Toplam 9 sonuçtan 1 ile 9 arasındakiler gösteriliyor.
  1. Gereğinden fazla uzayan bir konu, bir gözlem ve son nokta

Arkadaşlar,

Bana gelen bu mesaj konusu gereğinden fazla uzadı. Bence artık burada bırakalım.

Tekrar Söylüyorum: Her ne kadar en zayıf noktamdan vurulmuş olsamda, çok üzülsemde, kişilik haklarıma saldırı olmuşsada, ben o kişiyi burada deşifre etmeyeceğim. Bu bana yakışmaz. Bire bir emin değilim, o yüzden çamur at izi kalsın yoluna gitmem. Benim aldığım aile terbiyesi buna müsait değil.

Uğradığım bu tatsız saldırı karşısında, kendi önlemimi kendim aldım. O kişinin bana mesajı yolldığı şirkete gerekli şikayeti yaptım.

O kişinin kimliğini merak etmekte haklısınız. bana sürekli özelden, e-mail ile hatta telefon ile soruyorsunuz. Bence unutalım biz bu işi.

Bu tip insanlar çocuk gibidir. İlgi siter, dikkat çemek ister, bence biz o kişiyi fazlasıyla eğlendirdik. Yeter artık.

Tekrar uyarıyorum: İşini kaybetmesinden korkuyorum. İşyerinden buraya bağlanmasın.

Gelelim tespitime: Ben bu siteyi 4 yıldır takip ediyorum. Çok düzenli ve aktif bir katılımcı değilim. Ama dikkat ettiğim bir şey var, ne zaman katılımım yoğunlaşsa, bu tip saldırılara maruz kalıyorum. Yani sanki birileri, benim siteye ayıracak zamanım olduğunu farkettiğinde, ortalığı hareketlendirmek istiyor. Benim varlığım, sessiz, sakin, dingin bir şekilde giden site ortamı için bir tehlike arz ediyor.

Açtığım forumlar, düzgün düzgün ilerlerken, biri ters bir cümle kuruyor ve birden katılımcı sayısı artıyor. Sadece okuyucu olan kişiler, yazmaya başlıyorlar v.s

O yüzden ben sitenin düzenini bozmamak adına, bundan sonra, gözlemci olacağım. Bakalım bir de böyle deneyelim.

Ayrıca, istesmesem de gözlemci statüsüne geçmek zorundayım. Dün akşam itibariyle, yeni bir projeye dahil edildim. 13 Eylül'den yılsonuna kadar, geceleri evden bağlanmak suretiyle, çalışmak zorundayım. Yandım anlayacağınız

Size naçizane tavsiyem: Burası halka açık bir ortam, kendi sınırlarınızı kendiniz koyun. Yazdığınız şeylerin yüzlerce kişi tarafından okunabileceğini ve etrafın sapık dolu olduğunu unutmayın.

Kendinize ve çocuklarınıza iyi bakın.

Bana www.yasamdersleri.com adresinden mail atabilirsiniz.

Her türlü sıkıntınızı, derdinizi paylaşabilirsiniz. Büyüttüğüm çocuk çok özel bir çocuk ve 5 çocuk büyütmüşçesine tecrübe edindim. Bu tecrübemi ve birikimimi herkesle paylaşmaya hazırım.

Sevgiyle kalın....

Re: Gereğinden fazla uzayan bir konu, bir gözlem ve son nokta

Yonca Merhaba,

Gidecem diyorsan, gitme kal demek çok anlamlı değil. Ama bir şeyi kesinlikle söyleyebilirim; varlığının sitemize, zararı değil, çoğu kere yararı oldu. Sitemizde düzeni bozan olmadın. Sitemizde olmak sana zarar veriyorsa, onu bilemem

Yeni projende başarılar
    Sevgiler
    Yeşim

Bence;

Yonca gidiyorum demiyor ki, gözlemci olarak katılacağım diyor...

Ve mutlaka gerekli gördüğü konularda da yazacaktır...

.

Yonca biryere gitmiyorki, sadece gözlemci olacağım diyor, eminim gerekli konulara yazacaktır...

5. TESPITINE KATILIYORUM/DUZELTME

tespitine katiliyorum, yogun katilimci olmama kararini da anliyorum.. ben seni baska yerlerden takip etmek niyetindeyim... tecrube ve birikimlerini paylasmayi teklif ettigin icin kendi adima tesekkurler...
    Sevgiler
    Fulya

TESPITINE KATILIYORUM DERKEN TEHLIKE ARZETTIGIN DEGIL(,Ama dikkat ettiğim bir şey var, ne zaman katılımım yoğunlaşsa, bu tip saldırılara maruz kalıyorum. Yani sanki birileri, benim siteye ayıracak zamanım olduğunu farkettiğinde, ortalığı hareketlendirmek istiyor.) SALDIRILARA MARUZ KALDIGIN KONUSUNDA HEMFIKIRIM

KATILIMCI OLARAK DEVAM ETMENI BEN DE ISTERIM AMA NEDENINI ANLIYABILIYORUM

BİR LAFINI ÇOK SEVER VE SIK SIK KULLANIRIM YONCACIM.

ALLAH KİMSEYİ ÇOCUĞUNUN SAĞLIĞIYLA EĞİTMESİN...bana bu güzel sözü öğrettiğin için teşekkür ederim.senden öğrendiklerim bu kadar değil tabi.özürlü çocuğu olan annelerin neler yaşadığını iki kere düşünmeyi öğrendim,onlara bakış açımı geliştirdim sayende.şimdi böyle annelere acıma ile yaklaşmıyorum.ki bu da doğal bir tepkiydi,bilinçsizce yapılan..oysa şimdi güçlü kadın,ne güçlü kadın diyorum.kendimi eğittim önce sonra da kızımı..hep senin sayende.

Ve Dafne de benimle birlikte acımadan sevmeyi öğreniyor özürlü arkadaşını,diğer arkadaşlarıyla aynı derecede ilgi göstererek,ayrı bir yere koymadan..ama özel bir yere koyarak...bazılarının aksine korkmuyor farklılıklardan,anlamaya çalışıyor en başta,sonra olduğu gibi kabul edip oyun arkadaşım olur musun diyor...bazılarının bu derse bu yaşta bile ihtiyacı var Yoncacım.

tespitine katılmıyorum.sen sık girdikçe burada birileri diş bilemiyordur sana.o diş bileyenler zamanla iyice deformasyona uğrayıp,cevaplarını alıyorlar.şu olay bile bence bir yanlış kişiyi elemiştir buradan. sonuçta site kazandı yani..oysa sen gidersen site kaybedecek...projeni atlat da gel emi

çok sevdiğim bir başka söz ise Leo Buscaglia nın "yaşamak sevmek ve öğrenmek" kitabından.. epey eski bir kitap...

BİZLER TEK KANATLI MELEKLERİZ,BİRBİRİMİZE SARILMADAN UÇAMAYIZ

Yonca,

Her türlü kararına saygı duyarım,zaten seni ve kızımızı bu sitede tanımamıştım.

İnsanları yargılamak ya da neyin doğru olduğunu anlatmak çok zor,kıskançlık denilen o his özellikle biz kadınlar arasında çok yoğun yaşanan bir duygu,her ne kadar kendi adıma hala anlam verememiş olsamda !

Maddi ya da manevi sahip olunan güzellikler nedense bazı insanlar tarafından haset ve kin ile karşılık buluyor.Önemli olanın paylaşım olduğunu unutuyor insanlar ve kendilerince bir şekilde küstahlaşarak kaçak dövüşüyorlar.

Ben yazdığın yazıda ne demek istediğini çok iyi anladım,şiflelemişsin ama sanırım kod sistemini bilen çözecektir

Sitenin düzenini bozmamak şeklinde yaptığın açıklama ile beni güldürdün desem

Neyse,yazdıkça sinirleniyorum,sinirlendikçe yazıyorum

Ha bu arada benim sınırım geniş bir o kadar dardır,diyeceksin ki adamına göre mi,itiraf ediyorum "evet öyle"

Sizin gibi degerli birini sitemizden kaybetmek beni cok uzdu, sizin degerli bilgilerinize ihtiyacimiz vardi!

Ama vermis oldugunuz siteden de takip etmeye niyetliyim.

Saglikli gunler diliyorum, Sevgiler

Derya

9. Re: Gereğinden fazla uzayan bir konu, bir gözlem ve son nokta

Ben senden cok sey ogrendim Yonca. Ozel cocuk annelerinin neler hissettiklerini mesela. Yazilarini diger siteden takip etmeye devam edecegim.

Tekrar gorusmek dilegi ile...

sevgiler