Toplam 7 sonuçtan 1 ile 7 arasındakiler gösteriliyor.

Saudi women barred from voting

"The Saudi interior minister has said women will not be allowed to vote in the country's municipal elections starting in February 2005. " BBC News

Eveeet demek ki bu isin sonu yok. Bir kez kendini 2. sinif olarak konumladin mi yedin ayvayi...

Once dayagi reva gorursun kendine ve sonra derler ki "Eee dayagi reva gorenin secimle oy vermekle ne alakasi olacak ki. Siz kullanmasaniz da olur. Oturun oturdugunuz yerde..."

Demek ki neymis; hakkimiza, hukukumuza, egitimimize, ogretimimize, meslegimize, isimize, aklimiza, zekamiza, yetenegimize ama en en onemlisi kendimize olan saygimiza sahip cikacakmisiz!!! Cunku gercekden bu isin sonu yok!!!

Hoscakalin,

Figen

ÖZSAYGI

Sevgili Figen,

Bize tanınanyaşam süresi içinde varoluşumuzu gerçekleştirmekle yükümlüyüz. Ancak ve ancak, hem kendisinin, hem de 'diğeri'nin cilincinde olan gerçekleştirebilir varoluşunu. İnsan, bir yandan kendinde, öte yandan kendisi, aynı zamanda da 'öteki' için varoluşunu gerçekleştirmek zorundadır. Evet, çok çetin bir serüven insanın varoluş çabası... Ancak dediğin gibi, yoksa, yokolur insan...

Sağolasın...

Sevgiyle

Re: Saudi women barred from voting

çok haklısın figen...
    ben altına birde kendine güveni eklemek istiyorum...

sevgiler

4. Sasirmadim...

Suudi anneler insan gibi bireyler yetistirecek ki, bari bir nesil sonra kadinin haklarini gozeten, kendini bilen, ulkenin temelini yetistiren kadinlari insan yerine koyan bir yonetim basa gelebilsin...

Ama bu insanlarin, yani kadinlarin secme-secilme hakki eskiden de yoktu, bu kadinlar hic mi rahatsiz olmadilar? Yillardir neden birsey yapamiyorlar?

Ulkemiz kadinlari kendilerine adeta altin tepsi ile sunulan haklarini ne derece kullanabiliyorlar? SEcme haklari olmasina ragmen, kocasindan farkli partiye oy verebilen kadinlarin yuzdesi kactir ulkemizde?

5. Re: Saudi women barred from voting

Bunu okuduktan sonra Ataturk'un bizlere neler kazandirdiginin degerini bir kez daha takdir etmemek elde mi? Cemile Hanim'in sozu cok dogru aslinda bu haklar icin biz micadele etmedik bize altin tepside sunuldu belki de kymet bilmemezlik bundandir kimbilir..

Ne garip bir celiskidir bu bunu yasaklayan adami da bir anne dogurur sonra o annesinin en temel haklarini elinden almak icin ortaya cikar.. (hain Evlat Okkes Sendromu resmen..)

Re: Sasirmadim...

Tam bir kisir dongu...

Erkek egemen kulturun yikilmasi icin kadinin daha cok katilimi gerekiyor. Katilim derken sadece siyasi arenadan bahsetmiyorum. Egitim ogretim, is gucu vs..Ama kadinin katiliminin artmasi icin oncelikle yine erkeklerin yolu acmasi sart. Erkeklerin yolu acabilmesi icinse onlarin fikir olarak bunu benimsemeleri gerekiyor...Es zamanli olarak da kadin hareketinin kuvvetlenmesi... O zaman sectigimiz erkeklerin/kadinlarin dunya goruslerinin ne oldugunu bilmemiz cok onemli. Bana dokunmayan yilan bin yil yasasin demek birgun o yilanin bize dokunmayacagi anlamina hic gelmiyor. Kadini 2. sinif goren her tur dogma gericidir...

Cok cok uzun bir yol. Ama biz ne sansliyiz ki, dediginiz gibi, cok onemli adimlar atilarak bize emanet edildi bu ulke...Simdi ileriye daha ileriye bakmak gerekiyor. En vahimi maalesef geriye gitmek olur.

Gozumuz kulagimiz acik olur umudundayim. Okumak, ogrenmek, analiz yapmak ve bu cercevede kocalarimiz dahil olmak uzere herseyden once kendi aklimiza guvenmek umudundayim...

Hoscakalin,

Figen

Re: Saudi women barred from voting

Bir korkak bin orduyu bozar demişler ama burada konu olan kadınların çareleri tüketilmiş ve baş kaldırmaya değil yaşamaya bile izinleri yok !!!!!!!