Çocukların küçük yaşta para bilincine varması gerektiğini düşünen Amerikalı bir girişimcinin ürettiği minyatür bankamatikler, alışveriş çılgınlığının yaşandığı Noel öncesinde ABD'de yok satıyor.

Çocukların küçük yaşta para bilincine varması gerektiğini düşünen Amerikalı bir girişimcinin ürettiği minyatür bankamatikler, alışveriş çılgınlığının yaşandığı Noel öncesinde ABD'de yok satıyor. Gerçek satış fiyatı 29 dolar olan kumbara, eBay adlı açık artırma sitesinde 70 doların üzerinde fiyatlara alıcı buluyor. Para çekebilmek için çocuğun önce harçlığından bankamatik kasasına bozuk para ya da banknot olarak yatırması gerekiyor daha sonra para çekmek istediği zaman kartını sokuyor, kendisine ait PIN kodunu giriyor ve limitini aşmamak kaydıyla istediği miktarı çekiyor. Otomatik para sayabilen minyatür bankamatikler 3 kalem pille çalışıyor.
NETHABER...

BORA DÜN MCDONALD'SA GİTMEK İSTEDİ....HAVA SOĞUK FİLAN DEDİM EVE DE SİPARİŞ VERİYORUM.....İNANMIYACAKSINIZ AMA BANA DOLABIN İÇİNDEN REKLAMI YAPILAN KAĞIDI GETİRDİ TELEFONU KUCAĞIMA VERDİ.....KONUŞAMIYOR YA YARIM YAMALAK ANLATIYOR..MİKDEKKSS GİBİ BİR ŞEYLER SÖYLÜYOR....BENDE OĞLUM PARAM YOK GEL BEN SANA KÖFTE KIZARTIYIM FİLAN DEDİYSEMDE AĞLIYOR DURMUYOR ....VE BİR KAÇ DAKİKA SONRA ELİNDE BENİM KREDİ KARTIMLA GERİ DÖNDÜ HADİİİ HADİİİ MİKDEKSSSSS DİYOR.....BU ÇOCUKLAR BİR ALEM ZAMANE ÇOCUKLARI...VİDEO KASET GİBİ KAYIT YAPIYORLAR VALLAHİ....