2. Sayfa - Toplam 5 Sayfa var BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu
Toplam 44 sonuçtan 11 ile 20 arasındakiler gösteriliyor.

Re: 09 Eylül 2004 Kırmızı Koltuğun Konuğu ESRA YAZICI olsun....

Esra günaydın,

* Çocukların süpriz miydi? Yoksa planlı programlı oturup çocuk yapmaya mı karar vermiştiniz?

* İşine karışanlarla aradaki mesafeyi koruyabiliyor musun? Eğer yapabiliyorsan aradaki çizgiyi geçmeyini nasıl uygun bir dille söylüyorsun?

* Kolayca ağlayabilir misin?

* Takıntıların var mı?

* Yapmak istediklerinle yaptıkların arasında uçurum var mı?

canımmmmmmmmmmmmmmm

en çok ağladığın şey nedir?
    yoksa hiç ağlamaz mısın

birde haftasonları neler yaparsınız ailecek

Öznur'cum....

2 çocuklu arkadaşlarım hep 2.çocuğun ilk çocuktan daha farklı hissettirdiğini söylerler. Sen bu konuda neler hissediyorsun ? 2. çocuğun sende değiştirdiği en önemli şey ne oldu ?
    (Daha çok manevi açıdan soruyorum)

İpek doğana kadar içimde Batuhan'a ihanet ediyorum hissi yoğunluktaydı. Acaba onu da Batuhan kadar çok sevebilecek miydim? İpek doğup ta onu kucağıma ilk aldığımda anladım ki o da benim canım, tatlım bebeğim..... Batuhan herzaman ilk gözağrım (doğuş sırası nedeniyle) ama tek değil.

2. çocuk beni biraz daha rahat (hastalıklar, düşmeler, kalkmalar konularında) bir insan yaptı....

Re: 09 Eylül 2004 Kırmızı Koltuğun Konuğu ESRA YAZICI olsun....

Esracım sana sorum şu sabır taşının çatladığı zamanlar batuhanı alıp duvara çarpmak istediğin anlar ipek kudurduğunda deli gibi bağırmak istediğin anlarda sakinleşmek için neler yapıyorsun da kendini sakinleştiriyorsun…

Bahar'cım

Evlilik hikayeni kısaca anlatır mısın canım

Eşim benim çocukluk aşkım, yıllarca (7 yıl) camdan gözetleyip sonunda 20 yaşında evlendik.

Benim için evlilik olayında önemli bir olay durumun babaya anlatılmasıydı. Babama konuyu balkonda yanyana sokağı seyrederken anlattım (zaten uğur'u azçok tanıyordu) bana ciddi misiniz peki dedi, ben de evet dedim, o da bana eh hayırlısı olsun o zaman dedi......

işte bööyle..

Ayben'cim

HAYATINDA UNTAMADIĞIN EN GÜZEL ANIN NEYDİ ?

ÇOCUKKEN NASIL BİR ÇOCUKTUN?

ooo birçok var, hiçbirini ayıramıyorum birbirinden, çocuklarla ilgili söyleyeyim ilk aklıma gelenleri; Batuhan'ın parmağımı tuttuğu ilk anı ve İpek'i kucağıma aldığım anda hissettiklerimi ömrümce unutamam.

Çocukken; hımmm.... inatçı, uyurken sese tahammülü olmayan, ciğer sevmeyen, çekingen, dallas seyretmesine izin verilmeyen bir çocuktum ))))

Yasemin'cim

* Çocukların süpriz miydi? Yoksa planlı programlı oturup çocuk yapmaya mı karar vermiştiniz?

* İşine karışanlarla aradaki mesafeyi koruyabiliyor musun? Eğer yapabiliyorsan aradaki çizgiyi geçmeyini nasıl uygun bir dille söylüyorsun?

* Kolayca ağlayabilir misin?

* Takıntıların var mı?

* Yapmak istediklerinle yaptıkların arasında uçurum var mı?

- İkisi de planlıydı, ama İpek'te karar vermem daha uzun sürdü, çünkü Batuhan'ı erken doğurma sebebim de bir an önce çocuğumuz olsun yaş ilerledikçe sabır azalır düşüncesiydi.

- İlk evlendiğimde daha serttim bu konularda direkt insanları tersleyip en iyisini ben bilirim deyip, bildiğimden şaşmazdım (her konuda ama en çok çocuk konusunda) kalp kırdığım çok olmuştur bu konuda (anneciğimin de) şimdi daha ılımlıyım, hala kendi bildiğimi yapıyorum ama en azında dinleyip bazen kendime uyarlıyorum duyduklarımıu, dinlediklerimi yapmayacaksam ta orta yollu söylüyorum. Zamanla oluyor bu orta yolu bulma stratejisi tabi, bir formulü yok

- hem de nasıl ağlarım bilemezsin.

- Var... mesela burun çekilmesi

- düşüneyim çok yok, bir iki ıskaladığım şey var tabi... her şeyi yapmak istediğim zamanda yapmışım aslında, bazıları için biraz daha uğraşsaymışım diye bugün düşünmenin bi yararı da yok, o zaman öyle doğru olduğuna inanmışım ve öyle olmuş :=)

Salihacııımmmmmmmmmmmm

en çok ağladığın şey nedir?
    yoksa hiç ağlamaz mısın

birde haftasonları neler yaparsınız ailecek

Saliha'cım...

En çok annesinden ayrılan çocuk sahnelerinde ağlarım.... bi de sevgiliden ayrılma sahnelerinde, bi de ölümcül hastalık sahnelerinde, bi de çok iyilik yapılan ve duygusal konuşmaların olduğu sahnelerde, vs vs )

Yazın haftasonları hep yazlıktayız, bahçe, park, sahil yürüyüşleri, bisiklete binmeler, sessizlik, mangal...

Kışın genelde evde oturmayı seviyoruz, arada çocuklarla tiyatroya gideriz kışları bi de yağış olmazsa bebek parkına.

Banu'cum

Esracım sana sorum şu sabır taşının çatladığı zamanlar batuhanı alıp duvara çarpmak istediğin anlar ipek kudurduğunda deli gibi bağırmak istediğin anlarda sakinleşmek için neler yapıyorsun da kendini sakinleştiriyorsun…

Şimdi şöyle oluyor; eğer ugur yanımızdayssa o benim sigortalarımın atmak üzere olduğunu hemen anlayıp bana kaş göz yapmaya başlıyor, bi yandan da batuhan'a hadi gel şunu şöyle yapalım, ya da İpek'e hadi kızım gel odanda oyuncaklara bakalım filan diyor.

Uğur yanımızda yoksa mesela başka odadaysa ben ikisini de (aynı anda ya da sırayla) kollarından tutup hadi babanızın yanına diye değişik tonlamalarda söyleyip oonlar çıkınca kapıyı kapatıp birşeyle meşgul oluyorum.

Bazen bilgisayarda oyun oynuyorum dünyayla ilgimi kesip vs vs vs

Re: 09 Eylül 2004 Kırmızı Koltuğun Konuğu ESRA YAZICI olsun..

Merhaba Esra,

İşte sorularım;

*Şimdiye kadar izlediğin filmlerde seni etkileyen herhangi bir karakter var mı..?

*Ne tür müzik dinlersin, favorilerin..?

*Ne tür kitap okursun, favori yazar(lar)ın..?

*Hayatta en gıcık olduğun insan tip(ler)i..?

*Şu kavramlar tek bir kelime ile sana ne ifade ediyor...?

Mutluluk- ?
    Hayat-?
    Aşk-?
    Ölüm-?
    Demokrasi-?
    Özgürlük-?
    Aile-?
    Para-?

Kolay gelsin

Aslı