haberi www.habersaglik.com. sitesinden aldim..birileri benim mailimden once davranmis..bilmiyordum..

"KESK'ten yapılan yazılı açıklamada, Uluslararası Çalışma Örgütü'nün Haziran 2000'de 183 sayılı Annelik Koruması Sözleşmesi'ni kabul ettiği anımsatılarak doğum izni süresinin yetersiz olduğu belirtildi.
Sözleşmede ücretli doğum izninin 14 haftadan az olamayacağının hükme bağlandığı ifade edilen Açıklamada, ''Doğum izinlerinin gerek iç hukukta gerekse uluslararası hukukun oluşturduğu evrensel ilkeler çerçevesinde ve sosyal koşullarımız dikkate alınarak 24 haftalık ücretli doğum izni olarak düzenlenmesi için gerekli yasal değişikliğin yapılmasını talep ediyoruz'' denildi.

Kadınların ''Sesimizi Örgütleyelim'' kampanyası çerçevesinde ücretli doğum izni süresinin uzatılması için gerçekleştirecekleri etkinlikler şöyle sıralandı: ''İşyerlerimizde Başbakanlık makamına gönderilecek dilekçelerimizi imzaya açtık. 3 Nisan'da kadın milletvekillerine taleplerimizi içeren faks çekilecek. 7-8-9 Nisan'da kadın milletvekillerini ziyaret ederek taleplerimizi içeren dosya sunulacak. 10 Nisan'da işyerlerine çocuklarımızla gidilecek. 18 Nisan'da dilekçelerimizi Başbakanlığa sunmak için Ankara'ya gidilecek.''