1. Sayfa - Toplam 3 Sayfa var 123 SonuncuSonuncu
Toplam 21 sonuçtan 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.

Hybrid View

HANGİ PARFÜMÜ KULLANIYORSUNUZ ? (En çok satan parfüm "Poison" bende 20 dak. sonra kokmuyor)

CHRİSTİAN DİOR TARAFINDAN 1985’TE ÜRETİLDİ. ÇIKTIĞI İLK GÜNDEN İTİBAREN ALTI AY BOYUNCA TÜM DÜNYADA HER BEŞ SANİYEDE BİR TANE SATILDI...

İsmi Poison (Zehir). Bugüne kadar hiçbir parfüm onun rekorunu kıramadı. Aradan 19 yıl geçti. Christian Dior tüm dünyada aynı anda Pure Poison’u (Saf Zehir) piyasaya çıkardı. Bakalım saf zehir, zehirin rekorunu kırabilecek mi? Eğer kıramazsa Dior en saf zehir’i üretecek mi?

Adını 1934’te yaptığı şapka tasarımlarıyla duyuran, dar belli uzun etekler ve geniş omuzlu ceketlerle yıldızı parlayan Fransız modacı Christian Dior, ilk defilesini 1947’de yaptı. Podyuma çıkarttığı yerden 30 cm yüksekteki midi eteklerle Times’a kapak olan tasarımcı defileden sekiz ay sonra ilk parfümü Miss Dior’u piyasaya çıkardı. Çünkü kadın güzel göründüğü gibi güzel de kokmalıydı.

O günden beri Dior etiketi altında 20 parfüm piyasaya çıktı. Ama en ünlüsü ve en çok satanı 1985 yılında üretilen Poison oldu. Christian Dior kozmetik ürünlerini Türkiye’ye getiren Arcon Kozmetik Genel Müdürü Deniz Aksoy işin sırrını şöyle anlatıyor: ‘İsmi zehir olan bir parfümün bu kadar çok satması gerçekten ilginç. Poison piyasaya çıktığı ilk günden itibaren altı ay boyunca tüm dünyada her beş saniyede bir tane satılmış.’

POISON’UN ÜÇÜNCÜ YAVRUSU

Dior, yıllardır Poison’ın rekorunu kırmak için kendi kendiyle yarışıyor. Yıllar geçtikçe çok iyi gişe yapan filmlerin ikincisinin çevrilmesi gibi Dior, Poison’ın türevlerini üretti. Sırasıyla Tendre Poison ve Hypnotic Poison piyasaya çıktı. Bu parfümler de ilki kadar olmasa da çok iyi satış grafikleri elde ettiler.

Temmuz 2002’de Dior, yeni bir ‘zehir’ üretmeye karar verdi. Bu işe 54 milyon Euro ayırdı. Dünyanın en iyi üç koku uzmanının birlikte çalıştığı parfüm 19 ayda hazırlandı. Carlos Benaiim, Dominique Ropion ve Olivier Polge aylar boyunca Pure Poison’u oluşturmak için önlerine her gelen şeyi kokladılar. Sonuçta ortaya misk, yasemin ve beyaz amberden oluşan bir koku çıkarttılar. Nihayet geçtiğimiz salı günü bütün dünyada aynı anda Pure Poison basına takdim edildi.

1985’te üretilen ilk Poison’ın şişesi Havva’nın elmasını simgeleyen kırmızı bir elmaydı. Pure Poison’ın şişesi ise şeffaf bir elma. Parfümü kullanan şişeden kendini görüyor.

Pure Poison’ın şişe tasarımından reklam filmine kadar her detayı ile Dior Modaevinin baş tasarımcısı John Galiano ilgilendi. Reklam filminde ve fotoğraflarda Victoria’s Secret’in mankeni olarak ün yapan Brezilyalı Leticia Birkheur çalıştı.

AFERİN ONLARA AMA BU PARFÜM BENİ HİÇBİR ZAMAN SARMADI.

BEN UZUN BİR MÜDDET "S.T DUPONT SIGNATURE" KULLANDIM AMA O DA ALERJİ YAPTI.

"MC CARTNEY STELLA" KULLANMAYA BAŞLADIM ŞU ARALAR.BAKALIM HOŞUMA GİDECEKMİ !

Re: HANGİ PARFÜMÜ KULLANIYORSUNUZ ? (En çok satan parfüm "Poison" bende 20

Poison hic kullanmadim.Yillardir Davidoff Cool Water ;birde onun aksi bir kokusu Cacharel Eden'i kullanirim(genelde kisin).Gecenlerde JLo Blow un kokusuna baktim oda cok hostu.Estee Lauderin Beautiful'unuda begenirim.Parfummu dediniz bayilirim

3. Re: HANGİ PARFÜMÜ KULLANIYORSUNUZ ? (En çok satan parfüm "Poison" bende 20

Armani She ve Sensi en sevdiğim parfümler.

AAAAA parfüm mü dedin.Bak işte ben tam bir parfüm manyağıyım.Bugüne kadar sayısız parfüm kullandım.Chiristian Dior bence bu konuda bir numara.Yazları Dior'un Jadore, kışlarıda yine Dior'dan Addict kullanırım.Yine yazları Armanı'nın Sensi, Issey Mıyake L'eau D'ıssey favorilerimdendir.

5. Re: HANGİ PARFÜMÜ KULLANIYORSUNUZ ? (En çok satan parfüm "Poison" bende 20

Ilk parfüm üm FENDI
    Dolce vita yi cok sevmistim ama uzun kullanmadim
    su an vazgecemediklerim
    Laura
    ama hic eksik etmedigim ve devamli severek kullandigim COCO

cok uzun suredir angel kullaniyorum gercekten cok begeniyorum disari ciktigimda kesin birileri kullandigim parfumu soruyor buda hos tabiiparfumun fiyati hic onemli degildir benim icin kaliteli ve guzel kokmasina onem veririm.

1881 sevdiğim parfümlerdendir çiçeksi kokular ve fresh kokulara bayılırım en çok 1881 kullanıyorum

Genel de en son cikanlari denerdim. Bu sebeple 1993 yilinda Paris te balayimizi yaparken Christian Dior'un en son parfumu Dune idi. Artik en son en yenisi diye bir saplantim yok hemen hemen hepsini denedim. Mutlaka Dune ile Lancom un Tresor'u elimin altinda olur. Jean Paul Gaultier de uzun sureli etkisiyle tercihlerimden biridir ama burada agir kokular pek gitmiyor. Kalici olsun diye Jean Paul Gaultier.
    Dune benim icin butun zamanlarin parfumu.

.

COCO MADEMOISELLE HER ZAMAN NUMBER 1 BENIM ICIN

uzun süre cacharelin lou lou sunu kullandım
    şu an diesel in parfümünü kullanıyorum hafif ve çok etlileyici (eşim öyle diyo )