1. Sayfa - Toplam 2 Sayfa var 12 SonuncuSonuncu
Toplam 17 sonuçtan 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.
  1. elektrik süpürgesi

Merhaba arkadaşlar

Anıl Berke şu an 17 aylık ve 3-4 gündür beni çıldırtıyor.Bizim sorunumuz sürekli elektrik süpürgesiyle oynaması.Ve oynarken kesinlikle çalışıyor durumda olması gerekiyor.Ne yaparsam yapayım ondan uzaklaştıramıyorum.Kıyametleri kopartıyor.Mümkünse yatağa alıp onunla birlikte uyumak istiyor bu normal olabilir mi?Benimle birlikte ev işi yapmaya bayılıyor.Sizin bebeklerinizde de bu gibi durumlar var mı?

Re: elektrik süpürgesi

Benimkisini korkuyor değil oynamak.
    Bırak oynasın ne zararı var?

3. Re: elektrik süpürgesi

Bak yumurcağa başka oynucak şeymi bulamamış belki elektronikçi olacak. İşin şakasıda zamanla sıkılır dert etme benim kızım elektrik süpürgesinden hatta sesinden çok korkuyor. Kızımın yanında pek çalıştırmamaya uğraşıyorum.

seninki elektirik süpürgesini seviyor benimki hip hop yıldızı eminemi seviyor öğlenleri yatarken onun resmiyle yatıyormuş, ona yemek falan yediriyor
    -fotoğrafa- konuşuyor. Bir fark yok seninki süpürge aşığı benimki eminem aşığı geçer zamanla meraklanma. Bende endişeleniyordum ama buradaki arkadaşlar beni rahatlattı

5. Re: elektrik süpürgesi

aynı durum bizde de var. zamanla azalıyor.
    merak etme canım.
    sevgiler;

merhaba annesi sana yardim etmek istiyor benim bebisim borada 15 aylik ve elektriksüpürgesini görsün cildiriyor alicak onunla oynayacak benim yaptigim hareketleri yapmaya calisacak,cogu cocuk korkar ama benimki yapisik makinaya tüm makinalar ilgisini cekiyor firin ,bulasik makinasi cok güzel kapaklari acilip kapatiliyor hatta icine girme tesebbüsü bile oldu, hele o dügmeler yokmu tik tik tik oynaniyor camasirmakinasini ve televizyonu uydu alicisi unutmadan gecemeyiz valla bu merakli tavirlar yakinda gecer diye ümitle beklemedeyiz

sevgilerle

merhaba bak sen yumurcaga ne olusa olsun calışır durumda bırakma allah korusun nede olsa elektrikle calışıyor sabırla unutmasını bekliyeçeksin başka yöne yönlendirmeye calış

benim oglum 13 aylik oda oyle
    ben tmeizligi yaparken pesimde oda makineyle gleio bitince isim kapatip ona birakiprum 15 dakka kadar oyalanio isime gleio benimde ama calisir durumda vermiorum tabi
    bu arada firinini dugmeleriyle kumndayla ve fislerlede oynuo fisleri plastik kilitle kapadik firinida cok sevmio bi kac oynuo soora sikilio eer ondan saklarsan daha cok ilgisini cekicek birak oynasin sikilir bi muddet sonra..

Hareket gelişimi
    Bu dönemde bebeklerin enerji dolu olduklarını yazımızın başında belirtmiştik. Hareket becerilerinin artması onları çevrelerindeki insanlara bağımlılıktan kurtarır ve bu da kendilerine olan güveni artırır. Bu dönemde bebeğinize fazla miktarda yasaklar koymanız her yaptığına ''Hayır'' demeniz, her ellediğine ''Cıs'' demeniz sizinle inatlaşmasına ve huysuzlaşmasına sebep olur. Dünyayı keşfetme istekleri o kadar yoğundur ki, sizin engellemelerinizi er ya da geç aşıp, isteklerine ulaşacaktır. Bu yüzden bu dönemde çocuğunuza sürekli yasaklar koymaktansa, onun için tehlikeli olduğunu düşündüğünüz şeyleri ortadan kaldırın. Böylece hem onu tehlikelerden korumuş olursunuz, hem bebeğiniz sürekli engellemelerden dolayı kendine olan güvenini kaybetmez, hem de çatışma ve inatlaşmadan dolayı aranızdaki iletişim zedelenmemiş olur. Hangimiz kapısı sürekli kilitli tutulan bir odada ne olduğunu merak etmeyiz? Dikiş kutusunu ortada bırakarak 1 yaşındaki çocuğuna bunu ellememesi gerektiğini öğretmeye çalışan aile sayısı hiç de azımsanacak miktarda değil. Özellikle iyi eğitim almış aileler çocuklarını ''Disiplinli'' büyütmeye çalışırlar. ''Disiplin'' iyi bir şeydir, ama 1 yaşındaki bebeğinizi disipline sokacağım diye yaşamını yasaklarla bezemeyin lütfen, bunun için 2 - 3 sene daha beklemeniz, çocuğunuzun ruh sağlığı için daha iyi olacaktır. Bebeğinizin bağımsızlığını kazanmasını istiyorsanız, haraketlerini mümkün olduğu kadar az sınırlandırın. Bebekler, genellikle yaşlarını karşılarken yürürler. Daha önceki sayılarda da belrttiğimiz gibi, bebekler arasında bireysel farklar vardır, bazı bebekler 11. ayda yürürken bazıları 15. ayda yürür. Bebeğinizin yürümesini desteklemek için onunla aranızda uygun bir mesafe bırakarak onu çağırın. Bu mesafe ne bebeğinizin cesaretini kıracak kadar uzun olmalı, ne de onu yürümeye teşfik etmeyecek kadar kısa olmalı. Bebeğiniz yürürken düşerse, ''Eyvah vah vah'' diyerek üzerine atlamayın, bebeğinizin düşmesinin doğal olup olmadığını ve o durumda telaşlanılacak bir şey olup olmadığını anlamak için size bakacaktır, siz telaşlanırsanız, o da telaşlanıp ağlamaya başlar ve cesareti kırılır. Yaşını doldurmuş bir bebek ayrıca, ufak objeleri (ekmek kırıntısı) toplayabilir, küpleri veya diğer objeleri daha büyük bir kutuya atıp, tekrar çıkarabilir. 2 yaşına doğru karalamalar yapabilir, yetişkin sandalyesine oturabilir ve hareket edebilen oyuncaklarla oynayabilir. Bu dönemde çocuğa hareketini kendisinin başlatabileceği oyuncaklar alabilirsiniz; top, araba, kamyon ve diğer itilip çekilebilen oyuncaklar ve tef, piyano, davul gibi oyuncak müzik aletleri. Ayrıca onu kalem ve kağıtla da tanıştırabilirsiniz, bardakla su içmesi veya kaşığını kullanarak yemek yemesi için de onu destekleyebilirsiniz.

bu siteden doktorumuz yazdigi yaziyi okumadin misen?

10. Re: elektrik süpürgesi

merhaba
    benim oğlumda bebeklikten beri elek. süpürgesine bayılır. o da alıp süpürmek ister...
    ayrıca tüm elektronik aletlerin düğmelriyle oynamayı çok seviyor.. (ve hala öyle...) fırın, bulaşık makinesi, tv, dvd aklına ne gelirse..) ben o bebekken fırınla oynama cıss, bulaşık makinesi cısss diye diye hata yaptım... şimdi bunları düzeltmeye uğraşıyorum hala... (bunun sonucu yemek yemeyen bir bebeğim oldu... )
    onun için asla kısıtlama bebeğini. bırak oynasın... sadece hayati tehlike olan şeylere izin verme ve o zamanda kesin kararlı ol.... yasakladıkça ilgileri iyice artıyor ve takıntı haline geliyor...
    benim oğlumda viledayı alıp yerleri silmeye, sehpaya su döküp sonra mendille oraları silmeye, toz almaya bayılıyor... anlayacağın burumun çok normal..