1. Sayfa - Toplam 4 Sayfa var 123 ... SonuncuSonuncu
Toplam 37 sonuçtan 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.

bu sabah elele tutuştuk ve bir bebek diledik.. çocuklarınıza bebek nasıl yapılır nasıl anlattınız?

kızım bir süredir bir kardeşi olsun istiyor. bu sabah ta isteğini tekrarladı. eh, bizim de niyetimiz vardı zaten, pek seviniyoruz bu duruma. tekrar evlenecek misiniz? diye sordu. bebek yapmak için her seferinde evlenmek gerektiğini düşünmüş kafasında belli. ben de bebek yapmak için tekrar evlenmemize gerek yok, dedim. ve haydi baba sen ve ben elele tutuşup bir bebek dileyelim dedim. elele tutuşup gözlerimizi kapattık.

dilekler şöyle:
    ben: allahım, bize bir bebek ver
    eşim: allahım bize sağlıklı bir bebek ver
    kızım: erkek olsun...
    hepberaber tekrarladık. nasıl ama?

siz bu tip taleplere ve sorulara nasıl tepkiler veriyorsunuz? 4 yaş ya da daha büyük çocuklara nasıl anlatmak en doğrusu sizce? kendi görüşlerinizi istiyorum, çünkü uzman görüşlerini biliyorum ve her zaman işe yaramıyor...
    sevgiler,

ÇOK GÜZEL

Bayıldım Zeynepçim,ne güzel bir yöntem bulmuşsunuz öyle..

Ben bu konuda pek tecrübesiz olduğum için sana yardımcı olamayacağım üstelik ben bu konuda tecrübesiz kalmayada kesin kararlıyım

Dilerim dileğiniz en kısa zamanda gerçekleşir.

Re: bu sabah elele tutuştuk ve bir bebek diledik.. çocuklarınıza bebek nasıl yapılır

Evet, Emre de surekli boyle istekler dile getiriyor.

Hatta kiz olmaliymis.

Gecenlerde yine tekrarladi, ve bebek senin karnina nasil giriyor diye sordu.

Kem kum, yani falan oldum once, ama baktim kacis yok.

Iki buyuk insan, birbirine cok severlerse, birbirlerine cok sIkI sIki sarirlarsa, babanin pipisi, annenin vajinasina girer. Oradan cikan sivi - anne cis mi? - hayir oglum cis degil - ile annenin karnindaki yumurta birlesir, ve ondan daha sonra bebek olur.

Onu herhalde tatmin etti ki, bir daha bu soruyu sormadi.

Ama, baska zaman prezervatif kutusu bulmus anne bu ne diye, acmaya calisiyor

Ilac desem bir bahane yaratip bende istiyorum diyecek.

Yine acikliktan yana olup, onu babalar pipilerine takar dedim.

Bugune kadar hep yasina uygun acik cevaplar vermeye calistim, ve sanirim o nu tatmin eden cevaplar verdim ki, o konuyu daha fazla irdelemedi.

Ama zannetme ki acik cevap vermek bu kadar kolay

Re: bu sabah elele tutuştuk ve bir bebek diledik.. çocuklarınıza bebek nasıl yapılır

zeynepcim,
    2 gün önce akşam berk ile yatakta yatıyorduk birlikte uyku öncesi sohbet ediyorduk bana dediki: anne siz beni doktordan aldınız dimi?
    hah dedim sohbet konusu belli oldu içimden...
    başladık konu üzerine konuşmaya....
    hayır dedim. hani beyza benim karnımdaydı ya hatırlıyormusun. işte sende doğmadan önce benim karnımdaydın. önce minicik bir noktaydın. sonra zamanla büyümeye başladın karnımın içinde. sonra ağzın gözün kulakların burnun oluşmaya başladı, biraz daha büyüdün ve ellerin ayaklarında oluştu. sonra zamangeçti dahada büyümeye başladın. hani karnım kocamandı beyzada hatırlıyormusun dedim hıhı dedi. tamam işte aynı sende benim karnımdayken büyüdün ve bebek oldun dedim. benim karnımda koccaman oldu tabii. ondan sonra sen tekmeler atmaya başladın artık yanımıza gelmek istiyordun. işte o zaman doktora gittik ... burda sözümü kesti ve şöyle dedi; e tamam işte doktora gittiniz PIT diye ben doğdum
    PIT diye doğmuş yani benim oğlum)
    biraz daha bu konuda sohbet ettik. ama tetikteyim senin karnına nasıl geldim diye sorması için. ama sormadı... sorsaydı nasıl cevap verirdim bilmiyorum.

yakında bunu bana sorması an meselesi gibi... bekliyorum. bu konuyu açman iyi olmuş tecrübelerden bende faydalanacağım.

sevgiler

:)

cesaretine ve açık sozlulugune hayran kaldım... biz henuz o asamaya gelemedik...

Zeynep ailece bebek dileme sekliniz cok hosuma gitti...
    eh benim oglusum henuz 22 aylik,birak kardes istemeyi,adam konusmuyor bile...
    ama akli erdiginde isteyecektir sanirim,cunku gordugu tum bebekleri bana gosterip,sevinc cigliklari atiyor...
    ama ben ve esim o kendi dilegini soylemeden ona bir kardes yapmayi dusunuyoruz zaten...
    bu arada uzman fikri istemiyorum demissin ama dikkatini cekti mi bilmem,TUBITAK yayinlarinin "ben nasil oldum?" ya da ona benzer isimli,kocaman,resimli bir cocuk kitabi vardi...ben incelemis ve bayilmistim...

arkadaşım, uzman fikri istemiyorum derken...

... genelde en açık şekilde anlatın vs diyorlar da ben bu konuda henüz karar vermedim, onun için dedim. yoksa uzmanların fikirlerine sonsuz saygım var...
    bu arada tübitak yayınlarının kitabı ilginç olmalı, bakıp alacağım. teşekkürler...

Çok hoş
    Biz henüz bunun için küçüğüz. Ben de yanıtları okuyup şimdiden gardımı alayım.

Bende çocukken annemden bir kardeş istedim o zaman bana gülüp geçtiler bunun üzerine eniştemde bizimleyken aynı konu açıldı gene bana eniştem demiştiki annene çok çok kuru fasulya yedir karnı şişsin sana kardeş gelsin demişti bende günlerce annemlere kuru fasulye yesinler diye ağlayarak yalvarmıştım...Tahminen bu yol hem zararsız hem kurnazca )))

kızımın illede kardeş ısrarlarına karşı koyamamış işe koyulmuştuk.

9 aya yakın bir süre korunmadığımız halde çocuk sahibi olamamıştık.

geçen sene kadir gecesiydi, " kızım bu gece ne dua edersen kabul olur" dedik.

dilge'de anne dün gece bir kardeşim olsun diye dua ettim dedi ve ben şubat ayında hamile kaldım.

sonra kreşte topluca dualara çıkıldı)).
    dilge tüm sınıf arkadaşlarına kız kardeşim olsun diye dua ettirmiş .

biz de bekliyoruz artık..

inşallah herşey istediğiniz gibi olsun zeynepcim.