1. Sayfa - Toplam 3 Sayfa var 123 SonuncuSonuncu
Toplam 22 sonuçtan 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.

ÖĞRETMEN KULAĞINI YIRTTI - BU NASIL OLABİLİR???

Okuyunca inanamadım. Bir öğretmen nasıl olur da öğrencisinin kulağını yırtabilir! Çocuklarımızı kimlerin eline teslim ediyoruz, çok üzücü Evet, küçük çocuklarla uğraşmak, onları denetim altında tutmak çok zor, ancak bu işi için gereken eğitim öğretmen adaylarına verilmeli. Her önüne gelen öğretmen yapılmamalı.

[size=medium]Öğretmen kulağını yırttı [/size]

Öğretmen teneffüste yüksek sesle konuştuğu gerekçesiyle ilköğretim 1’inci sınıf öğrencisinin kulağını çekti. Kulağı yırtılan çocuk hastaneye kaldırıldı, öğretmen hakkında soruşturma başlatıldı.

ORDU’nun Gülyalı İlçesi’ndeki Yatılı İlköğretim Bölge Okulu’nda, geçtiğimiz cuma günü teneffüste arkadaşlarıyla yüksek sesle konuşan 1’inci sınıf öğrencisi E.I.’ya (7) kızan nöbetçi öğretmen İbrahim Gür, iddiaya göre E.I.’nın kulağını çekti. Öğrencisinin yırtılıp kanayan kulağını tuvalette yıkayan öğretmen, görevine devam etti.

Evde farkettiler

Hafta sonu tatili için evine gelen E.I., kulağındaki yarayı gören babası Yücel Işık (35) tarafından Ordu Devlet Hastanesi’ne götürüldü. Küçük kızın yırtılan sağ kulağına 4 dikiş atıldı. Baba Işık, ‘Eşimle birlikte çalıştığımız için pazartesi günü kızımızı okula bırakıyor, cuma günü de alıyorduk. Polise gidip öğretmenden davacı oldum’ dedi. Öğretmen İbrahim Gür hakkında idari ve adli soruşturma başlatıldı.

Hürriyet 29.11.2004

.................................................. ............................

Re: ÖĞRETMEN KULAĞINI YIRTTI - BU NASIL OLABİLİR???

Öğretmenlerin zor çalışma koşulları, aldıkları düşük maaş, ya da başka hangi neden olursa olsun, hiçbir neden çocuklara fiziksel ve ruhsal şiddet uygulamayı haklı çıkartamaz, çıkartmamalı da!

ne yazik ki ogretmen olmamasi gereken nitelikteki insanlar gelisiguzel ogretmen yapilinca bu tarz sorunlar oluyor...ayrica bu bir ogretmen olarak degil bir insan olarak yapilmamasi gereken bir cezalandirma... :-x

benim anlamadigim bir diger nokta ise insanin henuz ilkokul cagindaki bir cocugu,calisiyoruz,haftaici bakamiyoruz gerekcesiyle yatili okula vermesi...o cocugun yatili okulda ne isi var,henuz 7 yasinda...hem de annesi sag,babasi sag iken...bilemiyorum,ama sanirim bizim insanimiz cocuk buyutme konusunda tamamen yanlis tutumlar icinde...

4. Re: ÖĞRETMEN KULAĞINI YIRTTI - BU NASIL OLABİLİR???

Kübra'cım yazdığın olayın aynısını ortaokuldayken yaşadım...hiperaktif olan bir arkadaşımızın kulağını yırtmıştı din öğretmenimiz hakkında soruşturma açıldı ve verilen ceza ne biliyomusun = okuldan uzaklaştırma...uzaklaşma süresi bittikten sonra yine okuldaydı maalesef :-x olan çocuğun kulağına oldu...kulak zarı da zarar gördüğü için daha sonradan askere gidemediğini duydum...

Sevgili Deniz,

Haberdeki küçük kızın anne ve babasının görev yaptığı yerde okul ya da çocuğa bakacak kimse yoksa, böyle bir çözüme başvurmak zorunda kalmışlardır belki de... Yine de, yedi yaşındaki bir çocuğun yatılı okula verilmesi, ruhsal gelişimi için hiç de iyi değil Aklıma, Britanya'da çocuklarını özel yatılı okullara veren soylular ya da ülkelerindeki yatılı okullara yollayan misyonerler ve diplomatlar geldi. Bu çocukların çoğu ömür boyu mutsuz ve sorunlu olurlar...

öğretmenlik kutsal bir meslek .... kutsallığına inanmayan ve ufacık çocuklardan acısını çıkarmak isteyenler lütfen ÖĞRETMENLİK YAPMAYIN.Çocukları sevenlere ve bu işi hakkıyla yapmak isteyenler adına kirletmeyin bu güzel mesleği.

Kubracigim,her meslekte oldugu gibi,ogretmenler arasindada kendini bimezler var maalesef,ben cocuklarim 2 kizim okula basladigi zaman ogretmenle konusup kesinlikle siddet istemedigimi ve bu konuda cok dikkatli oldugumu soylemistim ve kazasiz belasiz bitti okullari,bence bu tur kisiler meslekten men edilmeliler.

:-x :-x :-x Çocuklarımızı nasıl güvenle okula göndereğiz inanamıyorum ...........

Verebileceğim tek cevap var.

Gene sistemin problemi bu.

İlk okul öğretmeni olacak insanların (hatta öğretmen olacak insanların diye düzeltiyorum) böyle bir canilik yapmayacak kadar şefkatli insanlar olmalı. Yapacak işi olmadığı için öğretmen olmamalı. Bu işi sevmeli, çocukları sevmeli ve incitmemeli çocuklarımızı. Kişilikleri araştırılmalı sınavlara tabi olmalı bilgi kadar kişilikleri de gözden geçirilmeli sorgulanmalı.

Gene çok sinir oldum. Sonra da kalkıp 7 yaşında ki çocuk nasıl katil olur diye tartışıyoruz. Evde şiddet, okulda şiddet sokakta şiddet, tvler keza gene şiddet içermeyen program yok. Sonra oturup düşünüyoruz neden böyle oluyor?

Tabii bunu bizler düşünüyoruz. Ve işte çözülmüyor.

Ben evde çocuğumun kişiliğine zarar vermeden nasıl kızmadan uyarırım diye kafa patlatayım, şiddeti öğrenmesin diye göbeğimi çatlatayım, nasıl düzgün bir insan olur diye geleceğiyle ilgili planlar yapayım. Sonra okul çağına gelince kalkıp biri tokat atsın, kulağını yırtsın vs. kimse çocuğunu sokakta bulmuyor kolay dünyaya getirmiyor, hele yetiştirmek için sarfedilen çaba hiç kolay değil.

Öfff gene sinirlendim kusura bakmayın çok uzadı(

Vallahi olur Kübra'cım

Öğretmenler zaten az maaş alıyorlar,mezun oldukları okullarda sadece bilgi yükleniyor ama psikoloji ve uyum dersleri ya boş yada az kredi olduğu için derslere girilmiyor.

Özellikle bazı bölgelerdeki okullara ise kura yüzünden strese girmiş mutsuz öğretmenler atanıyor.

Yani sorun sistemde,başlangıcından yanlış bir sistemin sonuçları da yanlış tabiki.