ama kesinlikle uykuya kendi odasinda dalmasi gerektigini biliyor
    zorlamadi
    belki uyuyana kadar odasinda uzanmaniz ise yarayabilir

teşekkür

Merhaba,

biz ilk başlarda uyuyana kadar yanında yatmayı denedik. Ama, devamlı ya su istiyor, ya acıktım deyip gecenin bir vakti yemek ısıttırıyor, yani uyumamak için elinden geleni yapıyor. Hatta bir ara yatağında onunla bereber bile yattım. Ama, karı-koca çalışıyoruz ve ikimizin de akşam dayanacak gücü kalmıyor, bizim yanımıza alınca hemen uyuduğundan yelkenleri çabuk indiriyoruz.

Re: Çocuğum kendi odasında uyumuyor.

İlk başlı gördüğümde, bırak uyumasın, çocuk nerde istiyorsa orda uyusun dedim ama, sizin odada uyuyormuş, şimdi durum değişti

Belki kitap okuyarak kendi odasında uyutabilirsin. Veya yanınıza geldiğinde alıp yatağına götürmek, niye kendi odasında yatması gerektiğini izah etmek, uyuyana kadar yanında olmak, neden kendi odasında uyumak istemediğini anlamaya çalışmak, vs...

Tecrübem olmadığı için paylaşamayacağım. Ama eşim ve ben de Kaan bir gün bizimle uyusa diye bakıyoruz. Daha bebekliğinden beri şööleee koynumuza alıp yatamadık. Bizim yatağımızı hiç istemedi. anırım bebekliğinde hiç yanımıza almadığımızdan ve 4,5 aylık iken odasında yatmaya başlamasından kaynaklanıyor.

Bakalım diğer arkadaşların görüşleri ne, ben de takip edeyim, ,ilerde lazım olabilir

keşke Kaan gibi olsa.

Ege özellikle bana çok düşkün, yatakta çok sıkıştırıyor, bazen daracık yerde kıpırdamadan yatmak zorunda kalıyorum. Keşke Kaan gibi olsa. Bir şeye alıştımı vazgeçmek istemiyor, örneğin hala kışlık botlarını giymek istiyor. Bizim yanımızda yatmasıda sanırım bir alışkanllığı oldu. Ama kendi odasında uyumasını çok istiyoruz. Yanında yatsak bile gece yarısına kadar uyumayıp bizi de ayakta tutuyor.

ilginize teşekkürler

6. Re: Çocuğum kendi odasında uyumuyor.

ben Hande de yasadim e hala da zaman zaman yasariz.ama bikmadan cozum yollari arastiriyorum ve basariya ulasiyorum.
    Biraz sabir ve istekle bu isi cozebilirsiniz..
    Belliki gun icinde sizinle birlikte olamadigi icin acisini gece cikartiyor yumurcak.
    Ilk olarak gece her istediginin olmayacagini anlatmalisiniz.Su icmek neyse de, Yemek isittirmak gibi.
    Gece uyandigi zaman oturup o saatte konusun onunla...Anne ve babanin calistigini ,uyumasi gerektigini,sizden ayri yatmasi gerektigini, eger uyanamazsaniz isten atilacaginizi,vs.
    her zaman yaninizda uyumanin dogru olmadigini anlatin..Bu yatak anneye babaya gore yapilmis senin yatagin sana gore ,ama senin bize ihtiyacin oldugu zaman bin hemen yaninda olacagiz merak etme gibi..
    Umarim sonuca ulasdirsiniz..Kolay gelsin..

teşekkür

umarım başarılı oluruz.

yemek ısıttırmakla kalmıyor birkaç kez patates bile kızarttırdı.

ilgine teşekkür ederim

Aynı sorunu biz de iki sene kadar yaşadık.
    Dediğin gibi biz de çalışan insanlar olduğumuz için yelkenleri ya çabuk suya indiriyorduk ya da sinir harbinden hem oğlum hem de biz zararlı çıkıyorduk. Ancak bir zaman sonra yeni bebek geleceği için artık bu sorunu bebek gelmeden çözmek kaçınılmaz oldu.

Oğluma onun istediği gibi bir oda yapmaya karar verdim. Duvarların rengini ona seçtirdim (biraz koyu bir mavi oldu ama olsun),perdeleri değiştirdik, sen büyüdün artık deyip kocaman bir yatak ve puf yorgan ile renkli yastıklar aldım, yanına da bir komodin koyup , renkli bir gece lambası ve parçalarını birlikte birleştirdiğimiz maket bir araba koyduk, yatağının üstüne de benim bilgisayarda çizdiğim bir yelkenli resim çerçevesi astık (onun için bunu bilgisayarda yapmış olmam çok hoşuna gitti ve nasıl çizdiğimle pek bir ilgilendi). Galiba en çok gece lambasına tav oldu. Bir süre yatağın içinde sanki o yatak kocaman bir gemiymiş gibi hikayeler kurup oynadık, bir süre de adım adım önce o uyuyana kadar yanında kaldık,uyanıp çağırınca gene gidip yanına kıvrıldık, bir kaç haftadan sonra da "iyi geceler" deyip ayrıldık.Bu yöntemi daha önce defalarca denememize rağmen bu sefer tuttu. Sanıyorum odasının dekorasyonu ve tüm bu hazırlıklar sırasında ki bu da 1,5-2 ayımızı almıştır, onun bu olaya yavaş yavaş kendini de alıştırması etkili oldu.

Biliyorum aklı hala bizimle beraber yatmakta arasıra yanaşıyor ama artık kendi yatağında yatmak da alışkanlık yarattığı için fazla ısrarcı olmadan tıpış tıpış kendi yatağının yolunu tutuyor.

Biz bu sorunu böyle çözebildik. Umarım yardımcı olabilmişimdir, sizlere kolay gelsin...

Sevgiler,

Bana kuralcı bir anne diyebilirsin ama doğdukları günden beri asla ikisinide yanıma almadım.
    Çok yakın bir arkadaşımın kızı 6 yaşında olmasına rağmen hala anne ve babasıyla yatıyordu bizim baskılarımız sonucu bir uzmandan yardım aldılar ve sorunu çözdüler.
    İşin çok zor ne diyeyim

teşekkür

Merhaba

bizde aslında hep odasında yatırıyorduk. 1 günlük bebekken bile hiç yanımıza almadık. hep odasında baktık. Ama yılbaşı civarında sık sık hastalandı ve ateşlendi, o zaman ateşini takip edelim diye yanımıza aldık, sonra bir alıştı artık odasına gitmiyor.