Menu planlamasi 1-her hafta menu plani uzerinde calisarak butun haftanin dusunme islemini bir gunde yapabiliriz.Ailenizin en cok sevdigi yemeklerlerle baslamalisiniz ve de dolaptakilerle boylece israftanada kurtulursunuz “aman ya bu aksam ben ne pisirecegim” zirvatasindan kurtulur rahatlarsiniz. 2-kendinize haftalik bir takvim yapin ustune Pazartesi : kabak ve cacik Sali :imambayildi (ben yapmasini bilmem ama birgun ogrenirim insallah) baklava yan yemekleri unutmayin. 3- alisverise cikmadan once listeyi yapmaya baslayin.Cocugu yuvaya birakmadan ya da aklinizdan degil.Benim gibi ahhh su sepetin guzelligine bak deyip sepete atip iki gun sonrada iki gun sonra bunu ben ne akla hizmet almisim diye dusunur dusunur ve de cop sepetine atar ve nerde en gereksiz sey varsa alir salca ,maydonoz,domatesi unutur donersiniz. Sim benim niye kamp lambasi aldigimi bir turlu anlayamamisti kirmamak icinde yuzume anlamsizca bakip odayi terketmisti. 4- listeniz hazir ve bir hafta icinde yemek listenizde hazir bir haftayi huzurlu ve ne yapacagim derdinden uzak olarak gecirebilirsiniz Not: Calisan hanimlar yemekleri buzlikta dondurarakta saklayabilir .Saniyorum bir ay kadar yemekler buzlukta saklanirsa bozulmuyormus.Ama yine de siz bir ay bekletmeyin.Ama yemekleri hafta sonunda pisirip bir hafta boyunca rahatta edebilirsiniz.Eve geldiginizde yemeginiz hazir olmus olur.