porn

1. Sayfa - Toplam 7 Sayfa var 123 ... SonuncuSonuncu
Toplam 67 sonuçtan 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.
 1. #1

  Gündem: Zina Suç Olmalı mı..? Olmamalı mı..?

  [img align=left]http://www.komikaze.net/sitebocugu/karikaturler/devrimci_boynuz1.gif[/img]
  AKP'li Köylü: İmam nikâhı da zina sayılır

  AKP Milletvekili Köylü, "İmam nikâhının suç olmamasını isteyen resmen evlensin. Kadın ile erkek arasında ha imam nikâhlı, ha imam nikahsız olsun, fark etmez. Aynı şekilde zina suçu oluşur" dedi

  Günseli Önal - Ankara


  İktidarın zinanın cezalandırılması yönündeki ısrarı sürerken, AKP Kastamonu Milletvekili Hakkı Köylü, imam nikâhının "hukuken zina" oluşturacağını belirtti. Köylü, "İmam nikâhının suç olmamasını isteyen resmen evlensin" dedi.
  Zinanın TCK tasarısına eklenmesi için AKP'nin değişiklik önergesini hazırlayacak olan ve aynı zamanda tasarıyı biçimlendiren TBMM Adalet Alt Komisyonu'nun başkanlığını üstlenen Köylü, Milliyet'in sorularını yanıtladı. Resmi nikâhlı bir kişinin başka birisiyle imam nikâhının "hukuken zina" olduğunu belirten Köylü, "İmam nikâhının suç olmamasını isteyen resmen evlensin. Kadın ile erkek arasında ha imam nikâhlı, ha imam nikâhsız olsun, fark etmez. Resmen evli olan bir kişi başkasıyla ilişki kurarsa, zina suçu oluşuyor" dedi.

  2 yıla kadar hapis
  Komisyonun CHP'li üyesi Orhan Eraslan ile kısa bir çalışma yapan Köylü, zinanın tasarının "Aile Düzenine Karşı Suçlar" bölümüne, "Zina yapan kişi 6 aydan 2 yıla kadar hapisle cezalandırılır" ifadesinin ekleneceğini söyledi. Köylü, metnin, "Hafifletici nedenleri, iki cinse de eşit cezayı ve şikâyete bağlı suç sayılma" durumunu kapsayacağını söyledi.
  Cezanın, iptal edilen TCK maddesinde olduğu gibi 6 aydan 2 yıla kadar hapis olarak düşünüldüğünü belirten Köylü, düzgün bir aile yaşamı olmayan ve birbirlerinden ayrı olan çiftler için alt sınırdan, küçük çocuklu ailelerde yaşanması ve evlilik düzeninde ağır tahribat durumlarında üst sınırdan ceza verilebileceğini kaydetti.

  Suç şikâyete bağlı
  Köylü, "hafifletici nedenler" konusunda, şunları söyledi: "Eski Ceza Kanunu'ndaki durumlar yine sayılabilir. Kadın ve koca arasında mahkemece ayrılık kararı verilmiş olmasına rağmen evlilik devam ediyorsa, boşanma davası sürüyorsa, bunlar belli bir indirim nedeni olabilir."
  Suçun "şikâyete bağlı" olacağını, aksi halde çok sorun çıkacağını belirten Köylü, "Şikâyete bağlamazsak kaos çıkar. Her önüne gelen, aklına esen, komşusundan gürültü gelince veya evli bir erkeğin evine bir kadın girince telefona sarılıp ihbar edebilir. Birçok insan durup dururken zina gibi bir ithamla rencide edilir" dedi.

  18 milyar para cezası
  Köylü, zina için verilecek 6 aylık hapis cezasının paraya veya tedbir cezasına çevrilebileceğini söyledi. 6 ay hapis cezasının paraya çevrilmesi durumunda, bugünkü düzenlemelere göre cezanın günlüğü 20 ile 100 milyon lira arasından hesaplanacak. Ceza miktarı 20 milyon liradan olursa 3 milyar 600 milyon, 100 milyon liradan olursa 18 milyar lira tutacak.

  http://www.milliyet.com.tr/2004/09/02/siyaset/asiy.html

  ************

  Avrupa'da zina suç değil

  Zina konusu, AB ülkelerinde genelde boşanma davalarında gündeme geliyor. Üyelerin çoğunda, zina, sadece çiftlerden biri tarafından ileri sürülebilecek bir boşanma nedeni

  GÜVEN ÖZALP Brüksel


  Zinanın suç olarak kabul edilmesi ve cezalandırılması yöntemine Avrupa genelinde rastlanmıyor. Avrupa Birliği'nde konu "özel hayat" kapsamında görüldüğü için herhangi bir ortak uygulama olmadığı gibi, Brüksel'in bu bağlamda Ankara'dan bir talebi de yok.
  Zina konusu, AB ülkelerinde genelde boşanma davalarında gündeme geliyor. Üye ülkelerin çoğunda, zina, çiftlerden biri tarafından ileri sürülebilecek bir boşanma nedeni olarak görülüyor.
  İngiltere'de bu uygulamaya da kısıtlama getiriliyor. Eşinin zina yaptığını bilmesine karşın birlikte yaşamaya devam eden eş, zinayı boşanma gerekçesi olarak da kullanamıyor.

  Türkiye'den bir istek yok
  Zina konusunda kendi içinde ortak bir uygulaması bulunmayan AB'nin Türkiye'den bu yönde bir düzenleme yapma isteği bulunmuyor. Türkiye'nin AB karnesi olarak algılanan ilerleme raporlarında da zina konusuna sadece bir kez değinildi. Zina, 2002 Yılı İlerleme Raporu'nda, kadın-erkek eşitliği kapsamında ele alındı. Raporda, kadınlara eşinin zina yaptığını gerekçe göstererek boşanma davası açma hakkının verilmiş olmasından bir "ilerleme" olarak bahsedildi. Zinaya ilişkin yasal düzenleme konusunda AB Komisyonu da şu aşamada beklemede. Bu konunun devam eden bir süreç olduğunu hatırlatan AB Komisyonu sözcülerinden Jean Christophe Filori, "Bu konuda komisyon olarak yapacağımız bir yorum yok" demekle yetindi.

  AB'den yorum yok
  Eşlerin birbirlerini aldatmalarına bir yaptırım öngörmeyen AB, üçüncü ülkelerde zina nedeniyle, özellikle kadınların cezalandırılması konusunda sert çıkışlar yapabiliyor. Bunun son örneği Amina Lawal olayında yaşandı. AB liderleri, o dönem Nijerya yetkililerinin Lawal'ı zina nedeniyle taşlayarak (recim) cezalandıracak olma olasılığını Barcelona Zirvesi sırasında sert bir dille kınadılar.

  http://www.milliyet.com.tr/2004/09/0...t/axsiy01.html


  Ne dersiniz..?

  [size=small]Cimcime kızım (13.02.2001)[/size]

 2. #2
  Üyelik Tarihi
  16 Aralık 2002
  Bulunduğu Yer
  Taşı Toprağı Altın İstanbul!!!!!!!!!!!!!
  Mesaj
  8.290

  Re: Gündem: Zina Suç Olmalı mı..? Olmamalı mı..?

  suc olmamalı...............herhangı bır yaptırımı olmamalı.......ben sıcak bakmıyorum.....cunkuuuuuu esım benı aldattıktan sonra para cezası hapıs cezası ne ıse yarar kı.......kırılan kalbımı guvenımı hıcbırı gerı getırmez........

 3. #3
  Üyelik Tarihi
  29 Aralık 2000
  Bulunduğu Yer
  Ruhlar aleminde..
  Mesaj
  21.625

  Re: Gündem: Zina Suç Olmalı mı..? Olmamalı mı..?

  selam;
  kadın-erkek anlaşamıyprsa;ve eğer boşanmaları güçse kişi özgür bırakılmalı ve dilediğini yapmalı..ben suç olacak hiçbir unsur göremiyorum...bence zina suç olmamalı..iki kişi arasında yaşanan bir olay buna karı-koca karar vermeli...
  eğer zina suç olursa yakında dışarda kocamızla elele gezmeye yada başka şeylerede yasak gelir suç olur..
  Hayatı espri zannedenler, Son espriyi iyi düşünsünler.
  selin,14.02.2003
  sokak köpeği ile öğlen uykusu

 4. Re: Gündem: Zina Suç Olmalı mı..? Olmamalı mı..?

  Döndük dolaştık aynı noktaya tekrar geldik. Bundan önce suçtuda ne oldu, suç olmaktan çıktı ne oldu, tekrar suç olacak ne olacak anlamış değilim. Ülke olarak İMAM nikahlı EŞ, Eski EŞ(hala ona sorumlu gibi) kavramlarını kaldırmadan neyi uygulayacaklar. Devletin başındakilerin bile bi kısmı aynı durumda??? Yoksa sadece belli bir kesimemi uygulanacak bilmiyorum. Ayrıca bütün sorunları çözdük en önemli sorunumuz bu gibi tekrar Meclis gündemine gelmesi Düşündürücü...

 5. #5
  Üyelik Tarihi
  09 Ocak 2004
  Bulunduğu Yer
  Manisa/Türkiye
  Mesaj
  4.386

  Re: Gündem: Zina Suç Olmalı mı..? Olmamalı mı..?

  AB 'denin kınamasına şaşırmadım onlar nasıl olsa birşey bulurlar bu olmasa başka birşey önemli olan Türk imzalı olması.

  Bence kesinlikle cezalandırılmalı arkadaşım kimsenin başaka birinin evliliğinin üzeriner çöreklenmiye hakkı yok.Eğer bir sorun varsa evlilikte kişiler mutlu değilse boşanırlar olur biter bu daha şereflidir.
  Bence herşeyin kesin bir çizgisi olmalı ahlak bunların başında geliyor toplumumuzun son kalan değer yargısı olan evlilik ahlakını bi şekilde korumak gerekiyor bunun en etkili yoluda ceza bence.
  Arkadaşım zinada neymiş ya Allah korusun adı bile kötü tecavüz zina taciz bence asla affedilmemeli.
  Bu arada Avrupa evlenin çoğalın diye inliyor gençleri uçurumda bunun tek nedeni ahlak yapıları bence...
  Meral ve Dünya Tatlısı Oğlu İsmail Utku (10 yaşını bitirdi)

  ANNESİ SAMSUNLU BABASI MANİSALI


  Fani dünyanın baki padişahı değiliz. Biz parçalanmış gönül hırkalarını yamar dikeriz. Biz dostlarla ağlar dostlarla güleriz...

 6. #6
  Üyelik Tarihi
  12 Temmuz 2004
  Bulunduğu Yer
  Küçük bir İl'e terfi ettim:)
  Mesaj
  5.496

  Meral Hanıma

  Meral hanım gerçekten çok güzel bir noktaya değinmişsiniz biz avrupaya uyacağız avrupalı olacağız diye ahlak değerlerimiz yok olma yolunu tuttu ve dediginiz gibi avrupada aileler çocuk sayısına göre aile yardımı almakta ki buda aile kavramının ahlak kavramının nederece kuvvetli olduğunu gösterirki bizim ekonomimizin kötü ve gelişmişlik seviyemizin düşü olmasına rağmen bence ayakta durmamızın tek nedeni ahlak değerlerimiz olsa gerek.

 7. #7
  Üyelik Tarihi
  18 Aralık 2002
  Bulunduğu Yer
  PENDIK-ISTANBUL
  Mesaj
  443

  Re: Gündem: Zina Suç Olmalı mı..? Olmamalı mı..?

  Bencede kesinlikle suc olmalı.Ne demek kisi evliliginde mutlu degılse ve bosanamıyorsa zina yapabılır.Kesinlikle katılmıyorum.Kısı evlılıgınde mutlu degılse bosanır bosanamaz dıye bırsey yok.Bosandıktan sonra ıstedıgını yapar bu kımseyı ılgılendırmez.Hangınız yada hangımız esımızın bır baskasıyla bızle evlıyken bırlıkte olmasını kabul edebılırız.Bu soruya ben dıyecek bır arkadasımız oldugunu dusunmuyorum.Cunku bu cok cırkın ve tıksındırıcı bır olay.Bence kesınlıkle yasak olmalı.Bu davranısları sergıleyen erkek yada kadınlar sankı ıyı bırsey yapıyormus gıbı etrafa ornek oluyorlar.Kotu ornek.Bu davranıslara aferım demek degıl kınamalıyız ve bıreysel olarakta ustumuze dusenı yamalıyız.Cunku gunumuz Turkıyesınde malesef kımın elı kımın cebınde bellı degıl.Kusura bakmayın ama zına suc sayılmasın dıyenlerı hıc anlamıyorum anlamakta ıstemıyorum.
  Dusene gulme sakın,
  Cunku dusmek ınsana gulmekten daha yakın.

  MERAL HANOĞLU GÜLEÇ

 8. #8
  Üyelik Tarihi
  09 Haziran 2003
  Bulunduğu Yer
  Şirinler Köyü
  Mesaj
  13.810

  Re: Gündem: Zina Suç Olmalı mı..? Olmamalı mı..?

  Benim için Engin'in yanından bir kızın geçmesi bile zina unusuru sayılır. Bence zina suçu olanları ne deniyordu ya. taşlıyorlar ya hani. Ondan yapsınlar.

  Herşey iyi güzelde kardeşim. Alan razı veren razıysa sanane demezler mi?

  Tecavüz etmiyorki ne adam ne de kadın. Hepsi memnun durumdan. Eğer her iki tarafın eşi de durumdan rahatsızsa çeker gider. Zina boşanma nedeni sayılabilmeli, aldatılan eşin hayatının düzeni bozulduğu için tüm mallar aldatılan eşe verilmeli, eğer arada çocuk varsa çocuğun en az seviyede etkilenmesi için aldatan eş köpek muamelesi görebilmeli fakat herhangi bir zorlama yoksa zina suç sayılamaz.

  Sevgilerimle,

 9. #9

  Re: Gündem: Zina Suç Olmalı mı..? Olmamalı mı..?

  Meral'e katılıyorum. Zina suçtur. Eğer sevgi bittiyse anlayış bittiyse yollar ayrılsın. Şöyle bir örnek vereyim, tanıdığım bir bayan var 2 çocuklu. Eşiyle anlaşmazlığa düştüler ve eşi çocuklarıda alarak başka bir bayanla yaşamaya başladı. Bu tanıdığım bayan polise başvurduğunda aile içi mesele olduğundan biz karışamayız zina suç değildir deniliyor.
  Yasemin ve zuzusu..

 10. #10
  Üyelik Tarihi
  02 Aralık 2002
  Bulunduğu Yer
  sizi artık ben bile kurtaramam
  Mesaj
  7.755

  Re: Gündem: Zina Suç Olmalı mı..? Olmamalı mı..?

  suç olsun tabi hatta assınlar gebertsinler sallandırsınlar meydanlarda bak bidaha kimse yapıyor mu????

  şaka bir yana aslında hassas bir konu ben muallaktayım daha olsun mu omasın mı????

 

 

Benzer Konular

 1. Gündem paylaşımı
  Konuyu Açan: Funda Öztürk Alban, Forum: Genel Forum.
  Cevap: 0
  Son Mesaj: 29 Ekim 2007, 16:54
 2. OLMALI MI, OLMAMALI MI...
  Konuyu Açan: Pinart, Forum: Genel Forum.
  Cevap: 8
  Son Mesaj: 30 Nisan 2007, 19:04
 3. ÇOCUK GÖZÜYLE GÜNDEM
  Konuyu Açan: bulut91, Forum: Genel Forum.
  Cevap: 1
  Son Mesaj: 11 Şubat 2007, 13:18
 4. Gündem Yoğun ama....
  Konuyu Açan: fuem, Forum: Genel Forum.
  Cevap: 23
  Son Mesaj: 20 Temmuz 2006, 20:44
 5. 2. Çocuk... Olmalı mı Olmamalı mı?
  Konuyu Açan: melek_selin, Forum: Genel Forum.
  Cevap: 49
  Son Mesaj: 25 Eylül 2004, 12:58

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Dosya Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  
 
 

Bu site Lidya.Net tarafından hazırlanmış ve yayınlanmaktadır © 1998-2012. Bu sitede yayınlanan yazılar, kaynak ve yazarı belirtilmek kaydıyla kullanılabilir.
İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren AnneCocuk.com adresimizde 5651 Sayılı Kanun'un 8. Maddesine ve T.C.K' nın 125. Maddesine göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan ve yazdıkları yazılardan kendileri sorumludur.
AnneCocuk.com ile ilgili yapılacak tüm hukuksal şikayetler iletişim linkinden iletişime geçildikten sonra en geç 2 (iki) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve size geri dönüş yapılacaktır.