1. Sayfa - Toplam 2 Sayfa var 12 SonuncuSonuncu
Toplam 12 sonuçtan 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.

Otistik ailelerine duyuru

Merhaba, Ben bir otistik annesiyim.9 yaşındaki oğlum için uygun bir eğitim kurumu bulamıyorum. Bir kaç yer dolaştım ama uygun nitelikte değiller. Eşimle düşündük, taşındık ve bir proje oluşturduk. Bu projeye göre kendi okulumuzu kendimiz açacağız. Bilgi ve deneyim olarak gerekli altyapımız var. Ama hesapladığımızda işin mali kısmı bizi çok çok aşıyor. Bizim gibi ailelerle temasa geçerek destek almak istiyoruz. Otistik aileleri lütfen bize ulaşın. 50 kişi bir araya gelsek bile güzel bir okul açabiliriz. Mesajlarınızı bekliyoruz. Not: Dertleşmek için yazmayınız.Çünkü biz dertli değiliz. Yalnızca çocuğumuzun geleceği için uğraşıyoruz. (Biz eğitimci bir aileyiz ve bu konuda oldukça birikimli ve deneyimliyiz.) İSTANBUL

Re: OTİZM

merhaba,

Gör - Bil eğitim kurumlarını araştırdınız mı ?

Re: OTİZM

Birlikten kuvvet doğar ama bu tür bir okul açmak kolay olmasa gerek.
    Mutlaka incelemişsinizdir ama şu siteye baktınız mı ?
    http://www.autism-tr.org/

Mali destek için size sponsor olabilecek firmalar ile görüşmeniz çok daha iyi olacaktır.

4. Re: OTİZM

Merhabalar,
    Bulunduğunuz yeri yazmamışsınız. İzmir'de aradığınız tarzda bir kurum var, geçen kış bir sergilerini görmüştüm, oradan biliyorum.

Yine İzmir'de Mithatpaşa'da bir arkadaşımın özel çocuklar için açtığı okul vardı. Maalesef 4-5 yıldır görüşemiyoruz kendisiyle, hala aynı yerde mi bilmiyorum. Fakat otizm'le ilgili çalıştığını biliyorum. Finansal destek açısından yardımı olmaz ama, fikir almak isterseniz kendisine ulaşmaya çalışırım.

teşekkürler

İstanbul'dayım.İlginiz için teşekkürler.

6. Otizm konusunda bilgilendirici bir siteye ne dersiniz?

Eger yanitiniz "evet" ise, yardim edin, beraber kuralim...

O site araciligi ile insanlarla haberlesebilir, istediginiz grup etkinligini (okul acma vb) yapabilirsiniz..

Siz bana yazilari, fotograf ve diger bilgileri maille yollayin, ben de size site icin yer bulayim..

Bu siteyi tamamen ucretsiz yapacagim...

Yanitinizi bekliyorum...

Hangi sehirdesiniz bu arada?

7. Re: Otizm konusunda bilgilendirici bir siteye ne dersiniz?

Aslında okul açma işi bizim bir kaç yıl sonrası için planımızdı.Yapılabilecek her şey planlanmıştı ama bu kadar çabuk olması gerektiğini düşünememiştik. İlk olarak bir site açıp, tüm otistik aileleriyle tanışmak ve projedeki yerleriyle ilgili bilgi paylaşmaktı.O yüzden bir site kurmak için hazırlıklara bile başlamıştık.Başladık diyorum çünkü eşimin bir reklam şirketi var ve bu konuda aile içinden destek alıyorum) Ama yine de sizinle de çalışmayı isteriz tabii. Yalnız sitenin amacı otizm konusunda bilgilendirmek değil, eğitim konusunda neler yapılacağıydı. Google'ı taradığınızda otizm konusunda her şeyi bulabiliyorsunuz ama ne yapılacağıyla ilgili kısa hatta kısır bilgiler var. Ve gerçekten de okul yok. Var denenleri gezdik,olanlar YOK.Sitenin amacı bizim gibi düşünenlerle bir araya gelmek olmalı. Bu arada İstanbul'da Anadolu yakasındayım.Görüşmek üzere.

8. Re: Otizm konusunda bilgilendirici bir siteye ne dersiniz?

Pardon, teşekkür etmeyi unuttum.Öyle yorgunum ki..(oğlumdan dolayı değil, işten)Teşekkürler ve sevgiler.

Re: Otistik ailelerine duyuru

Biz şu anda yapa kids erenköy mağazasını işletmekteyiz.Bize çok sayıda otistik anneleri başvuruyor.Belki onlardan birkaçı bu teklife sıcak bakar.İlgileneceğim.

10. Selamlar

Web sitesi konusunda calismalara baslamaniza sevindim, amacimiz zaten yardimlasma ve haberlesmeyi saglamak, o yuzden kimin yaptiginin onemi yok

Site konusunda her turlu yardima acigim, mailim:
    cemile@pandora.be

gorusmek uzere...