Toplam 6 sonuçtan 1 ile 6 arasındakiler gösteriliyor.

Nasıl Kilo Alabilirsiniz?

Uzmanlar, zayıflığın, bunu yaratacak herhangi bir sağlık problemi olmadığı sürece, alınan enerjinin harcanandan az olmasına bağlı olarak ortaya çıktığını belirtiyor. Beslenme ve Diyet Uzmanı Zuhal Güler, vücudun ihtiyacı olan kaloriyi alamaması üzerine gerekli enerji depo edilmiş olan yağlardan kullanıldığını ve yağ deposunun normalin altına düştüğünü belirtiyor. Bunun çeşitli tespit yöntemlerinin bulunduğunu dile getiren Güler, beden kitle indeksinin bazı hesaplamalarla bulunduğunu kaydetti. [Ağırlığın(kg)/boyun karesine bölünmesi ile bulunur. 20-25, erkeklerde 24-29 arasındaki değer idealdir]
    Beslenme programı düzenleyin
    Beslenme bozukluğuna bağlı olan zayıflığın tedavisinin, kişinin beslenme programı düzenlenerek yapılabileceğine dikkat çeken uzmanlar, bu düzenleme içinde öncelikle harcanandan fazla ve yeterince enerji sağlanması gerektiğini dile getirdi. Güler, bu enerjinin protein, karbonhidrat, yağ, vitamin, mineral ve lif dengesinin iyi kurulmuş olması gerektiğini vurgulayarak, protein kaynağı olarak et çeşitleri, yumurta, süt, süt ürünleri, kurubaklagiller ve özellikle vejeteryanlarda, kollesterol problemi olanlarda soya kıyması ve etin tüketilebileceğini ifade etti.
    Lifli ürünler tüketin
    Güler, "Otacı’nın %53 kaliteli protein içeren ve kolesterol ve doymuş yağ içermeyen soya eti ve kıyması tercih edilebilir. Yağ tercihi yaparken de sıvı yağların farklı çeşitlerinin kullanılması sağlıklı olacaktır. Yine yoğun olarak karbonhidrat içerdikleri için ekmek, unlu gıdalar, şeker ve şekerli yiyecekler, meyveler, sebzeler karbonhidrat kaynağı olarak tüketilebilir. Tabi bu tercihte kompleks karbonhidrat kaynağı olan sebzeler, meyveler ve kepek içeren lifli ürünlerin tercih edilmesi daha sağlıklı olandır. Böylece WHO (Dünya Sağlık Örgütü)’nun belirlediği günlük lif ihtiyacı olan 30 gr’a ulaşılmaya çalışılır. Sindirim ve barsak sisteminin düzenli çalışmasını sağlayan lifin tüketimiyle ilgili yapılan çalışmalar Türk insanının sadece 12-15 gr lif aldığını göstermiştir. İhtiyacın geri kalan kısmının sağlanabilmesi için % 85’e varan lif içeriği olan ve vitamin mineral ile zenginleştirilmiş çikolatalı ve tarçınlı olan Otacı ürünleri tercih edilebilir. Kraker şeklindeki bu ürünlerle günlük lif ihtiyacı kolayca karşılanır. Bütün bu öneriler doğrultusunda düzenlenen programla vitamin ve mineral ihtiyacı da karşılanmış olur. Ayruca sıvı tüketimi ana öğünlerden ziyada aralara almakta, iştah kapatan çok yağlı yiyecekler ve kızartmalardan uzak durmakta fayda var. Günlük program altı öğün şeklinde düzenlenerek öğünlerin aralarında üçer saat olmasına özen göstermeli. Metabolizmanın düzenli çalışabilmesi için sindirim sisteminin de düzenli çalışması gerekir. Yenilen yiyecekler arasındaki bu dengenin kurulabilmesi için bir beslenme ve diyet uzmanının yardımına ihtiyacınız olabilir" diye konuştu.
    ailem.com

Re: Nasıl Kilo Alabilirsiniz?

Cok ihtiyacim var zaten kilo almaya Hemen basliyorum yemeye.Seni mi kiracagim arkadasim

3. Re: Nasıl Kilo Alabilirsiniz?

ben anlamam,
    turkıs tatlılardan, mantılardan bol bol tükitecenn
    10 gün sonra görüşelim

ben vermeyle ilgileniyorum. sitede kilo alamayan bir arkadaş var mı merak ettim şimdi.

Valla bende merak ettim kilo almak isteyen kimse varmı?
    Kilo almak bana cok uzak bir sey. Bak yine derdimi deştinizz..Çok kötüsün yaa.. :-x :-x :-x :-x

Merak etmeyin arkadaslar yaaaa ben varim iste, var mi bana yan bakan heytttttt
    ben kilo almak istiyorum, soyle fazla degil bir 5 kilo alsam yeter bana