1. Sayfa - Toplam 4 Sayfa var 123 ... SonuncuSonuncu
Toplam 40 sonuçtan 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.

sanırım Doga su çiçeği geçiriyor... (son durum: eşim doktordan aradı , su çiçeği geçiriyormuş)

neden sanırım dediğimi yazayım hemen...
    pazartesi gecesi kızımın sırtının tam ortasında 2 adet...sol göğsünün üstünde 1 adet kabarcık çıktı...sanki böcek ısırığı gibi ama ucu hafif kararmış ve sert...dün sabah dr. gittik...pek su çiçeğine benzemiyor bunlar sert onlar sulu ve daha yumuşak olur ama aşılı olduğu içinde hafif atlatıyor olabiliriz dedi...zyrtec verdi...akşam sol ayak tabanında 3 adet sağda ise 1 adet o kabarcıklardan vardı...kaşındığını söylüyor...ve 1-2 gün daha bekleyecekmişim..allerjikte olabilir dedi...ben her ihtimale karşı yatağını ve pijamalarını kontrol ettim böcek filan olabilir mi diye...
    sizden ricam...su çiçeği nasıl olur..nasıl anlarım...ne yapayım....gibi sorularıma yanıt...özellikle çocukları geçirmiş olanlar heralde bana fikir verir...ha bu arada 1 hafta evvel yuvada biri su çiçeği geçirmiş ve bunu dün duydum....
    teşekkür ederim...

2. Re: sanırım Doga su çiçeği geçiriyor...

demetcim öncelikle geçmiş olsun su çiçeğinde ateş olma ihtimali çok yüksek öncelikle doğa nın ateşi var mı sonra döküntüler önce saç arasında başlayıp sonra aynı gün sırt göğüs karın kol ve bacaklara yayılır içinde sıvı su gibi berraktır ağızda yanakta dudak ve dişetinde de görülebilir vitamin alması uygun olabilir ama yine de son söz doktorunun

3. Re: sanırım Doga su çiçeği geçiriyor...

MERHABA DEMET

BENİM OĞLUM SU ÇİÇEĞİ GEÇİRMEDİĞİ İÇİN NASIL OLUR BİLMİYORUM. SADECE DOĞAYA GEÇMİŞ OLSUN DEMEK İSTEDİM...
    TABİ SANA DA....

Re: sanırım Doga su çiçeği geçiriyor...

demet çok geçmiş olsun canım maalesef o konularda daha bilgim yok ama umarım değildir basit bir alerji felandır acil şifalar

Demetciğim çok geçmiş olsun. Su çiceği olup olmadığını nasıl anlayacağın ve ne yapılması gerektiği hakkında pek bilgim yok ama yaraları yolmaması gerekiyor diye biliyorum sonradan iz kalabiliyor.

Doğa'yı öpüyorum.

Mine ve ablasının hasta olmasına çok üzülecek olan Kokoşka Miray

sevgili neşeli...
    ateşi yok...zımba gibi..tabi şimdilik...saç diplerinde döküntü ya da bir kızarıklık yok...çok entresan yüzünde de bir şey yok...karında göğsünde ve ayak tabanında var sadece...anne benim bunlar su çiçeklerim mi diye gezinip duruyor ortalarda...bakalım bir gün daha bekleyip kontrole gidicez...yardımına teşekkür ederim...

7. Re: sanırım Doga su çiçeği geçiriyor...

Demetcim öncelikle doğacığa geçmiş olsun.Benim kızım 11 yaşında ve 2 yıl önce su çiçeği çıkardı ilk döküntüler çıkınca doktora götürdük su çiçeğimi değilmi pek analaymadılar 2 gün içinde tüm vücudu bu döküntülerle doldu .Ateşi vardı keyifsizdi ve bu döküntüler sulu büyük sanki içleri iltihaba benzer sıvıyla dolu gibi görünüyordu.Saç diplerinde ,sırtında ,karnında,ayak tabanlarında,hatta kirpik diplerinde çıktı.Doktorlar özellikle gözünün yakınlarında çıkarsa hemen getirin dediler götürdük zovirax diye bir göz merhemi vardiler buna dikkat et.Hatta burnunun üzerinde iz kaldı.Ama çocuk işte geçirecekler nasılsa.Tekrar geçmiş olsun Doğayı öperim.

demetcim geçmiş olsun canım bence o su çiçeği sezin çıkardı kabartıların ucu toplu iğne başı gibi çıkık ve gri renkli oluyor yani sezinde öyleydi. ve genelde bu mevsimde artıyor bu salgın. Koridor hastalığı deniyor yani hemencik bulaŞIYOR. sezinded hiç ateş olmamıştı ateş şart değil hafif atlatıyordur . Sen telaş etmemişsindir zaten biliyorumda hani acaba başka bir allerjik durummu diye meraklanmışsındır. Geçmiş olsun. Çabucak geçer umarım. Kaşıntıda var dedin bence bu su çiçeği doğayı öp canım

dEMETÇİM ÇOK GEÇMİŞ OLSUN, SUÇİÇEĞİNE ÇOK BENZİYOR, bATUHAN'IN DA ÖNCE PARMAĞININ ÜSTÜNDE ÇIKMIŞTI, SONRA KARNINDA SIRTINDA, ENSESİNDE, SAÇ DİĞLERİNDE FİLAN, BURNUNDA BİLE...

ÖNEMLİ OLAN KAŞIMAMAK TABİ ÇOK KAŞINIRSA PEMBE VE HERYERİ BOYAYAN CALADRYL DİYE ZARASIZ BİR LOSYON VAR, TÜM DOKTORLAR ONU ÖNERİYOR, AMA GENE DE DANIŞMAK'TA FAYDA VAR TABİ. YUVASINDA SU ÇİÇEĞİ GEÇİREN KİMSE VAR MIYMIŞ ACABA, KULUÇKA DÖNEMİ...

BATUHANLA BERBAER YUVADAKİ 10 ÇOCUKTA SU ÇİÇEĞİ OOLMUŞTU... BU ARADA SEN GEÇİRDİNMİ SU ÇİÇEĞİ?

TEKRAR GEÇMİŞ OLSUN....

10. Re: sanırım Doga su çiçeği geçiriyor...

Merhaba Demetciğim. Doğa'ya geçmiş olsun.Hastalığı su çiçeği olabilir.Hele okulda çıkaran varsa ondan bulaşmıştır. Daha kuluçka döneminde bulaşıyor çünkü. Aman dikkat et te kaşımasın güzel kızımız yüzünü falan.Sizi öpüyorum.