1. Sayfa - Toplam 2 Sayfa var 12 SonuncuSonuncu
Toplam 14 sonuçtan 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.

EMZİĞİ NASIL BIRAKTIRABİLİRİM?

MERHABA ARKADAŞLAR KIZIM SELİN 25 AYLIK VE HALA EMZİK EMİYOR. ARTIK EMZİK İÇİN BÜYÜDÜĞÜNÜ DÜŞÜNÜYORUM.
    BANA BU KONUDA FİKİR VERİRİSENİZ SEVİNİRİM.

GÜNDÜZLERİ PEK ARAMIYOR AMA ÖZELLİKLE UYKUSU GELDİĞİNDE İSTİYOR.

HATTA BUGÜN SANIYORUM HATA YAPTIM YANİ YANLIŞ ZAMAN SEÇTİM SABAH UYANDIĞINDA YATAKTEN OYNARKEN ONA EMZİĞİNİN PİS OLDUĞUNU ARTIK ONU ATMAMIZ GEREKTİĞİNİ SÖYLEDİM VE ELİMLE ATIYORMUŞ GİBİ YATIM YÜZÜNÜ ÖNÜNE EĞDİ GÖRÜNEN SADECE DUDAKLRINI BÜKMÜŞ OLDUĞU KAFASINI KALDIRDIĞIMDA GÖZLERİNİN DOLU OLDUĞUNU GÖRDÜM KIYAMADIM VERDİM.

OYSA ÇOCUK YENİ UYANMIŞTI DAHA AFYONU PATLAMADAN BÖYLE DE YAPILMAZDI Kİ. NEYSE BU KONUDA FİKİRLERİNİZİ, DENEYİMLERİNİZİ BEKLİYORUM.

2. Re: EMZİĞİ NASIL BIRAKTIRABİLİRİM?

bence bu konuda çok fazla ısrarlı olmamalısın.bunu bir oyun halinde ona sunmalısın mesala bak artık sen büyüdün artık emziğini bebeğine ödünç verelim gibi bak onun ihtiyacı var gibi.böyle daha kolay olacağını düşünüyorum

Re: EMZİĞİ NASIL BIRAKTIRABİLİRİM?

MERHABA BENIMDE YAKINDA 23 AYLIK OLACAK BIR OGLUM VAR ODA GECELERI EMZIKSIZ UYUMUYOR BENDE BIRAKTIRMAK ICIN BIR COK YOL DENEDIM KESIP HAVASINI KACIRDIM ACI BIBER SÜRDÜM BANAMISIN DEMEDI ZAMANA BIRAKTIM BAKALIM NE OLACAK BIR YOLUNU BULURSAN YAZ SEVGILERLE

Merhaba,
    Benim kızım 17 aylık. Ben de bıraktırmaya çalışıyorum. Ama ben bıraktırmak istedikçe o daha bir çok emziğe düştü ve ben de çalışmaları şimdilik bıraktım. Gündüzleri tv seyrederken yastığını alıyor, yatıyor ve meme meme diye bağırıp istiyor. Ama artık hijyene de dikkat edemiyorum. Kendisi yere atıyor ve sonra hop ağzına. Bu yüzden dili yara oluyor. Bir iki hafta sonra tekrar başlıyacağız. Bakalım neler olacak.

Nazife

5. Re: EMZİĞİ NASIL BIRAKTIRABİLİRİM?

Canımcım, benim oğlum 3 yaşında ve hala emzik emiyor. Ben daha beter durumdayım galiba. Ama üstüne gidersem de inadına ağzından düşürmüyor. İlgilenmezsem sadece uyuyacağı zaman ve arasıra uykuda emiyor. Bırakmak istemiyo anlayacağınız.
    BİR ÇÖZÜM BULAN OLURSA LÜTFEN BENİ DE BİLGİLENDİRSİN.
    ÖPÜLDÜNÜÜÜZ.

6. Re: EMZİĞİ NASIL BIRAKTIRABİLİRİM?

merhaba arkadaşım;Selina halen emziği bırakmadı bende seninle aynı problemi yaşıyorum. Geçen gün o görmeden emziğinin ucunu kestim. gördüğünde şok oldu buna ne olmuş böyle kim kopardı emziğimi diye ağlamaya başladı.o kadar çok ağladıki dayanamadım ve yenisini almak zorunda kaldım. senin bir fikrin olurda işe yararsa lütfen banada haber ver. Selini öpüyorum. Sevgiler.

Merhaba benim bebeğim hiç emzik emmedi. O kadar çok denedim ki ama olmadı. Ama kardeşimin bebeği emmişti o da 1 yaşında bırakmış ve erken yaşta bırakmanın çok doğru olduğunu ve kolay olduğunu söylüyor. Çünkü çok çok daha zor bırakıyorlarmış hatta okula başlayıp da suluğunu biberonla içmek istiyen çocuklar bile oluyormuş.
    Ben de yeğenimin emziği bıraktıktan sonraki senelerde eczanelerin önünden geçerken emzikleri gördüğünde "Anne Bak Meme. Pis meme mi anne pis mi" diye sorduğunu biliyorum.
    ALLAH KOLAYLIK TÜM ANNE VE BEBEĞİ EMZİK EMEN BEBİŞLERE.

8. Re: EMZİĞİ NASIL BIRAKTIRABİLİRİM?

merhaba
    bizim çocuk doktorumuz 30 aya kadar emmenin bir ihtiyaç olduğunu heleki sadece uyumak için istiyorsa bir zararı olmadığını söylerdi. ben kızıma bıraktırıken bir kaç defe atmasını artık büyüdüğünü söyledik attı ama akşamına krizi tuttu.ve devam ettik. bir kaç kere ucunu kestik fayda etmedi. sonra bir gün üzerine siyah bir çorap havı pisliği koyduk ve aaa artık memelerde pis olmuş dedik. o oldu meme işi bitti. sadece akşamları emiyorsa dert etmeyin uyur uyumaz çıkarın ağzından ve unutmayın 3 - 5 yaşına gelip de kaç çocuk meme emiyor. kolay gelsin

9. Re: EMZİĞİ NASIL BIRAKTIRABİLİRİM?

merhaba,benim oğlum şu an 23 aylık.15 aylık olduğunda doktorumuzun onerdiği bir yöntemle emzikten kurtulduk.bizden sonra birkaç arkadaşımın çocuğuda ayni yöntemle biraktılar.
    metod şu; emziğin ucunu hafif yaktık.yaninca yapış yapış olup iğrenç kokuyor.(tabi bu işlemi çocuk görmeden yapmak gerek).bu arada çöpün yanına temiz bir poşet konuluyor.emzik istediğinde ucu yanık emziği cocuğa verin.o zaten hemen çıkarıyor.aaaa!! bu emzik bozulmus çöpe atalım diyorsunuz ve gidip copun yanındaki temiz poşete BİRLİKTE atıyorsunuz.her emzik istediğinde gidip çöpten alıyorsunuz,bakıyor yine aynı pis tat.tekrar çöpe.o poşeti tamamen bırakana kadar kaldırmayın.zaten en fazla üç gün sürüyor.
    başarılar.

esin&efe

Benim kardesim 5 yasina kadar emmisti..Herseyi deniyorduk ama nafile..En son krese gitmeye baslayinca farketti..Kresteki arkadaslari emmiyordu cunku ve o da oradayken emzigini almiyordu ama aksam eve gelir gelmez emzige saldirmaya basliyordu..En sonunda oyunlar araciligiyla biraktirdik,ama cok zor olmustu..Bu yuzden Hazel'e emzik vermedim hic...Bence oyun yaparak ama cok da israrci olmamak gerek..Cocugun psikolojisi cok onemli..Sanirim biraz zaman alacak..Kolay gelsin..