1. Sayfa - Toplam 8 Sayfa var 123 ... SonuncuSonuncu
Toplam 71 sonuçtan 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.

İçimden geldiği gibi...

Merhabalar,

Ayrılma veya uzaklaşma kararı alan arkadaşlarımla ilgili bir şeyler yazmak istiyorum.

Rahatsızlık duyduğum bir şeyi ilk önce söylemek istiyorum.Eskiden her şey böyle değildi dendiği zaman kendini yeni üye olarak hisseden arkadaşların buna sitem etmesi,hatta bazılarının kızgınlığını ifade etmesi.Hiç kızmaya da sitem etmeye de gerek yok,şu bir gerçek ki her şey eskisi gibi değil.Eskiden nasıldı diye merak edilirse geçmişe doğru bir yolculuk yapılıp geçen yılın 8-9 ay öncesinin forumlarına dönülüp o zamanki paylaşımlar nasılmış görülebilir.

Ayrılmak isteyen arkadaşlarla henüz görüşemedim,bu yüzden de yazmayı düşünmüyordum,fakat yine de duygularımı yansıtmak isteyerek bir şeyler yazmak istedim.

Ayrılmayı düşünen arkadaşlarıma bakıyorum;bunların benim için ORTAK ifade ettikleri şey nedir diye soruyorum.kendi kendime...Hepsi fikirlerini zevkle okuduğum,kendilerden bir şeyler veren,artı değer katan,sadece ve sadece LAY LAY LOM yazılarla yetinmeyen,kendini ve daha önemlisi çevresindekileri daha iyiye ve daha güzele götürmeyi düşünen,bilgili,kültürlü insanlar.Ve bu siteye değer katan insanlar.

Benim ve benle birlikte bir kaç arkadaşımın ortak olarak 1 hafta siteye girmeme kararımız sonrası da,konu hakkında hiç bir fikre sahip olmayan bazı üyeler bir sürü yazı yazdı buraya,sonradan okudukça önce kızdım,sonra güldüm,akıllarına gülüyordum...sanki siteyi karıştırmak isteyen bizmişiz gibi yazılar yazıldı,bizim NECEFLİ MAŞRAPA avatar resmimiz ile ilgili akılları sıra dalga geçen yazılar yazıldı.Necefli maşrapa bu sitede görmek istemediğimiz,arada sırada ortaya çıkan ve hep birilerini hedef alan BİR ÜYE'ye artık bir DUR demek gerektiği için belirli bir süre siteye LOGIN olmama eylemiydi.Fakat ne olduğunu anlayamayan anlamak için de aklını biraz olsun işletmeye tenezzül etmeyen üyeler ortalığı karıştıranlar olarak yazılar yazdılar.Daha acısı bu BİR ÜYE'den nasibini almış her fırsatta O'na karşı ağzına geleni söylemeyi şiar edinmiş biri bile bize karşı ortalığı karıştıranlar olarak yazı yazmıştı.

Halbuki biz Yeşim ve Murat'la bu konu hakkında hep telefonla,özel mesajla ve e-postayla görüştük.Bu konuda tek bir forum bile açmadık,bunu da siteye olan sevgimiz ve saygımız sebebiyle yaptık.Bunu da Yeşim ve Murat'a ben şahsen açıklamıştım.

Şimdi sevdiğim saydığım insanlar buradan ayrılma kararı almış,bunun için üzgünüm,biri gider biri gelir bu doğru belki yerleri de doldurulur,fakat bu arkadaşlarımın paylaşımlarını ben özlemiştim zaten,peki bu sitede bulunma sebebimiz biraz da sevdiğimiz insanlarla paylaşımlar değil mi.

Eski üye lafına bazıları hazzetmiyor...peki sizce bir kaç yılın paylaşımının,dostluğun hiç kıymeti yok mu?Her şey bu kadar sanal mı?BENİM İÇİN DEĞİL...

SEVGİLER

NOT:BU BİR VEDA YAZISI D E Ğ İ L D İ R.

Re: İçimden geldiği gibi...

Cüneyt arkadaşım,duygularını aktardığın yazıyı sadece okuyup geçelim mi,yoksa biz de bir iki şey yazalım mı?
    Yani sadece duygularını paylaşmak için mi yazdın,yoksa insanlar fikirlerini yazsınlar diye mi?

İsteyen istediğini yazabilir...

sevgiler

Re:Cüneyt'e

Yemin billah hala ne olduğunu anlayabilmiş değilim.Artık anlamak filan da istemiyorum.Bu konuyu(konu her ne ise) kapatalım artık.Lütfen....

GİDENLER...

Sevgili Cüneyt,

Sabahtan beri kara kara düşünüyordum, birşeyler yazsam mı acaba, diye... Sağolasın, sen birşeyler yazdın, duygularını ekrana döktün... Kara kara düşünüyorum, dedim, çünkü sevgili Mine'nin en son açtığı forumunun soruna ekledikleri hiç aklımdan çıkmıyor. Şöyle yazmıştı Mine:

"...Burayı çok sevdim, çok şey paylaştım, çok güzel dostluklarım oldu. Ama artık son zamanlarda yaşananları yüreğim kaldırmıyor. Bu siteyi benim için cazip kılan şeyler/kişiler teker teker yok oluyor."

Daha önce de belirtmiştim, siteye üye olmak "GÖNÜLLÜ BİR BİRLİKTELİĞİN" yanısıra, "BİR GÖNÜL BİRLİKTELİĞİ"..." Onca yıl ve ayın, onca katılımın, paylaşımın ardından, bir üye birliktelikten vazgeçtiğinde, bu siteden koptuğunda, üstelik duyduğu rahatsızlığı yazdığı veda mesajıyla diğer üyelere bildirdiğinde ben çok üzülüyorum... Evet, bizleri burada olmaya kimse zorlamıyor, isteyen istediği zaman çekip gider, ancak bu çekip gitme kırgınlık, küskünlük, incinme ve düşkırıklığı içeriyorsa, bunun nedenini irdelemek, bu bütünlüğün bir üyesi olarak bana da düşer, diye düşünmekteyim... Giden her kişi benim için bir yitim...

Şimdi üzülerek soruyorum, arkadaşlarımız neden birer birer çekip gidiyorlar acaba???

Re: GİDENLER...

Cüneyt ve Kübra duygularıma tercüman oldunuz daha ne diyeyim...

bugün hüzünlüyüm.

Şimdi sevdiğim saydığım insanlar buradan ayrılma kararı almış,bunun için üzgünüm,biri gider biri gelir bu doğru belki yerleri de doldurulur,fakat bu arkadaşlarımın paylaşımlarını ben özlemiştim zaten,peki bu sitede bulunma sebebimiz biraz da sevdiğimiz insanlarla paylaşımlar değil mi.
    İçimde bir buruk acı, Koskoca bir boşluk.
    Yazacak birşey bulamıyorum.

DUYGULAR BU KADAR ACIK VE NET YAZILABILIR CUNEYT BEY SİZİ TEBRİK EDİYORUM.

LUTFEN GİDECEK YA DA GİTMEYİ DUSUNEN ARKADASLARIMDA YAZIYI BİR KEZ OKUYUP SONRA BİR KEZ DAHA DUSUNSUNLER.

9. Re: bugün hüzünlüyüm.

BIZE ANLIYABILEN BIRILERININ OLMASI EN GUZEL))))

BELKIDE BU SITEYI COK SEVDIGIMIZ ICIN BIRSEYLER YAPMAK ISTEDIK AMA YAPAMADIK....

UZULDUGUM NOKTA BIZ BIRSEYLERI DUZELTMEK ISTERKEN BOZGUNCU OLDUK..
    YAZIK TEK ISTEDIGIMIZ GECMISTE NASIL
    DOSTCA HERSEYI PAYLASABILIYORSAK SIMDI DE AYNI SEYLERI YAPABILMEKTI....

ASLINDA BUNLARI YAZMAYA DA GEREK YOKTU CUNKU NASILSA ANLAMIYORLARDI AMA SIZIN GIBI DUYARLI INSANLARI GORUNCE DAYANAMADIM.

HEPINIZE,
    SEVGILER

Hepimiz insanız zaman zaman gelgitler yaşanılması çok normal ama bir zincirin halkaları gibi gitmek yanlış !

Herşeyi paylaşmıyormuyuz,an geliyor"çok üşüdüm" an geliyor"sosyo ekonomik sorunlar".Yani forumlarımız bütünün parçalarını oluşturuyor.

Gidiyorum demek çok kolay zor olan neden gidildiğini dile getirmek.

En azından şaibelere yer vermemek için bir açıklama yapılması gerekirdi hesapta herşeyi paylaşıyoruz ya !

Ha yok açıklama yapamam diyenlerinde "ben gidiyorum" tarzında forum açmasına da gerek yok,bu sitede okullarda olduğu gibi bir yoklama defteri yok.Herkes bir şeyler paylaşmak için burada ama sanırım kimse gidişini paylaşmak istemiyor !Forum açıp "ben gidiyorum"demek bir paylaşım değil sadece denizde bir dalga yaratmak.

Bana bu yazdıklarımdan dolayı kızacak arkadaşlarımız olacaktır ama ben her konuda olduğu gibi bu konuda da açık olunması gerektiği inancındayım.

Sorunu olan açar bir forum,tartışırız,uzlaşırız yeri geldiğinde özür dileriz haksızmıyım ?