1. Sayfa - Toplam 2 Sayfa var 12 SonuncuSonuncu
Toplam 15 sonuçtan 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.

cam önüne bulgur koydunuz mu..kuşlar için..

dün ayakkabılardı bugünde kuşlar gündemimde...

aslında sık sık kara kışa bakmadan cam önüne kuşlar için ekmek parçaları,bulgur buğday gibi şeyler koyuyorum.ama kış gelince özellikle karlı günlerde arttırıyorum yiyecekleri.
    onlar gelip tıkır tıkır bulgurları yerken sessizce uzaktan seyrediyoruz kızımla.
    kışın en çok hayvanlar zarar görüyor soğuktan.ama en çok kuşlar ölürmüş karlı havalarda biliyor muydunuz.

çocuğuma hayvan sevgisini öğretmenin çok güzel bir yolu bence.beraber koyuyoruz bulgurları,sonra saklanıp bekliyoruz gelsinler diye.evde ekmek artmışsa Dafne bir kenara koyuyor kuşlar için artık..eee tabi biraz kirleniyor ama temizliyoruz tabi.yazın da bir küçük kasede su koyuyoruz geniş kısma..

pangaltıda tam metronun çıkışında kaldırımın üstünde esnaf çok güzel bir şey yapıyor,görenleriniz vardır.bir leğen içine su koyuyorlar sıcak yaz günlerinde..aman güvercinlerde bir neşe sormayın.dalıyorlar çıkıyorlar,etrafa su sıçrata sıçrata serinliyorlar..fikir kimden çıkmış bilsem gidip tebrik edeceğim,yaz gününde su bulamayan kuşlara serinlik ve su sağladığı için..o civarın kedi köpeğide faydalanıyor bu sudan..etrafın betonlarla kaplandığı şehirlerde bir hayvanın susadığında su bulması kolay mı..

birazdan kızımla dışarı çıkacağız,ekmekleri hazırladık,sakin bir köşeye biraz ekmek kırıntısı koyacağız kuşlar için..
    evsizleri belediye toplayıp spor salonuna yerleştiriyor ama ya kuşlar,köpekler,kediler...

Re: cam önüne bulgur koydunuz mu..kuşlar için..

Ne güzel şeyler yapıyorsunuz Mine evde oturmak size yaramış özelliklede kızına tabi eminim çok mutludur annesi evde olduğu için

Cama pek bulgur ekmek koymam ama hafta sonları oğlumla dışarı çıktığımızda mutlaka kuşlara yem atarız.Emir çok mutlu oluyor onun attığı buğdayı yediklerinde...

Evet Annemde koyar kuşlara bulgur bende koyarım camın önüne. Atacan daha küçükken kuşlar geldikçe annemi çağırıyordu. Şimdi de "Annane kuşların geldi" diye uyarıyor.

4. Re: cam önüne bulgur koydunuz mu..kuşlar için..

Evet minecim, biz de kuşları, kedileri, köpekleri aç kalmasınlar karda kışta diye besleyen bir aileyiz ama en çok dün üzüldüm. Eşim anlattı, Camdan bakıyormuş 30-40 karda bir ağaca tünemiş aşağı bakıyorlar ve nasıl canhıraş bağırıyorlarmış. Sonra berberin çırağı gelmiş yerden bir karga almış (donmuş zavallıcık )götürmüş o götürünce susmuşlar. Gerçi diyor Bursada bir caminin avlusundakilerin hepsi donmuş ama ...

Yapmazmıyız Minecim, pazar sabahı ilk karla beraber,oğlumla montlarımızı berelerimizi giyip elimizde bulgur torbasıyla balkona çıktık, birlikte kuşlar için balkona bulgur serptik...

Bugünde biraz tavuk var akşam kedilere vereceğim...

Herkes yapabildiği kadar...

minecigim burda ozel kusyemleri var bahcene yada balkonuna asmak icin gecen hafta bizde oglumle birlikte bahcemize astik bu yemlerden...kuslar yesinler diye...
    birde su icmeleri icin dekoratif bir sey aldik onuda koydum bahceye.....yani kuslasr icin benim yapabileceklerimi yaptim kendim adima......

Bizde kızımla dün köpeğe salam attık camdan, heryer bembeyaz yiyecek birşey bulamıyor zavallılar, birde Sude çok seviyor köpekleri camdan nasıl bağırıyor "kuçu kuçu gel mamanı yee" diye, birinin adıda Cingöz...
    Kuş pek görmedim çevrede, bugünde ekmek kırıntısı koyalım bakalım cama, gerçekten karda, kışta çok zor durumda kalıyor hayvancıklar...

annem ekmek,bulgur ne bulursa balkonun kenarına koyar;fakat alt kattaki komşuları camlarının önü kirleniyor diye anneme söylenirler..ne garip ve duygusuz insanlar var
    ben aklıma geldikçe ekmek kırıntılarını atmam camın önüne koyarım)

Bulgur,ekmek kırıntısı ve ılık su koyuyorum bahçeye.

Arada da köpeklerimin katı mamalarını kaçırıyorlar ))

Oturduğum bölgede kar o kadar şiddetli ki biraz önce markete gittim daha doğrusu gitmeye kalktım ama aracım garajdan çıkar çıkmaz kendi yerinde sadece ses çıkardı

Yine de yılmadım gittim ardından sokak kapısının önüne kırıntıları koydum bir de ılık su.

10. Re: cam önüne bulgur koydunuz mu..kuşlar için..

Benim annem de mutfak canımına bulgur ve ekmek kırıntısı koyar...
    Ve inanırmısınız yemekleri olmadığı zaman resmen cama tıklayıp yemek isterler...(ben şahit oldum valla)