1. Sayfa - Toplam 2 Sayfa var 12 SonuncuSonuncu
Toplam 18 sonuçtan 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.

Delirmek Uzere Olan Anne Fusun

Bugun cok cok yoruldum.Bedenen yorgunlugu saymiyorum artik ona direncliyim.
    Emre yle bir turlu kuramadigimiz saglikli iletisim beni cok yoruyor ve geriyor.
    Tum gun,hatta yatinca yatakta "ben napiyorum,iyi bir anne miyim,Emre yi mutlu edemiyor muyum"gibi sorular gogsumu daraltiyor.

Iki gundur Mehmet te burada degil ve 3 gun daha da gelemiyecek.Ozlemek bir tarafa hayatimizdaki boyle rutini bozan seyler beni iyice geriyor.
    Emre su an 22,5 aylik,soylediklerimin cogunu anliyor ve kendide isteklerini anlatabiliyor.Ah o sinirsiz istekleri...
    Ornegin kuvete sokuyorum ,suyla oynamayi seviyor diye.1 saat oynuyor ama cikis vakti tam bir kiyamet.Cigliklar,beni dovup,cimdik atmalar,tirmalamalar...
    Yemek yapabilmek icin sayet uyumuyorsa mutfakta tum dolaplari karistirip,tuz ,cay vs seyleri dokup birbirine
    karistirmasina izin vermeliyim,yok degilse zaten yakami birakmaz.
    Ona uygun mutfak seti bile aldim ama yok hersey gercek olmali onun icin.
    Hergun bir priz savasimiz var,naparsam yapayim ciddiye almiyor.Hayir diye bir kelime yok dagarciginda.
    Izlemese de tum gun popeye veya bugs bunny acik durmak zorunda.
    Oyle birakiim aglasin dedigimde kesinlikle susup vazgecmiyor.
    Sanki evde ben degil patron o.
    Her istegi olsun,hic engellenmesin istiyor.
    Bir suru oyuncagi,mumkun mertebe onunla oynayan ve ilgilenen bir annesi ve babasi var,her gun mutlaka disari cikariyorum(ramazan haric) ama Emre doymuyor hep sirada ne var modunda.
    Ben mi cok asabiyim?Siz hicbirsekilde hayir ve dur dan anlamayan cocugunuza yinede sevkatle yaklasabiliyor musunuz bilemiyorum ama ben beceremiyorum.
    Bagiriyorum,zaman zaman tutamayip kendimi agliyorum bile.
    Ama hic mi hic beni dinlemiyor.
    Var mi bir oneriniz???
    Bu yasta bir cocuga sinirlari ogretmenin yok mu bir yolu.
    Bakiyorum benim bakisima gore cok kati olan annelerin cocuklari cok daha uyumlu,cok daha mutlu.
    acaba cok yumusak anne olmakla yanlis mi yaptim ben?

Re: Delirmek Uzere Olan Anne Fusun

fusuncum bence kesinlikle emre altik seni himayesi altina almis annattiklarina gore
    yani vermezssem susmak bilmiyor falan diosun ya yok boyle bi olay
    yani mesela atiyorum buggs bunny koydun anlat ona bitince kapicaz bak emre izlemiosun beni baska seyler izlicem de
    arasira bak bitio gel izle falan de bitincede hakkaten kapat
    ne kadar aglaya bilirki 1saat 2 saat? daha fazla diil
    birak aglasin kati ol asla agladi die taviz verme herseyi mizmizlila almayi ogrenmis olmali boyle yaptigina gore
    bilioki aglarsa ve hic susmazssa istedigi olucak
    bu herseyde gecerli yemek yerken uyurken ellemememis gerek biseyde herseyde bu boyle

bak soyle dusun mesela sen tv yi kapattin yada banyodan cikardin ve algio onu odaya koy aglamalar burda emre salonda aglamak yok de
    ben aliye oyle yapiyorum artik aglamaya (tabi mizmiz aglamasi) basladimi hemen odaya diyorum gidio orda aglio yada yavas yavas temposunu dusurup susuo
    her agladiginda (anlamsiz seyler icin )usenmeden odasina gotur geri gleicek kapiyi arkadan tut
    arada ac kapiyi bittimi aglan bak bittiyse gel falan de
    yani bunnar hep yetistirme kitaplarindaki yontemler
    bilemiyorum sen ne diosun

Fusuncum,daha 1 yil daha var, en zor donemi 3 yasina kadar.Benim kizim 24 aylik ayni seyleri yasiyoruz,sabir sakin ol,relaks,uzmanlar 3 yasina kadar bunlari yasiyacagimizi soyluyorlar,kisilik kazanma zamanlari oldugu icin. Kati annelerin cocuklari bence sinmis olarak buyoyorlar.Ilerki donemlerde kendilerini ifade edemiyorlar.sabirli ol her sey yoluna giricek 1 yil kaldi.

sevgilerimle

Omurcum guzel diyon,hemde dogru diyon ama ben artik cekemiyorum bu aglama sesini.Dogdugundan beri agladigi icin
    Sanki pek aciklamalarimi anlamiyor gibi davaniyor bazende bilmiyoum yani.
    Ama gecen haftalarda kizmak bagirmak yerine senin dedigine yakin bir yontem denedim.
    Kotu birsey yaptiginda cezalisin Emre hadi bakalim deyip odasina gittik ve hic konusmadan bir kac dakika oturduk yanyana.
    Ben umutlu degildim bu yontemi algilayacaginda ama anladi ve cok uzuldu ve huysuzlandi.
    Sadece susup yuzune bakmadigim halde cok kotu agliyordu ve bir daha ki seferlerde ceza der demez aglamaya basliyor ve odaya girmemek icin direniyordu.
    Bugunde yaptim ama Emre daha cok agladi ve ciktigimizda da ayni yerden devam ettik.
    "Bak sus yoksa cikmak yok,susmazssan su yok bu yok gibi seyleri ya anlamiyor yada etkili olmuyor onda.
    Iste bolee canim.
    ama daha istikrarli olmam gerektigi konusunda sana katiliyorum.

5. Re: Delirmek Uzere Olan Anne Fusun

Fusun, biliyorum en zor sey boyle sorunlarda yol gostermek.Cunku, her cocuk cok farkli.Tamam cevresel etkenler cok onmeli,bir de getirdikleri genlerinde olanlar var ki bunlari cozmek cok da kolay degil.Benim kizim akrep burcu.Burcunun ozelligini tasiyor diye dusundugum cok huyu var.Ilk basta, inatlasmaya cok yatkin bir cocuk.Simdi 7 yasini bitiriyor,Emre'nin yaslarinda cok zorlandigimi hatirliyorum ama, sizinki boyutuna gelmedi hic.Dur ve hayir aslinda dogru kullanildiginda etkisi evetten de buyuk.Sana tavsiyem, yapmasini istemedigin seyi, goz hizasinda olacak sekilde kesin bir dille anlat.Bir kere.Anlamayip ustune gittigi anda cok hatlari belli cezalar uygula.Cezalara uymuyor ise cok sevdigi yiyecekten, park gezisinden, cizgi filminden mahrum et.Lutfen aglamasina, bagirmasina izin ver.Cunku, o an engelnmis,istegi olmamis kisi tepkisini bir sekilde gosterecek.Senin zor durumda oldugunu anladigi an,bunu kullanacaktir ve asla dinlemeyecektir.Gergin oldugun donemlerde bagir lutfen.Seninde bir sekilde rahatlaman gerekli.Mukemmel olmak gibi bir derdimiz yok.Ayrica ne kadar rahat olursan, hersey daha kolay gelecek.Emre farkli degil,gelisim donemi atlatiyor ve ogrenecek.sabir canim.

ahhhhhh arkadasim seninle ayni sorunlari paylasiyoruz hadi seninki daha ufak degilim ya benim kine demeli,bugün onu kresden aldim güzel arabayla gezdik havada cok güzeldi bügün üstünüde actik arabanin ohh cok sevindi,neyse eve gedik hersey cok normaldi birden benden biskuit istedi tamam oglum vereyim dedim neyse paketi actim yok dedi ben disardan yeni istiyorum demezmi oglum iste aynisi dedim hayir diyor ben baska istiyorum basladi cilik atmaya oglum diyorum bak iftara az kaldi baban gelicek ben daha hic birsey yapmadim beni kizdirma yooook arkadasim birkere inadi tutu,neyse ben mutfaga gitim pilav yapiyorum ama öyle bir agliyor ki bütün bina duymusdur tabi ben agliyarak pilavi yapiyorum,bu böyle olmucak dedim gitim onla konusmaya calisdim ama ben konustukca cocuk beni dövmeye kalkiyor beni maf eti giti bide masa örtüsünü cekti ve bütün hersey yere iste ozamAN ben bir kac ton yüksek sesli dogru odaya gönderdim onu ama ben agliyorum sinirden o arada esim geldi tabi benim ve evin halini gördü adamda üzüldü giti onla konustu ve benden oglum özür diledi babasi nasil beceriyor ben anlamiyorum,hersey güzel oldu yine biraz evel babasi biraz disari cikti hersey yeniden tekrarlandi ve en sonunda uyudu,valla ben sözümü geciremiyorum arkadasim sen bu konuda tek degilsin

walla fusuncum dedigim gibi
    ikinci kez cezaya gittiginde tabiki daha fazla aglamasi normal bu onun OLAYI SENIN DEDIGINI TERSINE ANLADIGININ GOSTERGESI
    asla vazgecmiceksin yoksa bi ise yaramaz bu ceza iside
    tabi cezayi abartmican belli seyler uzerine anladin mi snei cok deli eden seyler
    bide soyle dusun agladiginda mesela tv yi kapandik aglarken cnai yanmio ac diil hasta diil sadece mizmizligina o yuzden acimican abicim

Delirmek Uzere Olan Anne Fusun

22.5 aylık olduğuna göre 7.5 ay sonra o yuvaya sen sokağa )

Başka çözüm yok inan bana )

9. Re: Delirmek Uzere Olan Anne Fusun

ayni seyleri eminim cogumuz yasamisizdir Füsun
    ama bir yerde dur demek gerekiyor ..yoksa önüne gecemez oluyor insan hele yalniz kalmaktan bile korkar oluyor cocukla

sana benden bir kac öneri ama biliyorsun her cocuk farklidir yinede denemekte yarar var

kesinlikle sInIrlarI sen koymalisin
    biraz uzun sürüyor ama ne kadar kararli olursan o kadar cabuk basarirsin
    birsey istediginde hayir diyorsan önce bundan sen emin olmalisin ve sonuna kadar da hayir kalmali
    agliyor dövünüyorsa alip odasina ve ya baska belirledigin bir yere oturt ve aglamayi birakana kadar orada oturacagini söyle
    biraz zor bir is ama pesinden gelsede yine ayni yere götürüp önce susman gerek demelisin
    sustuktan sonra baska bir alternativ sun

kesinlikle seni rahat biraksin diye daha fazla is yaratan seylere müsade etme
    misal tuz u bibere karistirmasi )
    birseyleri anlatirken egil omuzlarindan tut ve gözlerine bakmasini sagla
    bu bende herzaman etkili olmustur
    gözlerini ayirdigi an anlatmayi kes ve yine sana bakmasini sagla

cocuklara sInIr koymak sevkatsizlik degil o senin onu sevdigini biliyor ama emin olmasi icin cizgiyi senin belirlemen gerek

Allah sabir versin. Heryasin kendine gore problemleri var.. Bizimki de oyleydi. Biz hep biraz buyuyunce duzelir dedik. Ama daha da beter oldu. Istekleri enerjisi bitmiyor. Simdi biraz tavir koymaya ceza vermelere basladik. Tipik tek cocuk sendromu. Biz hep ona karsi cok yumusak olduk. Artik care olarak ikinci cocugu bile dusunuyorum. Bence simdiden tavrini koyman iyi olur arkadasim...
    Reside