1. Sayfa - Toplam 3 Sayfa var 123 SonuncuSonuncu
Toplam 24 sonuçtan 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.

EN SON BEBİŞLERİNİZ SİZİ NASIL GÜLÜMSETTİ AYŞEGÜL&SUDE

Valla dillenmeye başladıktan sonra bir başka oluyor bu tatlı canavarlar..

Mesela ben en son geçen gün Sude nin söylediklerini anlatayım, eşimle oldukça güldük doğrusu...

Malum daha önce yazmıştım evde tadilat boya işlerimiz var diye... Annemden temizlik robotunu ödünç alarak evimizin tamamının kaplı olduğu halıfleksleri yıkama işine koyulduk... Her akşam 1 oda şeklinde..
    Çarşamba akşamı da kalan son odayı yıkamaya koyulduk eşimle, biraz o biraz ben, ama o gün eşim pek isteksizdi, biraz yorgundu sanırım ama ben affetmem tabii, bende her daim yorgunum.. O yıkarken ben şurayı da yap, burada kalmış, böyle yap, olmuyor v.s. gibi sözlerle onu yönlendiriyorum, arzu ettiğim gibi olmadığı içinde hafif tepkiliyim..
    Sude de koltuğa oturmuş bizi seyrediyor, bu gibi ortak çalışmalarımızda huyudur, papağan gibi "anne ne yapıyorsunuz, baba ne yapıyorsunuz" diye soruyor ama arkası kesilmiyor, biz cevap veriyoruz o dalga geçer gibi "anne yapıyorsunuz, baba ne yapıyorsunuz" diyor Hatta öyle alıştı ki bu son halı yıkama maceramızda, biz işe yeni başlamışken "anne ben oturayım, ne yapıyorsunu diyim" dedi

Neyse bir ara ben mutfağa gittim, eşimde dinlenme modunda, ortalığı boş bulan hatun aşağıya inmiş, normal elektrik süpürgesinin sapını almış, süpürmeye çalışıyor, bir yandan ne dese beğenirsiniz,

"Allah aşkına, bi bak", bunu derkende elleriyle halıyı gösteriyor, bir hal alıyorki, görmeye değer...

Eşimle ben gülmekten öldük, ben nereden aklına geldi bu diye sordum, herhalde senden duydu dedi, ki ben işin telaşından söylediğimi bile hatırlamıyorum... Biz sahneyi terkedince , kendi geçip buna devam etti..

Birde "dikkatini çekerim anne" diyor ne anlama geldiğini bilmeden, onuda benden duymuş sanırım...

Böyle şeyler duyunca eriyorum doğrusu..

Eeeee sizlerde anlatın en son gülümsemelerinizi...

Re: EN SON BEBİŞLERİNİZ SİZİ NASIL GÜLÜMSETTİ AYŞEGÜL&SUDE

benim 3 yaş 3 aylık oğlum son günlerde
    - Allah seni ne diyim diyor ya bayılıyorum.
    birde geçenlerde sıkıldım anne herşeyden sıkıldım kreşe gitmekten oyun oynamaktan yemek yemekten gezmekten uyumaktan herşeyden sıkıldım dedi.hemde bunu öyle ciddi bir ifade ile söylediki neredeyse inanacaktım.yoksa inanmalımıyım
    sevgiler öptüm tüm kuzuları

Blog Girişleri
    1

BABASININ ŞORTU

KIZIM 1 YAŞINI 3HAFTA GEÇTİ, GEÇEN GÜN BABASININ KOCAMAN ŞORTUNUN BİR PAÇASINI BOYNUNDAN GEÇİRMİŞ, GİYDİM GİYDİM DİYEREK EVDE DAKİKALARCA DOLAŞTI.
    HEMEN FOTOĞRAFLADIK TABİİ.

çok hoş Ayşegülcüğüm. Ali Berk de bir keresinde sehpanın üstündeki su dolu bardağı devirmiş ve babasına çabuk bez getir su döküldü annem görmesin diye bağırmış. babası bezi getirmiş bizimki hızla silmeye başlamış bu arada eşim Fatooş diye bağırıyormuş bu sefer bizimki daha hızlı silmeye başlıyormuş çok gülmüştük

Geçen gün eşim başhekimi nöbeti tutuyordu hastanede (senede 2-3 kez tutulan bir nöbet). Sinan sordu;

- "Anne babam nerede?"

- "Bugün nöbetçi oğlum gelmeyecek."

- "Nerede nöbetçi?"

- "Hastanede oğlum."

- "Yani şimdi babam hastaneyi mi koruyacak!!!"

Sude'nin yanaklarından öpüyorum ..

....

berat da sürekli sorular sorar.
    anne bu neee anne bu neee

okadar basit şeyleri bile soruyorki ağız alışkanlığı yaptı galiba

anne bu neee
    kalem oğlum
    ne kalemi
    ne kalemi olacak oğlum kalem kalemi

anne bu nee
    para
    ne parası
    ne parası olacak canım para parası

geçen gün perdeyi soruyor bana anne ne perdesi bende tül perdesi oğlum dedim o da hayır tül perdesi değil perde perdesiiiiii

Ben Emre ye dun cok guldum.
    Aksama dogru aldim parka goturdum,yanyana yuruyoruz.Bizimle ayni anda 7 8 kisilik yaslari 8 15 arasi arap kizlaida yurumeye basladi.
    Hemen arkamizdaki bu grup Emre nin cok ilgisini cekti.Bakti kizlar plastik bardakla birsey iciyorlar ,bizimkide biberonunu aldi ve gozune kestirdigi en kucuk kizin tam 1 adim onune gecip yurumeye basladi.
    arada cizgiden ciktigini farkedip kizin tam onunde hbir hizaye girisi vardiki bende kizlarda kirildik gulmekten.
    Surekli gozu arkasindaki kizda,elinde cayi icerek koca parki turladi.
    En sonunda dayanamayip kizin elini tuttu ve birseyler anlatmaya basladi kendince.
    benim elimi binde bir tutar oysaki...
    Cok komik ve sevimli gorunuyordu cok...

8. Re: EN SON BEBİŞLERİNİZ SİZİ NASIL GÜLÜMSETTİ AYŞEGÜL&SUDE

bebişim olmadığı için malesef, yan komşumun kızını anlatmakla yetineceğim ...
    kahramanımızın adı burçe 4 yaşında ananesi bakıyor...geçen gün caddeye bakan pencerenin önündeki 2 tekli koltuğa oturmuşlar geleni geçeni seyrediyorlar...bu arada bu iki koltuk ananenin arkadaşlarıyla oturup sohbet ettikleri yer...tam o sırada ananenin hatice diye bir arkadaşı geçiyor camın önünden...burçe : "kız nazife bu bizim hatçe değilmi , çağırsak ya !!"diyor....anane kopuyor tabi...çok hoşuma gitti anlattıklarında...

Bu sabah gülümsetti ben sabah banyoda saçlarımı kuruturken oda uyanmış yanıma geldi bir Günaaaydııııııın deyişi vardıki bittim.

Bunlar harika oluyorlar Ayşegül,

Evvelki akşam yatak odasında kışlıkları yerleştiriyorum. Yerleştirilecekler arasında bir tane de seccade var. Ben namaz kılayım diye aldı seccadeyi ve yere serdi. O arada dalmışım Elif şunu şöyle yaparmısın dedim onun meşgul olduğunu unutarak, gelen cevap şöyleydi;
    -bi kakka ya yamazım daha bitmedi, bıs bıs bıs bıs ( bıs bıslar dua oluyor bu arada) a pardon unuttum dedim ama koptum doğrusu. Namazı bitincede yardım etti sağolsun
    Daha çoook varda en yakın zamanda olan buydu..