1. Sayfa - Toplam 4 Sayfa var 123 ... SonuncuSonuncu
Toplam 32 sonuçtan 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.

Hybrid View

Nasil daha Tutumlu Olunur?/Para Biriktirilir?

Arkadaslar ben tr den dondugumden beri cok fazla para harcar oldum.Yani cektigim gibi bitiyor param.
    Yani ben cok rahatsizim bu durumdan cunku aslinda musrifligi sevmeyen bir insanimdir.
    Burada gidebilecegini yerler hep alisveris merkezleri,gidince emre herseye binmek istiyor (hani su jetinlu arabalar falan var ya),cikolata istiyor,bir yerlerde oturup yemek istiyor derken,benim gozume birseyler carpiyor ve o an hepsi cok ucuz ve ihtiyac gibi geliyor bana.
    nasil olsa alacaksin fusun diyorum ve girirsiyorum aaa bir bakmisim param yine bitmis

Sonucta tr den geldik geleli 5 kurus atamamisiz bankaya(3 aydir)

Nasil tutumlu olunur,nasil para birikltirili?Icinizdeki alisveris canavarini nasil kontrol ediyor sunuz?
    Hakikaten yardima ihtiyacim bu konuda hic saglikli bulmuyorum bu alisveris cilginligini ben ama kontrol edemiyorum

Re: Nasil daha Tutumlu Olunur?/Para Biriktirilir?

ben bilmem kiiiiii
    senden daha canavar biri var dünyada oda ben

gerekli gereksiz ne bulursam alıyorum

delimiyim ne

buna engel olmak için yapılacaklar

dışarı çıkarken yanına para alma

alışveriş merkezlerinin on metre yakınına yaklaşma

maaş belliyse her ay belli bir miktar kenara koy sonra

koyduğun yeri unut

zaten bir gün en lazım olduğu anda o senin karşına çıkar

3. Re: Nasil daha Tutumlu Olunur?/Para Biriktirilir?

Baştan istediğin miktarda parayı yatırıma dönüştürüp, kalanını rahat rahat harcayabilirsin. Alış veriş olayından bu ara tiksinmiş durumdayım. Herşey satmak için bi tuzak gibi geliyor bana. İhtiyacımı evde düşünüp çıkartıyorum ve alış veriş için ayrı gezme için ayrı çıkıyorum. Sevgiyle kal.

TAM BENLİK.KENARDA YİRMİ BEŞ KURUŞUM YOK
    TAKİP EDELİM BARİ

İnanırmısın aynı şeyi bende düşünüyorum.

Para nasıl ve nereye gidiyor hiç anlamıyorum.

Aslında belli bir limit koymak lazım.

Atıyorum 100 milyonu mesela 10 günlük harcama olarak ayırıp geri kalanını bi şekilde değerlendirmek lazım sanırım. Elinde bulunan para belli olunca harcama ona göre yapılıyor.

Gerçi kredi kartlarına o kadar güveniyoruz ki, sanki bedava alıyor gibi kendimizi alışverişe veriyoruz. Kredi kartı içinde kendimize bir limit belirlemek gerekiyor.

Ama ben bunu başaramadım o başka tabi. Bir düzene girmem gerek artık. Hazıra dağ dayanmıyor. Gelen gidiyor yoksa.

Nurcancım ben hıc kredı kartı kullanmıyorum bence sende dene bızde sadece esımde var bende oldugu zaman bedevaya alıyormusum gıbı gelıyor ve zaten kredı kartı deyıp hıc gereksınım duymadıgım amaalırken sankı cok ıhtıyacım oldugunu dusundugum okadar cok aldıgım ıcın artık kredı kartı kullnamıyorum esımın kı ılede oncelıkle nakıt kullanıyoruz sadece benzın alımlarında kredı kartı kullanıyoruz oda cok tutmuyor zaten

Yılbaşıydı, hediyeydi, ihtiyaçtı derken bu ara ben de biraz ipin ucunu kaçırdım. Rahatsız oluyorum bu durumdan. Ama bence en iyi çözüm alışverişe liste yaparak çıkmak ve listenin dışında birşey almadan dönmek. Bir de herhangi birşeyi almadan önce "buna gerçekten ihtiyacım var mı" diye sormak.

Bir arkadaşım var. Alışverişe çıktığı zaman seçenekleri hep evdeki eşyalarını düşünerek değerlendiriyor. Yani bir bluz alacaksa "bunu şu pantalonumla, şu ayakkabımla giyerim, öbürünü sadece bununla giyebilirim" gibi değerlendirmeler yapıyor ve hep en uygun seçimi yaparak çıkıyor mağazadan. Her zaman da çok uyumlu ve güzel giyiniyor. Benim gibi önce bluzu alıp, "aa şimdi buna bi de etek lazım, e ayakkabı da uydurmalı" diye listeyi gereksiz kabartmıyor.

Hani fikir olsun diye yazdım, peki ben uyguluyor muyum:

bız her ay basında aldıgımız maasın bellı bı mıktarı ıle fon alıyoruz gerı kalanıda gezme ve ıhtıyac dıye ıkıye boluyoruz bıde alısverısımı yanı kuru erzak ve temızlık gıbı maddelerı aylık alıyorum gerıye kalanları sut yogurt sebze vs ıse gunluk bıde boyle dene

Bende yardım almalıyım bu konuda ,,,bizde gezip tozalım,yiyelim içelim güzelleşelim,saçma sapan alışveriş yapalım,oyuncak alalım...vs....bitmiyor...akıl veren olursa sevinirim...

Birde benim sorunum aldığım şey ne olursa olsun fiyatı ne kadar pahallı ,şık , güzel ne olursa ama benim olana kadar rüyalarımda geziyor ,,aldıktan sonra hiç bir önemi kalmıyor,,tatminsizlik var bende de itiraf ediyorum.........

Her şey benim olana kadar bu aralar rüyalarımda kırmızı bir çanta var.....

Ben çok müsrif değilim ama eşime göre çok müsrifim.
    Özellikle Sude ye kıyafet ve oyuncak alma konusunda, ama artık dur dedim, bir atlet bile almıyorum 3 haftadır çünkü baktım gardrobu dolu bunun sonu yok aa bu güzel alayım, aaa bu çok şirin alayım derken giymeye fırsat bulamadan küçülüyorlar, o nedenle yaza kadar Sude ye kıyafet konusunda çöp yok, arada birkaç eğitici oyuncak alırım o kadar..
    Bunların dışında bir müsrifliğim yok bende tasarruf kararları almış bulunuyorum, inşallah kredi kartı ekstremde meyvelerini alırım..
    Sana tavsiyem ne olabilir düşünüyorum ama iş sende bitiyor, kararı alıp uygulamaya geçmen lazım, bence alışveriş merkezine daha seyrek giderek başlayabilirsin, birde birşey alırken gerçekten ihtiyacın var mı onu düşün, ben çoğu zaman ucuz diye aldığım şeyi bir müddet sonra kullandıktan sonra daha kalitelisi ile değiştirmek zorunda kalıyorum böyle daha fazla zarara giriyorum, artık buna da dur dedim..
    Birde illa alışveriş merkezlerine mi gitmek zorundasınız, mesela evde sandviç içecek v.s hazırlayıp çocuk parkına gidebilirsiniz, Emre bey orada binsin, eğlesin, sonra da karnınızı doyurun nasıl olsa hava soğuk derdiniz yok...
    İşte böyle iş sende bitiyor yani Füsuncum..